Μη λειτουργικά ΜΑΜΟgames.

Ρε μανία με το Monaco GP o akmakas...

Φίλε αυτό ψάχνεις?

monacogpia1.jpg
monagogpaqr8.jpg
monagogpbqi9.jpg


http://www.system16.com/hardware.php?id=683&page=1#3112

ή αυτό:

yMonaco_GP.jpg
wMonaco_GP.jpg


http://www.klov.com/game_detail.php?letter=M&game_id=8733

No working emulators found...
 
Φίλε akmakas κάνε λίγο υπομονή γιατί μέχρι πριν λίγο καιρό τα LaserDisk παιχνίδια δεν ήταν αποδεκτά από τους ΜΑΜΕDevs αλλά από ότι φαίνεται άλλαξαν γνώμη.

Πάντως εάν θέλεις ντε και καλά να "φας τα μούτρα σου" με το Dragons Lair είναι "working" στην daphne. Mη με ρωτάς λεπτομέρειες το έχω αλλά δεν το έχω δει ποτέ. Την Daphne θα την βρεις εδώ. [edit] torrent [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δηλαδη το Dragon's Lair πρεπει να αφαιρεθει απ τη λιστα?

Ποτε ενημερωθηκε τελευταια φορα η λιστα που μου εδωσες? Μετα το 2000 μ.Χ.?
 
Λοιπόν, μάλλον είναι η ώρα να σας πω μία ιστορία για τον Annie ή super_gamer ή giorgos:

feed from mame.gr

Annie είπε:
Λοιπον, υπαρχει κανεις Ελληνας σχετικος με το ΜΑΜΕ εδω για να συζητησουμε?? Για να δουμε...
Annie είπε:
για τον cpc amstrad 6128 χρησιμοποιουσα ως τωρα καποιον archimedes, χωρις ομως να τα παιζει ολα(εκτος αν οι roms ειναι ελαττωματκες).Αυτον τον Caprice32 που μπορω να τον βρω?..
super_gamer είπε:
Α, δηλαδη τσαμπα το κατεβασα.Μια απορια, υπαρχουν κι αλλα non working? Toυλαχιστον να τα ξερουμε απο πριν να μη κανουμε το κοπο!

Το αλλο μου ερωτημα (INPUT NOT SUPPORTED) δε το ξερεις?

Απο που μπορω να κατεβασω την τελευταια αυτη εκδοση του mame που μου ειπες, αν επιτρεπεται?
feed from Retromaniax

giorgos είπε:
Yπαρχει καποια λιστα με τα games του ΜΑΜΕ που δεν δουλευουν?
Να ξερουμε να μην τα κατεβαζουμε τσαμπα!
giorgos είπε:
Input not supportedTι σημαινει αυτο το error msg που βγαζει σε ορισμενα ΜΑΜΟgames??

Πως ξεπερνιεται?
 
Δηλαδη αυτο το παιδι ηταν ο ιδιος????Και τι καταλαβαινει κανοντας αυτα?

Ευχαριστω ampu για τα ενδιαφερoντα στοιχεια του dragons lair

ambu για το monaco gp σε ειχα ξαναρωτησει ειναι αυτο!!

imagesec2.jpg


racingsupermonacomc7.jpg
 
Θα με τρελάνεις akmakas...

Monaco GP της SEGA υπάρχουν μόνο τα άνω που έχω φωτό.

Το παιχνίδι που μου λες είναι το SUPER MONACO GP. Υπάρχει και είναι full working στο ΜΑΜΕ.
 
Βρε εσυ το παιχνιδι το εχω σε 5 διαφορετικα roms αλλα δεν μου παιζει!

Οταν το τρεχω μου λεει This game doesn t work!!!

Ισως να θελει καποια version του mame!!!!!

Εσενα σου τρεχει?
 
ΤΕΛΕΙΑ.

Βάλε την έκδοση 0.106 ή 0.107 και χρησιμοποίησε και αυτή την ROM.
 
ambu_dare είπε:
Λοιπόν τώρα που πήρε πόδι η Annie ή super_gamer ή giorgos από το forum ας σας πω μία ιστορία, έστω και κατόπιν εορτής:....για να γράψεις τις γνωστές σου μ.......
Είχε αρκέτες γνώσεις σε retro κομικ, ταινίες αλλά ο τρόπος που μίλαγε δεν έδειχνε ίχνος σεβασμού και αυτό δεν είναι γνώρισμα ανθρώπων της ηλικίας μας....

Οπως και να έχει προειδοποιήθηκε και δεν έδειξε ούτε αυτό να το σέβεται..
 
Και ναι, κύριοι, πάμε για δεύτερο ban του ίδιου καθώς φαίνεται προσώπου που από giorgos έγινε beckerel... κάτι. Πολλές μεταμορφώσεις το άτομο!!!!!
 
O Giorgos itan agenis.

Edw iparxei ipio klima.Se opoion aresei....

Den einai dimosios organismos.

Stin teliki mporousame na to girisoume full-prive me ta iparxonta 'dokimasmena' meli (me tin ennoia oti me to iparxon 'line-up' o stoxos tou forum eksipireteitai apolitws) kai ta Pixel kai oti allo na menei stin 'parea'

Pros timin tou AEON,twn paidiwn pou scanaroun alla kai ton ipoloipwn pou diatiroun to iremo kai filiko klima kati tetoio den ginetai.

AN eisai o Giorgos,pou profanws den sou aresei to klima edw,vres kai kane kati allo...

Iparxei zwi kai pera apo to MAME....
 
Να σας πω κάτι παιδιά...Αυτά που γράφει ο "beckerel-giorgos-κουκουρούκου" τα διαβάζω βερεσέ για τον πολύ απλό λόγο:

Ένας από τους βασικούς κανόνες του φόρουμ είναι ο αλληλοσεβασμός των μελών του. Ο giorgos πολλές φορές τον έγραψε στα παλιά του τα παπούτσια. Απρόκλητα προβοκάρισε σχεδόν τα μισά μέλη (κάνοντας σχεδόν πάντα εκείνος την αρχή), με πολύ έντονα δεικτικό και ειρωνικό υφάκι που προσωπικά εμένα μου φανερώνει περίπτωση καρακομπλεξάρα (βλ. σύμπλεγμα ανωτερότητας).

Εδώ μέσα δεν μπαίνουμε, ούτε για να κάνουμε επίδειξη γνώσεων ούτε για να πουλήσουμε μαγκιά, τσαμπουκά, ξερολίαση ή οτιδήποτε σχετικό. Ότι γράφουμε το κάνουμε για τη διάσωση κάποιων αγαπημένων μνημών συμβάλλοντας ο καθένας το δικό του λιθαράκι, όσο και όποτε μπορεί.

Στην τελική ο ambu δεν ήταν καν υποχρεωμένος να απαντήσει στον giorgos. Από καλή προαίρεση το έκανε με σκοπό να βοηθήσει και βρήκε και από πάνω τον μπελά του (κάτι που και προσωπικά μου έχει συμβεί ουκ ολίγες φορές).

Του το γράφω λοιπόν κι από εδώ του giorgos να το δεί και να ξεχάσει τα όποια "φιλόδοξα" σχέδια: Όσες φορές και να δοκιμάσει να ξαναγραφεί, θα τρώει ΑΕΟΝίως ban μέχρι να του πιαστούν τα δάχτυλα και να του χαλάσει ο ποντικός.
 
Ειναι τοσο μα τοσο απλο.Οποιος δεν γουσταρει τη φαση και την κατασταση εδω...ΤΗ ΒΟΛΤΑ ΤΟΥ!
 
Becerel δεν είναι μονάδα μέτρησης ραδιενέργειας; Θυμάμαι το '84 με το πυρηνικό ατύχημα στο Τσερνόμπιλ μας είχε πρήξει το ραδιόφωνο και οι εφημερίδες με τη λέξη αυτή!

Να λοιπόν ποιό είναι το πρόβλημα του Giorgos-annie-paloukogamer-bekerelkoyparoupa.

Έχει περάσει πολύ ώρα μπροστά από CRTs monitors και έχει φάει ραδιενέργεια με το τσουβάλι. Τόσο που δεν μπόρεσε και του βγήκε και στο nick name. Τώρα πως από Annie μας έγινε giorgos μάλλον αυτό εξηγείται εύκολα πλέον. Οι μεταλλάξεις που υπέστη είναι αρκετές και δεν περιορίζονται τελικά μόνο στον εγκέφαλο.

Αρκετά χάσαμε το χρόνο μας και χαλάσαμε τις καρδιές μας με καρακομπλεξαρισμένα υποκείμενα σαν και δαύτον. Απλά βάλτε τον στη λίστα αποκλεισμένων, όπως έκανα κι εγώ, για να μη βλέπετε τα "διαμάντια" που κατεβάζει η ξερή του η κεφάλα. Και Ambu, θα πόσταρα κι εγώ μια φωτογραφία αλλά μάλλον θα πρέπει να βάψουμε ροζ το forum.!!!!!
 
μοναδα ραδιενεργειας 1Becquerel(Βq)=1 διασπαση / second

...ετσι για την ιστορια
 
Ειδικέ ήμουν σίγουρος ότι θα μας διαφώτιζες!!!!!!!!!
 
Πίσω
Μπλουζα