Μας παρακολουθούν - They Watch (1993)

θανος

RetroJunkie™
Joined
18 Αύγ 2009
Μηνύματα
2.242
Αντιδράσεις
607
δεν ξερω αν εχει δει κανεις αυτη την ταινια η οποια δεν υπαρχει πουθενα το ειχε δειξει παλιοτερα στο Mega και ειχε κυκλοφορισει και σε βιντεοκασετα στην ελλαδα η υποθεση εχει ως εξης: ενας πατερας χανει την κορη του σε αυτοκινητιστικο δυστηχημα αφου εχασε την παρασταση μπαλετου της εξαιτιας της δουλειας του το φαντασμα της νεκρης κορης του επιστρεφει και ταλαιπωρει την νεοτερη αδερφη της ετσι προκειμενου να την βοηθησει ερχεται σε επαφη με μια τυφλη γυναικα που εχει το χαρισμα να συνομιλει με τις ψυχες των νεκρων παιδιων για να τον βοηθησει ειχε κυκλοφορησει στο εξωτερικο με τους τιτλους they watch και children of the mist και ειναι βασισμενη σε ενα διηγημα του rudyard kipling παιζουν ο patrick bergin και η vanessa redgrave στον ρολο της τυφλης γυναικας δυστυχως αυτη την ταινια δεν εχω καταφερει να την βρω απο τοτε που την ειχα δει οταν πρωτοβγηκε σε βιντεο ενω οσο κι αν εψαξα δεν βρηκα ουτε ενα trailer κανεις που να την ξερει?? http://en.wikipedia.org/wiki/They_%281993_film%29
 
they watch (1993) greek subs 1/4

index=1
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αναζήτηση τίτλου ταινίας: They (1993)

Καλησπερα φιλοι μου.

Καπου το 2003 ειχα δει μια ταινια στο Μεγκα. Η πλοκη ειχε να κανει με ενα ζευγαρι που χανει την κορουλα τους αλλα η μαμα μαθαινει την υπαρξη ενος σπιτιου που μενει νομιζω μια τυφλη γυναικα που στο σπιτι της,ζουν τα πνευματα των χαμενων παιδιων. Θυμαμαι μια κουνιστη καρεκλα να κουνιεται καθως και μια υπεροχη μελαγχολικη μουσικη. Αν καποιος καταλαβε απο λεγαμενα μου για ποια ταινια μιλαω ας μου πει παρακαλω.

υγ επειδη ειμαι νεος στο φορουμ πιστευω να ποσταρω στις σωστες ενοτητες.
 
!!!!

Σε υπερευχαριστώ!!!

yeehaw.gif
 
Πίσω
Μπλουζα