Μια βοηθεια!

DarkSynbios

RetroMasteR
Joined
19 Νοέ 2007
Μηνύματα
1.535
Αντιδράσεις
207
Τυχαινει να εχω ενα Sega Saturn Model 1 και θελω να βρω μια καλοδιοταινια(Ribbon Cable) με 21 pin που συνδεει motherboard με cd drive.Ξερει κανεις καμμια σελιδα που να πουλανε?
 
spare for the modchip board I sell, "not long enough for other purposes" Το συγκεκριμενο που θελω πρεπει να ειναι τουλαχιστον 11cm.Αυτο μου φαινετε πολυ κοντο.
 
Δωστο δρομο το ρημαδι τι καθεσαι και ασχολεισαι :p
 
metalcandyman είπε:
Δωστο δρομο το ρημαδι τι καθεσαι και ασχολεισαι :p
Το ιδιο θελω να σου πω για το Wii! :p Περα απο την πλακα,συγκεκριμενα με αυτο το μηχανημα εχω ωραιες αναμνησεις απο το 97 μεχρι το 2001 πριν βγει εκτος απο δικες μου μαλακιες.Η πρωτη αποπειρα εγινε σημερα και δουλεψε αλλα περιμενω να ερθει η καινουργια κεφαλη και ψαχνω το συγκεκριμενο καλωδιο για να τελειωνω.
 
Περα απο την πλακα φιλε σε καταλαβαινω απολυτα αλλα κρατησε το για ενθυμιο θα σε προτεινα εγω και παρε κανενα αλλο απο ebay η amazon να κανεις την δουλεια σου και αν καταφερεις καποια στιγμη να βρεις την καλοδιοταινια που θες το επιδηορθωνεις.
 
Φαινεται να εχει εδω. Δεν λεει το μηκος.

Αν ουτε αυτο κανει τοτε ψαχνεις για 1 mm pitch ribbon cable, αλλιως γνωστο σαν flat cable ή FFC. 21 pin ειναι λιγο σπανιο, πιο πιθανο ειναι να βρεις 22 pin και να ξυρισεις λιγο τις ακρες για να χωραει στα βυσματα.
 
Τελευταία επεξεργασία:
freaktmp είπε:
Φαινεται να εχει εδω. Δεν λεει το μηκος.
Αν ουτε αυτο κανει τοτε ψαχνεις για 1 mm pitch ribbon cable, αλλιως γνωστο σαν flat cable ή FFC. 21 pin ειναι λιγο σπανιο, πιο πιθανο ειναι να βρεις 22 pin και να ξυρισεις λιγο τις ακρες για να χωραει στα βυσματα.
Τελικα ειναι 20 pin! lol Αλλα βλεπω και αυτο σπανιο ειναι... Οποτε θα προσπαθησω με πατεντα οπως λες.Αυτο το Σαββατο θα ξερω και θα σου πω αμα πετυχει ^^
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
metalcandyman είπε:
Δωστο δρομο το ρημαδι τι καθεσαι και ασχολεισαι :p
Κάτσε να μπει ο Maddog να διαβάσει αυτά που γράφεις, ένεση νοβοκαϊνης στο πωπουδάκι θα σου κάνει...... Του ΛΙΤΡΟΥ ένεση. Μη σου πω και τι βελόνα θα έχει. Σαν κεραία από SCANIA θα είναι! :p
 
Αυτος ενεση εγω τον πλαστη απο το μαγαζι :D Φοραω και την κορδελα NINTENDO αλα ραμπο στο κεφαλι και ειμαι ετοιμος για μονομαχια :D
 
Μπα, δεν έρχομαι εγώ, το υγειονομικό θα σου στείλω. :diablotin:

Πουλάς σίγουρα ληγμένα και είμαι και σίγουρος ότι τρως και από το εμπόρευμα. :p
 
Πίσω
Μπλουζα