Μια κούτα με θησαυρούς

songless_bird

RetroWannaBe
Joined
21 Φεβ 2013
Μηνύματα
84
Αντιδράσεις
12
Ήταν χαμένη αλλού όταν έψαχνα τα παιχνίδια μου. Τα βρήκα τακτοποιημένα σε ενα ντουλάπι απο τη μητέρα μου σήμερα :D κάποια μικυ απο το 974 εώς 1378, μικροί εξερευνητες(απο τα αγαπημένα μου),Ποπάι απο 774 εώς 914 το νεότερο,κάποια x-men, Βάβουρα, Μπλέικ, αγόρι, περιπέτεια, μέχρι και κάποια της μητέρας μου τεύχη κάποιου περιοδικού ¨χελιδονια¨.
attachment.php
 
Πω πω πω!!! Θά'θελα κι εγώ να έβρισκα μερικά ξεχασμένα κόμικς μου στο πατρικό μου!

Ωραία κομμάτια!!!
 
Καλο ξανα-διαβασμα!!
 
Ω ναι. Μαλιστα μου αρεσει που σε μερικες ιστοριες μικυ εχω και την συνεχεια (μερος Β) σε αλλο τευχος :D

DINO είπε:
Πω πω πω!!! Θά'θελα κι εγώ να έβρισκα μερικά ξεχασμένα κόμικς μου στο πατρικό μου!Ωραία κομμάτια!!!
Ευτυχως η μανα μου δεν ειναι απο εκεινες που πετανε ο,τι δεν χωραει να μπει καπου...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Βιβλία των μικρών εξερευνητών βλέπω και ζηλεύω σαν τον Σκρουτζ που δεν τον αφήνουν τα ανιψάκια του να τα διαβάσει.
 
Ειναι ωραια οταν κανεις τετοιες ανακαλυψεις.

Βλεπω 3 βιβλια μικρων εξερυνητων. Νομιζα οτι ηταν μονο ενα. Εβγαινε τακτικα;

Επισης βλεπω Γκοστμπαστερς και ΚΛΑΣΙΚΑ με κιτρινο πλαισιο.

Εκει αναμεσα στα μεγαλα ΠΟΠΑΫ και ΜΙΚΥ τι λεει; Ολιβερ;

Απο τις λιγες περιπτωσεις που θα δουμε τις λεξεις τακτοποιημενα και μητερα στην ιδια προταση.
 
Imgema είπε:
Βιβλία των μικρών εξερευνητών βλέπω και ζηλεύω σαν τον Σκρουτζ που δεν τον αφήνουν τα ανιψάκια του να τα διαβάσει.
Δεν μπορουσα να βρω αλλα. Μονο 4 τευχη εχω. Τα αγοραζα οταν πηγαινα το καλοκαιρι στο χωριο. Ηταν παρα πολυ καλη σειρα. Σε εκαναν να νιωθεις οντως μικρο εξερευνητη.
attachment.php


pardalotzatziki είπε:
Ειναι ωραια οταν κανεις τετοιες ανακαλυψεις.Βλεπω 3 βιβλια μικρων εξερυνητων. Νομιζα οτι ηταν μονο ενα. Εβγαινε τακτικα;

Επισης βλεπω Γκοστμπαστερς και ΚΛΑΣΙΚΑ με κιτρινο πλαισιο.

Εκει αναμεσα στα μεγαλα ΠΟΠΑΫ και ΜΙΚΥ τι λεει; Ολιβερ;

Απο τις λιγες περιπτωσεις που θα δουμε τις λεξεις τακτοποιημενα και μητερα στην ιδια προταση.
Ναι οντως Ολιβερ.
attachment.php


Συγνωμη αν αργω να ανεβασω φωτο. Αλλα στο Ipad τις βγαζω σωστα, οταν ομως τις ανεβασω στο album τις δειχνει αναποδα....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ζήλεψα... :D Θα έχεις μπόλικο υλικό για διάβασμα...
 
Εκπληκτικη ανακαλυψη τα συγχαρητηρια μου και ειδικα για τα βιβλια των μικρων εξερευνητων που ηταν ολα εξαιρετικα και τα ειχα και γω.Δεν ξερω αν τα ειχα ολα αλλα θυμαμαι πως εγω ειχα 14 και αν ριξω τρελο ψαξιμο στην αποθηκη μπορει και να τα βρω.Ολα τα λεφτα ηταν αυτα με τα ταχυδακτυλουργικα κολπα,της εφευρεσεις του κυρου γραναζη κ.α.
 
Εχω χαζεψει μιλαμε....:animeek:

Πωπωπωπω....τι Πρωτοχρονιατικος μπουναμας ηταν αυτος?:dribble:

Τα συγχαρητηρια μου στην μαμα σου που τα κρατησε!!! :worship:

Καλο διαβασμα!!!! :thumbup:
 
Το καλύτερο πρωτοχρονιάτικο δώρο. Καλό διάβασμα :D
 
Ωραία ευρήματα!!!
 
Αυτά είναι!!! Χρονοκάψουλα, κανονική!! Κάπου θυμάμαι και κι εγώ μια σακούλα με παλιά περιοδικά αλλά ποιος ξέρει που βόσκει! Πάντα τέτοια εύχομαι!
 
Ευχαριστώ ! Όντως η μητέρα μου εχει προσέξει πολύ τα παιχνίδια μας. Με εχει εκπλήξει ευχάριστα πολλές φορές με πράγματα που είχα ξεχάσει ότι τα είχα. Η αρραβωνιαστικιά μου ξετρελαθηκε πάντως. Το καλοκαίρι την είδα να αγοράζει δυο μικυ χωρίς να ξέρω ότι της αρέσουν και της είχα πει για την ¨χαμενη¨ μου κούτα.

παντως θα ήθελα να βρω και τα υπόλοιπα τεύχη απο τους μικρούς εξερευνητές.
 
Αν με τα 4 τεύχη είσαι χαρούμενος, με ολόκληρη τη σειρά θα ενθουσιαστείς! :) Ανατρέχω σε αυτήν ακόμα και σήμερα! :)

Όσο για τα υπόλοιπα, ξέρεις τι ζήλεψα περισσότερο? Το κόμικ της Κάντυ, διότι δεν το θυμάμαι καθόλου! :(

(ε, φταίει ότι τώρα την ξαναβλέπω από την αρχή - όσο να πεις, "καντιάστηκα" ελαφρώς! :p )
 
Οπως βλεπεις εχω το τευχος 21. Πρεπει να βγηκε εικονογραφημενη ολη η σειρα. Δυστυχως επεστρεψα στη Σουρωτη αποψε και δεν ξερω ποτε θα κατεβω παλι Μουδανια. Σου υποσχομαι ομως οτι θα δωσω πληροφοριες για το τευχος. Χρονολογια, εκδοτη κλπ.
 
No worries! :) Άλλωστε είμαι στο 56 επεισόδιο της Κάντυ! Μέχρι να την τελειώσω... ου, έχεις άφθονο καιρό! :D

Many thanks! ;)
 
Τα περιοδικά Κάντυ υπάρχουν όλα [edit] αναφορά σε παράνομα αναρτημένο υλικό [/edit] Ήταν εκδόσεις ΤΑΤΑΡΙ αν δε κάνω λάθος το όνομα.Βασίζονταν στο ιαπωνέζικο manga που είχε διαφορές στα σκίτσα σε σχέση με την τηλεοπτική Κάντυ,και επίσης πιο πιστή μετάφραση.Και βέβαια είχε μια fake συνέχεια που είχαν φτιάξει οι Ιταλοί γιατί δεν τους άρεσε το original φινάλε(το αδύνατο σημείο του manga ήταν αυτό).Σίγουρα θα υπάρχει σχετικό θέμα εδώ,αν ψάξεις,λογικά θα βρείς.Έχω την εντύπωση ότι άτομα που συμμετείχαν στην προσπάθεια να ανέβει και το manga,εκτός απο τη σειρά στο Youtube([edit])είναι μέλη εδώ.Δεν ξέρω σίγουρα γιατί είμαι αναγνώστης του σάιτ και όχι ενεργό μέλος,οπότε ίσως να κάνω και λάθος σε αυτό.Πάντως ένα είναι σίγουρο.Ότι μπορείς να αποκτήσεις όλα τα τεύχη σε ηλεκτρονική μορφή. :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καταρχάς άπειρα ευχαριστώ για την απάντηση! Η ύπαρξη του περιοδικού μου γνωστοποιήθηκε σχετικά πρόσφατα από κουβέντα που είχα με την αγαπητή μας Λορένα!

Χρειάστηκε να επέμβω λίγο στο ποστ σου, γιατί κάνεις αναφορά για copyrighted υλικό - πράγμα το οποίο θα εκτροχιάσει τη συζήτηση, αν αρχίσουν οι ερωτήσεις για το πού, πώς κτλ....

Στο δια ταύτα, θα κάνω μια προσπάθεια να δω αν μπορώ να τα συγκεντρώσω από παλαιοπωλεία, γιατί γενικότερα τα ρετρό-αντικείμενα τα θέλω να μπορώ να τα πιάσω! Αυτό είναι το παν!

Όσο γι' αυτό με το φινάλε, θα κάνετε λίγο υπομονή να το δω και θα πάω την κουβέντα στο ανάλογο υποφόρουμ για να μου δώσετε τα φώτα σας! :D
 
Πίσω
Μπλουζα