Μη μου άπτου (1997)

Tupamaro

RetroActive
Joined
30 Δεκ 2011
Μηνύματα
210
Αντιδράσεις
24
touch-me-not-poster-el.jpg


http://www.clproductions.gr/el/feature-films/touch-me-not

O τεράστιος Νινιός διδάσκει με ποιητικό τρόπο πως κάνουμε κολλητιλίκι μέσα στα βρωμερά λεωφορεία της δεακετίας του '90.Χουφτώματα, έρωτες και καθημερινά περιστατικά μέσα στην γκρίζα θλιβερή μαγεία της αθήνας σκηνοθετημένα με αριστοτεχνικό τρόπο, απο τις καλυτερες ελληνικές ταινίες που έχω δει.Όσοι γουστάρουν αθήνα, ρετρο λεωφορεία και τα λοιπά, να την δουν οπωσδήποτε.
 
Ναι κλασική ταινία που έτυχε να την δω πρόσφατα. Πρέπει να έχει αναφερθεί και κάπου αλλού, ίσως σε κάποιο τοπικ για παλαιά λεωφορεία.
 
foutix είπε:
Ναι κλασική ταινία που έτυχε να την δω πρόσφατα. Πρέπει να έχει αναφερθεί και κάπου αλλού, ίσως σε κάποιο τοπικ για παλαιά λεωφορεία.
Δεν την βρήκα σε κάποιο ξεχωριστό θέμα και της αξίζει, δεν υπερβάλω πάντως πως είναι απο τις καλυτερες ελληνικες ταινίες που έχω δει, όμορφη μουσική, πολύ καλη σκηνοθεσία, ωραίες ερμηνείες, σενάριο ΥΠΑΡΚΤΟ, διάλογοι ρεαλιστικοι, δεν κάνει κοιλιά όπως η συντριπτική πλειοψηφία των ελληνικών ταινιών, ένα θαμμένο διάμαντι.

και αν την πετύχετε στο ιντερνετ, δεν γίνεται να την δει και αλλιώς κάποιος, μην δείτε την ξασπρισμένη έκδοση της novacinema, αυτη η hd τεχνολογία απλά καταστρέφει την μελαγχολία που έχουν αρκετές σύγχρονες ελληνικες ταινίες.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ειναι εκτος χρονολογικων οριων του φορουμ η ταινια αυτη και για αυτο δεν τη βρηκες σε ξεχωριστο θεμα
 
katerinak είπε:
ειναι εκτος χρονολογικων οριων του φορουμ η ταινια αυτη και για αυτο δεν τη βρηκες σε ξεχωριστο θεμα
Το αυτό! :)

Κλειδώνεται.
 
Πίσω
Μπλουζα