Μια Χρονια Μαζι σας

FORD231

RetroNuts!
Joined
28 Φεβ 2010
Μηνύματα
3.087
Αντιδράσεις
3.596
Σαν σήμερα ένα χρόνο πριν όταν έκανα εγγραφή στο Retromaniax δεν περίμενα αυτό

που θα επακολουθούσε...μια χρονιά γεμάτη αναμνήσεις που μοιράστηκα μαζί σας....

νοσταλγία για την τηλεόραση εκείνης της εποχής....χαρά που είδα μετά από πολλά χρόνια

τα προγράμματα της ΕΡΤ και της ΥΕΝΕΔ χάρη σε ΣΑΣ

Οι συναντησεις μας μοναδικες....

Θέλω να ευχαριστήσω τους ανθρώπους που δημιούργησαν αυτό το ΦΟΡΟΥΜ

και αυτους που συνέβαλαν με τον εναν η με τον αλλον τροπο για να γινει αυτο που ειναι σημερα..το σημαντικο για εμενα ειναι οτι γνωρισα καταπληκτικούς ανθρωπους που έχουμε κοινά ενδιαφέροντα και φυσικά ότι έκανα ΦΙΛΟΥΣ.

Σας ευχαριστώ για αυτή την υπέροχη χρονιά που μου χαρίσατε :) :) :)
 
H κοινοτητα σε ευχαριστει για το ηθος και τη σοβαροτητα σου καθως και τη προθυμια σου να μοιραστεις το τεραστιο αρχειο σου
 
Σε ευχαριστούμε και εμείς με την σειρά μας ford για όλες τις αναμνήσεις που μοιράστηκες και συνεχίζεις να μοιράζεσαι μαζί μας.
 
Νομίζω ότι μια τούρτα επιβάλετε.

attachment.php


Να σαι καλά Ford και σε ευχαριστούμε :)
 
Ford εμείς ευχαριστούμε για την παρουσία σου εδώ και τα σπάνια πράγματα που έχεις μοιραστεί μαζί μας, καθώς και τη διακριτικότητα, η οποία σε διακατέχει!
 
Οι προλαλησαντες με καλυψαν πληρως.

Σε ευχαριστουμε πολυ κι ευχομαι να συνεχισεις να μας χαριζεις τους θησαυρους σου για πολλες δεκαετιες ακομα.
 
Σας ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογια...καλη συνεχεια σε ολους μας
 
Αν και λιγο αργοπορημενα θελω να πω και εγω απο μεριας μου στον Ford231

οτι τον ευχαριστω πολυ γιατι μεσω του σπανιου αρχειου του και των γνωσεων του

εμαθα παρα πολλα για την χρυση εποχη της τηλεορασης και ευχομαι να ειναι παντα καλα

και να μας χαριζει αναμνησεις και οχι μονο απο εκεινη την μαγικη Ελληνικη τηλεοραση.

Επισης να ευχαριστησω τον tsalk και τον bernard. τον CristosM και ολα τα παιδια του Retro Tv Team

που οπως ειπες και εσυ Ford231 εισαστε η κινητηρια δυναμη γνωσεων που με τον ενα και με τον αλλο τροπο

κινειτε μαζι την χρονομηχανη του Retromaniax TV section και μας προσφερετε τοσο σπανιες αναμνησεις/υλικο

απο την χρυση εποχη της τηλεορασης!

Σας Ευχαριστουμε πολυ ολους!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ford εμεις χαιρομαστε που εισαι μαζι μας :)
 
Ευχαριστούμε ford για όλα όσα μας έχεις χαρίσει :)
 
Ένα τεράστιο ευχαριστώ. Προσωπικά την ημέρα που είδα τα πρώτα βίντεο του Φορντ μου ξύπνησαν οι πιο γλυκές αναμνήσεις και ξαναθυμήθηκα τα πρώτα μου χρόνια της τηλεόρασης, με τις τηλεπαρουσιάστριες της καρδιάς μας: την Νάκυ, τη Ρίτα, την Ολίνα , την Κέλλυ και τόσες άλλες που στην πορεία αυτού του χρόνου και χάρη στα βίντεό του ανακαλύψαμε. Τα δελτία ειδήσεων και τα σήματα της κρατικής τηλεόρασης και τόσα τόσα ντοκουμέντα που απλόχερα μοιράστηκε από το ιδιωτικό του αρχείο. Με σεμνότητα και ήθος, χωρίς τυμπανοκρουσίες και πολλά λόγια, μοιράζεται και συντελεί με ψηφίδες στο να μάθουμε την ιστορία των πρώτων χρόνων της τηλεόρασης στη χωρα μας. Ε, θα του αφιερώσω και ένα τραγούδι που αφορά την μεγάλη του αγάπη:

 
ΤΕΡΑΣΤΙΕ, ΦΙΛΕ FORD231 -

Mε πολύ μεγάλη καθηστέρηση, μόλις αντιλήφθηκα το παρόν thread!

Εμείς σε ευχαριστούμε πολύ για όλες τις αναμνήσεις που έχεις μοιραστεί μαζί μας τον τελευταίο χρόνο (ώστε πέρασε ένας χρόνος;;!!) και ελπίζουμε να συνεχίσεις να μας κρατάς ωραία παρέα μέσα από το πλούσιο οπτικοακουστικό και έντυπο αρχείο σου.

Να 'σαι καλά!!!

ΥΓ Από τα όμορφα λόγια που έγραψες, συγκρατώ κυρίως το εξής: Ότι το forum, πέρα από τις ωραίες αναμνήσεις και τη γλυκιά νοσταλγία που (απλόχερα) μας προσφέρει, είναι η "πλατφόρμα" (το μέσον) που μας έχει όλους συγκεντρώσει και μας έχει φέρει σε επαφή.

Προσωπικά, πολλές από τις φιλίες μου τις χρωστάω στο forum... :thanx2:
 
Πίσω
Μπλουζα