Μαμά Χήνα - The Wacky World of Mother Goose (1967)

Στο youtube γραφει συγκεκριμενα

Αυτό το βίντεο δεν είναι πλέον διαθέσιμο επειδή ο Λογαριασμός YouTube με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί εξαιτίας πολλαπλών ειδοποιήσεων από τρίτους για παραβιάσεις πνευματικών δικαιωμάτων.
εσυ Ναταλι θα το ξανα ανεβαζες ? :D
 
Αναζητηση παλιου καρτουν!

Γεια σας!!Θυματε κανεις μηπως ενα παιδικο[δε θυμαμαι καναλι δυστυχως] που ελεγε ενα τραγουδακι " Καλως ηρθατε στο σωστικο,πλοιο που ειν' μοναδικο,με πολυ γερο σκαρι χωρις πανια κ διχως μηχανη!!": :)
 
Ποια περίοδο προβαλόταν θυμάσαι μήπως τίποτα ονόματα ηρώων?Σε ποιο κνάλι έπαιζε?
 
Θυμάσαι καθόλου χρονιά προβολής?

P.S. Καλώς ήρθες! :)
 
D@redevil είπε:
Θυμάσαι καθόλου χρονιά προβολής?
P.S. Καλώς ήρθες! :)

Ευχαριστωωω!!! :D Δε θυμαμαι καθολου...αλλα θα το παρουμε λογικα..ειμαι γεννημενη το '91.Για να το θυμαμαι το τραγουδακι λογικα θα ηταν 3 χρονια μετα...οποτε 94-95 θα πω χονδρικα..Κ τα καναλια που εβλεπα ηταν το junior,0-6 κ ερτ :/ /emoticons/unsure@2x.png 2x" width="20" height="20" /> ..Δε βοηθησα ε??
 
ΑιμιλίαΤ. είπε:
Ευχαριστωωω!!! :D Δε θυμαμαι καθολου...αλλα θα το παρουμε λογικα..ειμαι γεννημενη το '91.Για να το θυμαμαι το τραγουδακι λογικα θα ηταν 3 χρονια μετα...οποτε 94-95 θα πω χονδρικα..Κ τα καναλια που εβλεπα ηταν το junior,0-6 κ ερτ :/ /emoticons/unsure@2x.png 2x" width="20" height="20" /> ..Δε βοηθησα ε??
Δυστυχώς!.... Έψαχνα αρκετή ώρα, αλλά μπα.... :(

Όπως είπε κι ο Misha, μήπως θυμάσαι τίποτα ονόματα ηρώων ή τουλάχιστον μια κεντρική πλοκή???
 
Αφου δεν θυμάσαι ονόματα ηρώων πες μας τουλάχιστον πως έμοιαζαν ηταν ανθρώποι η ζώα?Το τραγουδάκι που μας λές έπαιζε κάθε φορά που άρχιζε το καρτούν?
 
To θυμάμαι, αλλά δεν ξέρω τίτλο..

Ήταν μεγάλη ιστορία με τον Κόμη Στριμάδοβιτς και κάτι τέτοιους.

To βρήκα τελικά.Λεγόταν the wacky world of mother goose (η μαμά χύνα και ο κόμης στριμάδοβιτς ελληνιστί).


Σε κάποιο σημείο της ταινίας είναι και το σωστικό.


 


http://www.youtube.com/watch?v=p7keWqYisOE&feature=related

έντιτ: κοίτα εδώ στο 4:50

http://www.youtube.com/watch?v=oBbobLCGnHM&feature=related
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Για το οποιο εχουμε μιλησει παλαιοτερα και εδω
 
Συγγνωμη που δε βοηθησα περισσοτερο αλλα δε θυμομουν τιποτα παραπανω!!!μονο το τραγουδι!! :(

Καλη χρονια παιδια!!!

FREUD ευχαριστωω!! :)


 
ΑιμιλίαΤ. είπε:
Συγγνωμη που δε βοηθησα περισσοτερο αλλα δε θυμομουν τιποτα παραπανω!!!μονο το τραγουδι!! :( Καλη χρονια παιδια!!!

FREUD ευχαριστωω!! :)


Χαίρομαι που βοήθησα. ;)
 
Το έβλεπα στο JuniorsTV μαζί με άλλα παιδικά. Χαριτωμένο και αθώο, περισσότερο για μικρά παιδάκια θα έλεγα. Τη χήνα την έλεγαν κάπως σαν Φιντέλια νομίζω, αλλά μπορεί να κάνω και λάθος. Θυμάμαι που τη φώναζε κάθε φορά η μαμά χήνα όταν ήθελε να πεταχτεί κάπου.
 
Πίσω
Μπλουζα