Μερικές ερωτήσεις σχετικά με το Playstation 3

Τα περισσοτερα παιχνιδια του PS3 παιζουν σε αναλυση 720p.
 
Εάν το σήμα είναι 1080 και η οθόνη 4:3 , τότε το αποτέλεσμα θα είναι 720 ή μήπως θα πέσει στον πάτο (δηλαδή στο 480) ; Βέβαια όλα αυτά μπορεί να είναι μπακαλίστικοι υπολογισμοί , δε ξέρω ... Πάντως κοιτώντας εδώ ,νομίζω πως το ΠΣ3 έχει τις εξής τρεις αναλύσεις :480 , 576 και 1080 . Θέλω να πω , δε ξέρω αν έχει 720 .
 
Παιδια, SOS!!

Ψαχνω παιχνιδι Super Mario Bros β(δε ξερω αν λεγοταν ετσι, παντως εννοω αυτο που προχωρουσες δισδιαστατες πιστες και στο τελος πας στο καστρο να σωσεις μια πριγκιπισσα, ελπιζω να μη κανω λαθος) στο PS3, σαν αυτο που παιζαμε στο NES (ή στο SNES, δε ξερω)..

Υπαρχει κατι τετοιο??

Κι αν οχι, τοτε κατι παρομοιο σαν αυτο, θα με βοηθουσε..

Ξεκινατε να γραφετε τιτλους να τσεκαρω, ειναι για την γυναικα ενος φιλου που του αγορασα ενα PS3, θελει να παιζει το Mario...
 
Συγγνώμη, αγόρασε PS3 για να παίζει κάποιο παιχνίδι της Nintendo; Λίγο ανορθόδοξο μου κάνει. Αν και είμαι σχεδόν σίγουρος για την απάντηση, περιμένω την ανταπόκριση των ειδικών πάνω στο θέμα.
 
Να της πάρει το Little Big Planet και θα ξεχάσει και το όνομα του Mario!!! :D

Αλλιώς, το Rayman...
 
Nα συνδεσει το PC με την τηλεοραση ,το ps3 pad, να αναψει το ps3 να κανει θορυβο ,να φορτωσει στο pc ΝΕSemu με Mario και να μην της πει τιποτα.
 
Μια ζωή διαπλεκόμενος... :p
 
Xαχαχα

 


edit:Viking δεν γινεται να παιξεις Mario σε Ps3.
 
johnny19818 είπε:
Συγγνώμη, αγόρασε PS3 για να παίζει κάποιο παιχνίδι της Nintendo; Λίγο ανορθόδοξο μου κάνει. Αν και είμαι σχεδόν σίγουρος για την απάντηση, περιμένω την ανταπόκριση των ειδικών πάνω στο θέμα.
Χαχαχα!! Ελα ντε, με κουφανε χτες ο φιλος που μου το ειπε και ειπα θα το ψαξω και θα σου απαντησω..

Εγω του πηρα το PS3 απο το ebay, σε δημοπρασια, ενα αρκετα ολοκληρωμενο πακετο.. εβαλα ακομα ενα παιδακι (τον γιο του) στον ισιο το δρομο,χααχα!! :cool:

Οποτε μεχρι στιγμης εχουμε το Rayman... Αντε, πειτε κανα αλλο τετοιο... ;)
 
Little Big Planet... Μονόδρομος... Θα ξετρελλαθεί!
 
DINO είπε:
Little Big Planet... Μονόδρομος... Θα ξετρελλαθεί!
Φιλε δεν αντιλεγω, ωραιο παιχνιδι... Αλλα για την συγκεκριμενη περιπτωση, παρα πολυ περιπλοκο...

Δεν υπαρχει παιχνιδι πιο απλο ακομα κι απο το Rayman, κατι εστω indi απο ps store, κατι πιο παλιακο?
 
Ααπ αυτα ειναι διαπλοκές που λεει και ο Dino.
 
angel_grig, ευχαριστω για το βιντεο,

αλλα καταλαβαινεις οτι αυτα τα πραγματα για καποιους φαινονται αδιανοητα να τα κανουν (ουτε εγω δεν ασχολουμαι με pc, καθολου, ποσο μαλλον η γυναικα του -που ζηταει και τετοια πραγματα, φαντασου ποσο ασχετοι ειναι ολοι, μαζι κι εγω, με το θεμα)...

Οποτε, αυτα για μας ειναι φιλοσοφικα.....

Εγω θελω κατι που να μπορεις να το αγορασεις ετοιμο παιχνιδι απο ebay, η εστω,το πολυ, να μπορεις να το κατεβασεις απο το ps store, απλα πραγματα....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Έπρεπε να της πάρεις κάτι τέτοιο :p .

ps2-mod-nes.jpg
 
Αυτο τους πηρα:

http://www.ebay.de/itm/221930736957?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

%24_57.JPG
 
ΩΩΩΩ, ebay! Το έχουμε ξεχάσει εδώ και καιρό το συγκεκριμένο site :( .
 
Πίσω
Μπλουζα