Μη μου τη μέρα τάραττε (1996)

thebest20

RetroMuseum GateKeepeR
Joined
24 Ιαν 2008
Μηνύματα
3.961
Αντιδράσεις
447
Μη μου τη μέρα τάραττε (1996)


Retrodb:
http://retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%9C%CE%B7_%CE%BC%CE%BF%CF%85_%CF%84%CE%B7_%CE%BC%CE%AD%CF%81%CE%B1_%CF%84%CE%AC%CF%81%CE%B1%CF%84%CF%84%CE%B5

Για να μην ανοίξω νέο θέμα,παλιά είχα βρει 2 videos από την εκπομπή "Μη μου τη μέρα τάραττε" και τα είχα κρατήσει στο αρχείο μου!Ανέβασα το πρώτο,και σύντομα έρχεται και το δεύτερο.Από αυτή την εκπομπή,το τραγουδάκι είναι υπέροχο,καθώς μου θυμίζει τα παιδικά μου χρόνια.

[edit] Ολόκληρες εκπομπές. Διαγράφονται τα λινκς λόγω copyright [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Άλλη μία προσπάθεια του Mega τη δεκαετία του '90 μπας και καταφέρει να πάρει τα πρωτεία από τον ΑΝΤ1 και το «Καλημέρα Ελλάδα», μάταια όμως. Καλή η εκπομπή της Κανέλλη, που πάντως ελάχιστες φορές είχα δει, διότι συνήθως δεν ήμουν σπίτι την ώρα προβολής της. Το πολύ συμπαθητικό τραγουδάκι που ακούγεται στους τίτλους έναρξης, είναι το Vanita di vanita του Angelo Branduardi. (Γιατί το φόρουμ δεν δέχεται χαρακτήρες πλην του ελληνικού και αγγλικού αλφαβήτου; )
 
thebest20 είπε:
Για να μην ανοίξω νέο θέμα,παλιά είχα βρει 2 videos από την εκπομπή "Μη μου τη μέρα τάραττε" και τα είχα κρατήσει στο αρχείο μου!Ανέβασα το πρώτο,και σύντομα έρχεται και το δεύτερο.Από αυτή την εκπομπή,το τραγουδάκι είναι υπέροχο,καθώς μου θυμίζει τα παιδικά μου χρόνια.
Mου θυμίζει (ειδικά η αναφορά της περί γλώσσας) την Κανέλλη του "Ομιλείτε ελληνικά", τηλεπαιχνιδιού της ΕΡΤ (1986-89). Καλεσμένοι, αλλά και η αναφορά της στο να μιλά η ίδια σωστά ελληνικά.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα