Μια βοήθεια σχετικά με προέκταση USB

Metalcandyman

Billy Mitchell εκ Σερρών
Joined
23 Απρ 2011
Μηνύματα
9.318
Αντιδράσεις
5.883
Το δευτερο PC που εχω αποκλειστικα για emulators το εχω σε συγκεκριμενο δωματιο και το εχω συνδεδεμενο με την τηλεοραση ωστε να παιζω εκει.Το προβλημα ομως ειναι οτι εκει που θελω να αραζω και να παιζω ειναι καπως μακρια και δεν φτανει το καλωδιο των Gamepads και joystics που εχω.Κατα καιρους εχω δοκιμασει 3 USB προεκτασης αλλα καμια δεν σηκωνει τα gamepads.Ξερω οτι υπαρχουν προεκτασεις μεμ ενισχυση της ισχυς ωστε να σηκωνει χειρηστηρια κλπ αλλα δεν ξερω πιο να παρω γιατι αν το παρω και δεν κανει δουλεια τζαμπα τα λεφτα θα πανε.Ξερει κανεις καποια USB προεκταση να με προτεινη που θα δωσει λυση στο προβλημα μου;
 
Μπιλαρα για ριξε μια ματια εδω να παρεις μια ιδεα. ;)

Ο τυπος ειχε παρομοιο προβλημα με το δικο σου.
 
Σταυρο ευχαριστω φιλαρακι αλλα τα post που διαβασα αναφερουν για κυκλωματα και οτι τα φτιαχνουν μονοι και διαφορα αλλα που δεν καταλαβαινω.Gamer ειμαι οχι ηλεκτρονικος δεν τα πολυ κατεχω αυτα :D
 
Χρειάζεσαι ένα hub με τροφοδοσία. Αυτό μπορεί να μπει κάπου στο μέσο της διαδρομής. Δεύτερη λύση είναι κάποιο ασύρματο χειριστήριο.
 
Στο link του φορουμ που σου εβαλε ο Σταυρος (ειμαι και εκει μελος :) ) στο ποστ 3 αναφερονται 2 λυσεις :μια για 5+5 μετρα και μια για 25 μετρα.Δες σε ποση αποσταση θες να συνδεσεις τα joystick.Δες επισης αν τα Joystick δουλευουν με usb 1.1 γιατι τα Extenders αυτα σου κανουν το 2.0 σε 1.1.Δυστυχως δεν εχω δοκιμασει καποιο απο αυτα για να σου πω σιγουρα..
 
ChrisTOS είπε:
Χρειάζεσαι ένα hub με τροφοδοσία. Αυτό μπορεί να μπει κάπου στο μέσο της διαδρομής. Δεύτερη λύση είναι κάποιο ασύρματο χειριστήριο.
Εχω ενα χαμπακι με τροφοδοσια πανω στο PC που βγαζει 4 υποδοχες USB.Αν βαλω δηλαδη πανω στην μια απο της 4 υποδοχες μια απλη προεκταση USB θα λειτουργουν κανονικα τα Gamepads και joystics που εχω;
 
metalcandyman είπε:
Εχω ενα χαμπακι με τροφοδοσια πανω στο PC που βγαζει 4 υποδοχες USB.Αν βαλω δηλαδη πανω στην μια απο της 4 υποδοχες μια απλη προεκταση USB θα λειτουργουν κανονικα τα Gamepads και joystics που εχω;
Μπορει ναι,μπορει και οχι.Το hub δινει ρευμα στο USB αλλα μπορει ομως το προβλημα να ειναι η εξασθενηση των data lines.Δεν χανεις κατι να το δοκιμασεις.Μπορεις επισης (οπως ειπε και ο christos) να βαλεις πρωτα την επεκταση σου ,μετα το hub και μετα την αλλη επεκταση,και να δεις τι γινεται...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα