Μίστερ Mαγκού - Mr Magoo (1960)

exetlaios

Retro PaTRi@RcH
Αντιδράσεις
822
Το θυμάται κανείς αυτό ;

Σχετικά "αρχαίο" καρτούν.

Με ένα μύωψ κυριούλη.

billy

Retromaniax Co-Founder
Αντιδράσεις
219
...χάρη σε σένα, το ξαναθυμήθηκα !! Είχαν πολύ πλάκα οι περιπέτειες στις οποίες έμπλεκε εξαιτίας της στραβομάρας του. :D

Δεν ξέρω γιατί, αλλά στο μυαλό μου έχω συνδέσει την εικόνα του, με αυτή του Ροζ Πάνθηρα. Μήπως η σειρά αυτή προβάλλονταν πριν ή μετά το Σόου του Ροζ Πάνθηρα; ...ή μήπως υπήρχαν ιστορίες του Μίστερ Μαγκού στο περιοδικό του Ροζ Πάνθηρα; :confused:

exetlaios

Retro PaTRi@RcH
Αντιδράσεις
822
billy είπε:
...χάρη σε σένα, το ξαναθυμήθηκα !! Είχαν πολύ πλάκα οι περιπέτειες στις οποίες έμπλεκε εξαιτίας της στραβομάρας του. :D
Δεν ξέρω γιατί, αλλά στο μυαλό μου έχω συνδέσει την εικόνα του, με αυτή του Ροζ Πάνθηρα. Μήπως η σειρά αυτή προβάλλονταν πριν ή μετά το Σόου του Ροζ Πάνθηρα; ...ή μήπως υπήρχαν ιστορίες του Μίστερ Μαγκού στο περιοδικό του Ροζ Πάνθηρα; :confused:
Δεν νομίζω να συσχετιζόντουσαν αυτά τα δύο, αλλά δεν είμαι και σίγουρος.

FTL

Retro Member
Αντιδράσεις
8
ναι τον θυμάμαι τον κυριούλη :eek:

Μάγκου η Μαγκού όμως ? :biglaugh:

exetlaios

Retro PaTRi@RcH
Αντιδράσεις
822
Μαγκού !

Μάλλον μου ξέφυγε ο τόνος !

FTL

Retro Member
Αντιδράσεις
8
σιγά το πράγμα, εγώ 'Μαγγού' θα είχα γράψει.. :loco:

lordraiden

RetroWannaBe
Αντιδράσεις
15
Ισως απο τις πιο υποτιμημένες και ξεχασμένες παιδικές σειρες... ισως γιατι επισκιάστηκε απο αλλες, πιο ''προσιτές'' στο παιδικό κοινό, ισως επειδη δεν πολυπαιχτηκε στην Ελλάδα...

πάντως στην δικη μου καρδιά έχει μια ιδιαιτερη θεση (με έλεγαν για ενα διάστημα οι φιλοι μου Μίστερ Μαγκού γιατι ειχα μυωπια κι εγω, μάλιστα ενας με φωναζε μιστερ γκαβού :rofl: )... και να μην ξεχνάμε πως εχει γυριστει και ταινια με τον αξέχαστο Λέσλι Νιλσεν το 1997...

johnny19818

Retromaniax Thread Excavator!
Αντιδράσεις
1.687
Από τα παλιά καλά καρτούν.

BETTY BOOP

MultiDimensional RetroDivinitY
Αντιδράσεις
3.233
Αμυδρα θυμαμαι αυτά τα κινούμενα σχεδια με το συμπαθή κύριο Μαγκου...προβαλονταν αρχές της δεκαετίας του 90 στην τηλεόραση...

Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπλουζα