Μίστερ Mαγκού - Mr Magoo (1960)

exetlaios

Retro PaTRi@RcH
Joined
17 Mαϊ 2006
Μηνύματα
4.460
Αντιδράσεις
1.031
Το θυμάται κανείς αυτό ;

Σχετικά "αρχαίο" καρτούν.

Με ένα μύωψ κυριούλη.
 
...χάρη σε σένα, το ξαναθυμήθηκα !! Είχαν πολύ πλάκα οι περιπέτειες στις οποίες έμπλεκε εξαιτίας της στραβομάρας του. :D

Δεν ξέρω γιατί, αλλά στο μυαλό μου έχω συνδέσει την εικόνα του, με αυτή του Ροζ Πάνθηρα. Μήπως η σειρά αυτή προβάλλονταν πριν ή μετά το Σόου του Ροζ Πάνθηρα; ...ή μήπως υπήρχαν ιστορίες του Μίστερ Μαγκού στο περιοδικό του Ροζ Πάνθηρα; :confused:
 
billy είπε:
...χάρη σε σένα, το ξαναθυμήθηκα !! Είχαν πολύ πλάκα οι περιπέτειες στις οποίες έμπλεκε εξαιτίας της στραβομάρας του. :D
Δεν ξέρω γιατί, αλλά στο μυαλό μου έχω συνδέσει την εικόνα του, με αυτή του Ροζ Πάνθηρα. Μήπως η σειρά αυτή προβάλλονταν πριν ή μετά το Σόου του Ροζ Πάνθηρα; ...ή μήπως υπήρχαν ιστορίες του Μίστερ Μαγκού στο περιοδικό του Ροζ Πάνθηρα; :confused:
Δεν νομίζω να συσχετιζόντουσαν αυτά τα δύο, αλλά δεν είμαι και σίγουρος.
 
ναι τον θυμάμαι τον κυριούλη :eek:

Μάγκου η Μαγκού όμως ? :biglaugh:
 
Μαγκού !

Μάλλον μου ξέφυγε ο τόνος !
 
σιγά το πράγμα, εγώ 'Μαγγού' θα είχα γράψει.. :loco:
 
Ισως απο τις πιο υποτιμημένες και ξεχασμένες παιδικές σειρες... ισως γιατι επισκιάστηκε απο αλλες, πιο ''προσιτές'' στο παιδικό κοινό, ισως επειδη δεν πολυπαιχτηκε στην Ελλάδα...

πάντως στην δικη μου καρδιά έχει μια ιδιαιτερη θεση (με έλεγαν για ενα διάστημα οι φιλοι μου Μίστερ Μαγκού γιατι ειχα μυωπια κι εγω, μάλιστα ενας με φωναζε μιστερ γκαβού :rofl: )... και να μην ξεχνάμε πως εχει γυριστει και ταινια με τον αξέχαστο Λέσλι Νιλσεν το 1997...
 
Από τα παλιά καλά καρτούν.
 
Αμυδρα θυμαμαι αυτά τα κινούμενα σχεδια με το συμπαθή κύριο Μαγκου...προβαλονταν αρχές της δεκαετίας του 90 στην τηλεόραση...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα