Μεγάλωσα και μυαλό δεν έβαλα......

Όταν περπατώ σε πεζοδρόμιο με τετράγωνα πλακάκια, προσπαθώ να πατώ στο εσωτερικό τους, και να αποφεύγω τις γραμμές όταν δεν υπάρχει κόσμος γύρω.

Χαζεύω τις διαφημίσεις των παιχνιδιών την περίοδο των γιορτών, και το τμήμα των παιχνιδιών σε σουπερμάρκετ, πολυκαταστήματα, και γενικά όπου μπορούν να βρεθούν.

Παίζω ακόμα με lego αν βρω κάπου.

Είμαι ακόμα οπαδός των ducktales και των ταινιών disney.
 
Όταν περπατώ σε πεζοδρόμιο με τετράγωνα πλακάκια, προσπαθώ να πατώ στο εσωτερικό τους, και να αποφεύγω τις γραμμές όταν δεν υπάρχει κόσμος γύρω.
OMG το εκανα μικρος ,unbeliavable και νομιζα οτι ημουν μονος.

Καποιος να μας το εξηγησει επιστημονικα.
 
theoritikos είπε:
Όταν περπατώ σε πεζοδρόμιο με τετράγωνα πλακάκια, προσπαθώ να πατώ στο εσωτερικό τους, και να αποφεύγω τις γραμμές όταν δεν υπάρχει κόσμος γύρω.

Aardvark είπε:
OMG το εκανα μικρος ,unbeliavable και νομιζα οτι ημουν μονος.

Καποιος να μας το εξηγησει επιστημονικα.
Ασε καλύτερα γιατί μας βλέπω σε group therapy μετά :D

Ω ναι, και γω το έκανα!!
 
Νομίζω πως πρόκειται για ήπια περίπτωση Obsessive–compulsive disorder (OCD).
 
Εγω ημουν προχωρημενος ειχα βρει και σχεδιο.

Αν θυμαμαι καλα παταγα κενο κερδιζα ενα χρονο ζωης,αν παταγα γραμμη μειον ενας αν παταγα διακλαδωση φευγαν 10!!!
icon10.gif


alkis21 είπε:
Νομίζω πως πρόκειται για ήπια περίπτωση Obsessive–compulsive disorder (OCD).
Να σου πω τι παιζεται για να μην αισθανεται ασχημα και η Kambia.
icon10.gif


Γυρνας σπιτι σου απο το φροντιστηριο ,μοναχος σου 7 η ωρα το απογευμα και εχεις 30' ωρα δρομο.

Βαριεσαι και θελεις να παιξεις σαν παιδακι αλλα δεν θελεις και να αργησεις.

Τι κανεις;

Kανεις το πεζοδρομιο παιχνιδι να περασει η ωρα!!!!

Και εμεις στο σπιτι μας φοραγαμε πυτζαμες δεν καναμε τον Σουπερμαν .
icon10.gif



 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Α, εγώ το κάνω ακόμα. Είμαι σοβαρά Γιατρέ μου; :flower: :flower:
 
Η επιστημη στην περιπτωση σου σηκωνει τα χερια ψηλα.
icon10.gif


Παντως το σιγουρο ειναι οτι εισαι οντοπικ!!!
 
Ωραία! AArdy πάμε να παίξουμε κουτσό!!!!!!!!! (και μήλα, και μήλα!!!! )
 
theoritikos είπε:
Όταν περπατώ σε πεζοδρόμιο με τετράγωνα πλακάκια, προσπαθώ να πατώ στο εσωτερικό τους, και να αποφεύγω τις γραμμές όταν δεν υπάρχει κόσμος γύρω.

Aardvark είπε:
OMG το εκανα μικρος ,unbeliavable και νομιζα οτι ημουν μονος.

Καποιος να μας το εξηγησει επιστημονικα.

Kambia είπε:
Ασε καλύτερα γιατί μας βλέπω σε group therapy μετά :D
Ω ναι, και γω το έκανα!!
Κι εγω -το ιδιο- μικρος (οχι πια) ,κυριως το πρωι οταν πηγαινα το σχολειο ,που δεν ειχε κινηση στο δρομο .

Αλλα και οταν περνουσα τους δρομους, πολλες φορες . προσπαθουσα το ποδι μου να παταει στις λευκες παραλληλες γραμμες και οχι στην μαυρη αφαλτο .

alkis21 είπε:
Νομίζω πως πρόκειται για ήπια περίπτωση Obsessive–compulsive disorder (OCD).
Ωπα ρε συ ... μην το κανουμε και "As good as it gets "
200px-As_good_as_it_gets.jpg


Ηταν απλα σαν ενα παιχνιδι, για να περασει η ωρα σε μια βαρετη μοναχικη επαναλαμβανομενη διαδικασια (*) -η καθημερινη διαδρομη μεχρι να φτασεις στο σχολειο- σε μια εποχη που δεν υπηρχαν .... Mp3 players .

(*)Με μια αλλη επαναλαμβανομενη .... ακουγεται σαν ομοιοπαθητικη.

Υ.Γ.

Εξαλου αν σκεφτουμε τα περισσοτερα απλα (handhelds κυριως) videogames των 80ς ,

και περιγραφαμε τι κανουμε π.χ. στο Τetris επι ωρες,

σε ενα ψυχολογο των 70ς (που δεν εχει δει κατι τετοιο ποτε του ) ,θα μας διεγνωνε ολους με Obsessive–compulsive disorder (OCD).
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Hera είπε:
εννοείται και τρώω δρακουλίνια και έξτρα τυρογαριδάκια... Φυσικά Μερέντα με κουτάλι και στο ψωμί, όπως επίσης γάλα ζαχαρούχο με τον ίδιο τρόπο.
ντρέπομαι αλλά.... όταν περνάω από (ερημική κυρίως) παιδική χαρά, ανεβαίνω στην κούνια!! (σ αυτήν με την σανίδα ε) :p
Γιατί ντρέπεσαι και γιατί σε ερημική?

Εγώ πάω άνετα σε γεμάτη και μάλιστα τα βάζω με το δήμο που δεν έχει προνοήσει να φτιάξει βολικές μεγάλες κούνιες για ενήλικες!!!!!!! :sure:
 
Nemo είπε:
Κι εγω μικρος (οχι πια) ,κυριως το πρωι οταν πηγαινα το σχολειο ,που δεν ειχε κινηση στο δρομο .Αλλα και οταν περνουσα τους δρομους, πολλες φορες . προσπαθουσα το ποδι μου να παταει στις λευκες παραλληλες γραμμες και οχι στο μαυρο .

Ωπα ρε συ ... μην το κανουμε και "As good as it gets "

Ηταν απλα σαν ενα παιχνιδι, για να περασει η ωρα σε μια βαρετη επαναλαμβανομενη διαδικασια (*) μεχρι να φτασεις στο σχολειο σε μια εποχη που δεν υπηρχαν Mp3 players .

Με μια αλλη επαναλαμβανομενη .... ακουγεται σαν ομοιοπαθητικη.

Εξαλου αν σκεφτουμε τα περισσοτερα απλα παιχνιδια των 80ς ,το Tetris

και περιγραφαμε τι κανουμε

σε ενα ειδικο( που δεν εχει δει κατι τετοιο ποτε του) ,θα μας διεγνωνε ολους με Obsessive–compulsive disorder (OCD)

Καλα και ο Alkis χιουμορ εκανε ,εξαλου εγω ζητησα την γνωμη ειδικου.
icon10.gif
 
OCD είναι η Αμερικάνικη απόδοση αυτού του φαινομένου... η αντίστοιχη Ελληνική ήταν το "περπάτα παιδιά μου σαν άνθρωπος, κι ας μην είσαι" - ΦΑΠ! (ήχος σφαλιάρας) της μάνας μας.
 
Bαλτε με κι εμενα στην λιστα...!!!!! Μαλιστα δεν το ελεγα σε κανεναν γιατι λεω, που να τους εξηγω τωρα το παιχνιδι μου..!!! χεχεεχεχ

Ακομη το κανω και μαλιστα το εχω δυσκολεψει κιολας με τον εξης τροπο...

Περπαταω με κανονικα βηματα, και βλεπω μετα απο ποσα βηματα τα οποια πεφτουν μεσα στα τετραγωνα θα πατησω την γραμμη..!!!!Κατα κυριο λογο εγω το κανω μετα απο 3 βηματα..!!! Τοτε και πριν την πατησω. την υπερπηδαω και συνεχιζω και παλι στα κενα..!!! :D

Μεται καταλαβαινω οτι με κοιταει ο κοσμος και τρεχω να γλιτωσω το κραξιμο..!!!!ω χαχαχα :D
 
Τα είπατε όλα...

Φαγητό και περιοδικό παρέα, στάνταρ...

Games του πεζοδρομίου :D , στάνταρ...

Επίσης, μου αρέσει πολύ να ξεφυλλίζω όλες τις ώρες τεύχη αγαπημένων μου περιοδικών... Pixel, User, ST Format, Retro Gamer, Playstation Magazine κλπ.
 
SONIC είπε:
Γιατί ντρέπεσαι και γιατί σε ερημική?
Εγώ πάω άνετα σε γεμάτη και μάλιστα τα βάζω με το δήμο που δεν έχει προνοήσει να φτιάξει βολικές μεγάλες κούνιες για ενήλικες!!!!!!! :sure:

ε να πάμε να εισηγηθούμε τότε στον δήμο!! :D
 
Τρώω ακόμα από το ταψί και την κατσαρόλα (το έκανα κρυφά μικρή γιατί φώναζε η μαμά, αλλά το φαγητό έτσι είχε μια άλλη, καλύτερη γεύση! #) ). Διαβάζω συνέχεια τα μικυ μάους μου και τα λούκυ λουκ μου (έχω μάθει τους διαλόγους απέξω και ανακατωτά), παίζω καθημερινά με τις κούκλες μου, τρώω όλες τις αηδίες που έτρωγα μικρή (τότε όμως δεν πάχαινα :cry: ). Κλέβω ακόμα στα παιχνίδια (τρίβιαλ, σκραμπλ κλπ) :cool: .

Το δικό μου παιχνίδι του πεζοδρομίου είχε ως εξής: έπρεπε να πατάω μόνο πάνω σε πετραδάκια από το σχολείο μέχρι το σπίτι. Αν δεν υπήρχε πετραδάκι ζητούσα από κάποιον περαστικό να μου κλωτσήσει ένα κοντά στο πόδι μου:animeek:
 
Έτρωγα (και τρώω) κρυφά Μερέντα ή Νουτέλα με κουτάλι από το βάζο... Τότε κρυβόμουν από τη μαμά μου, τώρα από τα παιδιά μου! :D
 
metsgr είπε:
τώρα από τα παιδιά μου! :D
Και το ξέρουν και 5-6000 χιλιάδες κόζμος :D

Πάντως ομολογώ ότι πρώτη φορά το ακούω. Δεν το ήξερα. Το'χεις ξαναπει στο τσατ; Δε θυμάμαι.
 
Κάτι που ξέχασα να αναφέρω στο προηγούμενο ποστ:

Έκλεβα και κλέβω τα σοκολατίνια noisetta που είχε η μαμά μου για να κερνάει. Πάντα τα κρύβει και πάντα τα ανακαλύπτω. Είναι κάτι σαν οικογενειακή μας παράδοση.... :p
 
metsgr είπε:
Έτρωγα (και τρώω) κρυφά Μερέντα ή Νουτέλα με κουτάλι από το βάζο... Τότε κρυβόμουν από τη μαμά μου, τώρα από τα παιδιά μου! :D
Χμμ κάτι μου θυμίζει κάτι μου θυμίζει...

Αν ναι! Εμένα! :p Αν ανακαλύψω στο ψυγείο μερέντα ή νουτέλα, πάντα θα παίρνω ένα κουτάλι και θα τρώω λίγο-λίγο στα κρυφά.

Και για να μην κινήσω υποψίες, πάντα πλένω το κουτάλι και το βάζω μαζί με τα καθαρά! ;)

serano915 είπε:
Κάτι που ξέχασα να αναφέρω στο προηγούμενο ποστ:Έκλεβα και κλέβω τα σοκολατίνια noisetta που είχε η μαμά μου για να κερνάει. Πάντα τα κρύβει και πάντα τα ανακαλύπτω. Είναι κάτι σαν οικογενειακή μας παράδοση.... :p
Χε χε, ούτε και αυτά γλιτώνουν από τις ανασκαφές μου στο ψυγείο!

Η δικαιολογία μου είναι πως αφού δεν τα τρώει κανένας άλλος, κρίμα είναι να πιάνουν χώρο, και πως θα μπαγιατέψουν!
 
Πίσω
Μπλουζα