Μαλβίνα Κάραλη

θυμάμαι μια εκπομπή μαγειρικής που παρουσίαζε η Μαλβίνα μαζί με τα παιδιά της (ο μικρός Μίνως, αν θυμάμαι καλά και ένα κορίτσι) στον Σκάι κάπου στα μέσα της δεκαετίας του 90...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Νομίζω Αρνάκι Με Κους Κους λεγόταν η εκπομπή μαγειρικής της Μαλβίνας. Και έπαιζε Betty μου κάθε Κυριακή απόγευμα μετά από μουσική εκπομπή στο ΣΚΑΪ , αυτό το θυμάμαι.
 
Στην οποια βοηθουσε και η κορη της (την ελεγε 'ακαματρα')

Δεν ξερω αν εχει αναφερθει στο thread, αλλα και το 91-92 παρουσιαζε μια εκπομπη μαγειρικης στην ΕΤ1, με το Δημητρη Ποταμιανο
 
Ότι είχε πάθος με τη μαγειρική, ήταν ευρέως γνωστό.

Μάλιστα είχε εκδόσει και αρκετά βιβλία συνταγών!

167139.jpg


0070853s.jpg
 
Εξώφυλλο στο "Είναι"

[edit] Dead imageshack img [edit]
 
Στις εκπομπές της θυμάμαι ότι η Μαλβίνα σχολίαζε την επικαιρότητα και μου άρεσε όπως τα έλεγε...
 
Απόσπασμα από την εκπομπή της Μαλβίνας στον ΑΝΤ1 "Το έγκλημα της Δευτέρας". Στην πορεία άλλαξε μέρα μετάδοσης και έγινε "Το έγκλημα της Τρίτης"...


Η Αλίκη πιο αποκαλυπτική από ποτέ σε αυτή τη συνέντευξη μίλησε για πολλά πράγματα "απαγορευμένα" , κάποια ακούγονται και στο απόσπασμα...





http://www.youtube.com/watch?v=kBeANCL_HX4&list=UUYctL4mZs3JfpBFO5x4a4qA& index=3&feature=plcp
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σαν σημερα το 2002 εφυγε απο την ζωη η Μαλβινα Καραλη.


Τρειλερ απο την εκπομπη του Αντ1 ((Το Εγκλημα Της Τριτης)) με την Μαλβινα Καραλη.



Μεταδοθηκε το 1993
 
((Το Εγκλημα της Τριτης)) με την Μαλβινα Καραλη στον ΑΝΤ-1


Μεταδοθηκε το 1993
 
Ο γιος της Μαλβινας, Mινως, με τι ασχοληθηκε στο μελλον;
 
ΜΑΛΒΙΝΑ HOSTESS - 5/7/1998 - Τελευταίο Δελτίο "Hostess"


Η τελευταία εμφάνιση της Μαλβίνας στο Μέγκα.
 
Το σίγουρο είναι πως αν ζούσε αυτή η σπουδαία γυναίκα θα την είχαν στοχοποιήσει οι οπαδοί του political correct ως ρατσίστρια κτλ
 

Απόσπασμα από συνέντευξη του Γιώργου Παπανδρέου στην Μαλβίνα Κάραλη τον Ιανουάριο του 1994 στα πλαίσια της εκπομπής "Το έγκλημα της Τρίτης".
 
Πίσω
Μπλουζα