Μια βοήθεια για επιλογή παιχνιδιών για gaming σε αδύναμο σχετικά laptop

Metalcandyman

Billy Mitchell εκ Σερρών
Joined
23 Απρ 2011
Μηνύματα
9.313
Αντιδράσεις
5.849
Λοιπον αλανια θα θα ηθελα την βοηθεια σας οσον αφορα την επιλογη παιχνιδιων για ενα λαπτοπακι που εχω στο μαγαζι που δεν ειναι για μεγαλες απαιτησεις.Το λαπτοπακι λοιπον ειναι ενα Acer aspire 5742ZG και φοραει εναν intel pentium P6200,8gb ram και SSD μετα απο μια μικρη αναβαθμηση που του ειχα κανει για να του δωσω λιγη ζωη και απο γραφικα εχουμε την AMD Radeon HD 6370M.Οπως καταλαβαινετε δεν μιλαμε για κανενα τερας ισχυς εξαλου γιαυτο και το εχω για σερφαρισμα,για σειρες και ταινιες και κανα δυο ΜΜORPGS που παιζω αλλα που ειναι παιχνιδια με δισδιαστατα γραφικα οποτε δεν εχω προβλημα.Οπως ειπα το λαπτοπ αυτο το εχω στο μαγαζι για να περναω την ωρα μου οταν δεν εχω δουλεια και περιμενω με το δικανο τους πελατες για να μπουνε να ψωνισουν αλλα για να μη μας κοροιδευει και ο κοσμος αμα απλωσω τιποτα gamepads εδω και κει θελω παιχνιδια να περναω την ωρα μου και να γουσταρω που να παιζονται μονο με το ποντικι αντε και σε συνδυασμο με το πληκτρολογιο.

Ετσι λοιπον θελω οσοι μπορειτε να γραψετε ωσα παιχνιδια θελετε με αυτα τα χαρακτηριστηκα δηλαδη να παιζονται με ποντικι και πληκτρολογιο και φυσικα να μην εχουν τεραστιες απαιτησεις και δεν τα σηκωνει το λαπτοπακι με τιποτα.Δεν με νοιαζει αν ειναι πολυ παλια τοσο το καλητερο δεν με νοιαζει αν θα ειναι δισδιαστατα και δεν με νοιαζει και το genre που θα ανηκουν αν και εχω μια αγαπη στα rpgs οποτε αν τα περισσοτερα ειναι αυτου του ειδους τοσο το καλητερο.

Ευχαριστω εκ των προτερων σε ωσουν γραψουν κανα παιχνιδακι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Civilization, κατα προτίμηση το IV. Το τρέχει άνετα ( λογικά και το V τρέχει, απλά θεωρώ το 4 καλύτερο ), και απο μόνο του είναι αρκετά καλό για μπόλικες ώρες κάψιμο :)
 
Επεσες στην περιπτωση έχω ενα νετμπουκ της κακίας ώρας που καθόταν και επειδή ήθελα να μην τρώει σκόνη εκανα διατριβή τι μπορεί να παιξει, έτσι έχουμε

Beyond Good and evil, Half life 2, Clive Barkers Undying, Axiom Verge, Baldurs gate 2, Fallout 2 (ιστορία για να παίξει), Gothic 2, GTA 3, Halo, Mafia, Silent storm (turn based strategy), Severance blade of darkness, Max Payne, Sacred Gold
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Mαγκες ευχαριστω πολυ για τα παιχνιδια που προτεινατε αν σκεφτειτε και αλλα γραψτε τα.Επισης επειδη εχω και τρελα με τα indies γραψτε και indies αμα θελετε ακομα περισσοτερα οπως την παιχνιδαρα το axiom verge που το εχω λιωσει και σε pc και σε αλλες κονσολες.

Για παραδειγμα ενα απο τα παιχνιδακια που εχω κολλησει πολυ και παιζω ειναι το Book of Demons.

 
Μερικά καλά 2D

CASTLE IN THE DARKNESS

 
Βroforceeeee!! 

broforce.png


 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Commander& Conquer Generals 

Mε τις προεκτάσεις τους

(Zero Hour) 

(Η εκδίκηση των reds - fan made update) 

Το δεύτερο είναι τέλειο και έχει τα πάντα, μέχρι και πλοία - αεροπλανοφόρα.
 
Το πρώτο "Mafia". Το έχω σε φορητό με Atom και 2GB!!
 
Η κάρτα που έχει μπορεί να παίξει πιο βαριά παιχνίδια από το mafia 1 πιστεύω. Αυτό το επαιζε φίλος μου με την geforce 4 MX 400 πριν καμια 15ρια χρόνια και βάλε
 
Πίσω
Μπλουζα