Μαυρη επετειος (PS2 Japan) :D

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.785
Αντιδράσεις
4.254
Σαν σημερα,πριν 9 χρονια κυκλοφορησε το υπερ-hyped χαζοκουτι στην Ιαπωνια :D

ps2_th_DW_Wirtschaf_355683a.jpg
 
140 εκατομμύρια "δυσαρεστημένοι" χρήστες θα "καταριούνται" την ώρα και την στιγμή που ο μετεωρίτης με το όνομα PS2 χτύπησε τον πλανήτη gaming. Τώρα πως έτυχε εγώ να βρίσκομαι σε αποστολή στο φεγγάρι και να μην με πήρε η μπάλα μέχρι σήμερα, είναι ένα ανεξήγητο μυστήριο. :D Χρόνια πολλά και καλά σε όλους όσους γιορτάζουν σήμερα, πάρτε κάνα καλό δωράκι στην "αγαπημένη" σας καλέ :D :D
 
Wally είπε:
Σαν σημερα,πριν 9 χρονια κυκλοφορησε η καλύτερη κονσόλα όλων των εποχών στην Ιαπωνια :D
Διόρθωση. :cool:

Πρώτα από όλα είναι η πιο επιτυχημένη, με τις περισσότερες πωλήσεις και με έναν από τους μεγαλύτερους χρόνους ζωής. 9 χρόνια μετά και βγαίνει πλήθος παιχνιδιών για αυτή.

Δεύτερον, έχει games για όλα τα γούστα και μια τεράστια βιβλιοθήκη ποιοτικών τίτλων: Από mainstream επιτυχίες, hardcore games, "καλλιτεχνικά" games, casual games και ένα κάρο περίεργα Ιαπωνικά παιχνίδια.

Τρίτον, έχει φοβερό hardware. Ποιος πίστευε ότι παιχνίδια σαν τα God of War θα ήταν δυνατά σε αυτή την κονσόλα; Ακόμα και σήμερα πολλά παιχνίδια για το PS2 φαίνονται καταπληκτικά.
 
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Η παραποιηση quote και μαλιστα με ιεροσυλο περιεχομενο ειναι κολασιμη και διωκεται λυσαλεα απο την Gaming Police! :D
 
Φοβερή κονσόλα αμέτρητα ΤΕΛΕΙΑ παιχνίδια.Και αμέτρητα άθλια αλλά τι να κάνουμε ;)

Σκέφτομαι να τσιμπήσω ένα μέσα στο καλοκαιράκι.
 
Μπορει να μην ηταν η καλύτερη τεχνικά κονσόλα της γενιας της αλλα διαθέτει παιχνίδια για ολα τα γούστα.Αυτο ειναι και το κριτήριο της επιτυχιας μιας κονσόλας νομιζω...τα παιχνιδια της!

Το PS2 ειναι υπερεπιτυχημένο και υπεραιωνόβιο...9 χρόνια και ειναι ακόμη εδώ!
 
Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί γενικά κάποιος να "μισεί" μια κονσόλα ;)

Ειδικά το PS2 πάντως το'χω χαρεί απίστευτα, πραγματικά πολλά φοβερά παιχνίδια

χθες έπαιζα Gradius V (αυτό το 1cc το'χω άχτι) τι να λέμε... το'να τ'αλλο τα πάντα όλα... :D
 
Ρε συ trabakoulas μη δει κανείς επιτυχημένη κονσόλα (βλέπε PS2 και Wii) κάνουν λες και τους πήρες τη μπουκιά από το στόμα!!!!!

Αν και δεν έχω ασχοληθεί με το PS2, υπάρχουν πολλοί λόγοι που 9 χρόνια μετά πωλείται ανελλιπώς και το κόβω να είναι μαζί μας για 5 ακόμα χρόνια μέσα στο νερό.
 
Ε καλά άλλο αυτό ;)

εγώ το είπα ότι αξίζει καθαρά από την άποψη "κονσολά", κοινώς ότι έχει παιχνίδια που πραγματικά αξίζουν, για τα δικά μου γούστα πάντα ;)

δηλαδή πωλήσεις κτλ δεν μ'ενδιαφέρουν ιδιαίτερα, όταν κάθομαι και παίζω π.χ. το Gradius V όπως είπα και πιο πάνω, τι να σκεφτώ;

ότι έπεσα θύμα καταναλωτικής μανίας κι εγώ μαζί με τα υπόλοιπα εκατομμύρια κατόχους;

απλά με αφήνει μάλλον αδιάφορο το πόσο έχει πουλήσει κτλ (έχουμε ξανασυζητήσει κάπου για τις πωλήσεις) ;)

εγώ απλά πατάω το power που και που και πάω το βελάκι πάνω ή κάτω να επιλέξω μεταξύ Gradius V, Espgaluda, Chulip, ICO κτλ ;) :D
 
Καλο μηχανακι το PS2.Oντως αντεχει στο χρονο και υποστηριζεται ακομη.

Απο αυτο αλλωστε πηρε τα πανω της η Sony.Tεχνολογικα ποτε δεν ελεγε τιποτα.

Κλεμμενη τεχνολογια απο αλλες κονσολες.Μια ζωη κλεμμενη τεχνολογια εχει.

Ακομα και στις καμερες.Φακος...Carl-Zeiss.Kαι καποτε εφαγε τα λυσσακα της η Sony

για το AGA Chip της Αmiga.

Για μενα ακομα η Amiga μη βαλω την 1200...400τ ας πουμε με 2 πατεντες ξεκεφαλιαζει το PS2.

Υ.Γ Eδω κοντευει ο Amstrad με τον Zed και Μαthias να φαει το...PS1.xaxaxaxaxa:)
 
Πίσω
Μπλουζα