Μια του κλέφτη

Σε 20 λεπτα, η χαριτωμενη κωμωδια με το Δημητρη Χορν, στην ΕΤ3.
 
Την ειδα ξανά χθες στο διαδίκτυο. Θα σταθώ στο ενδυματολογικό γιατί κι αυτό είναι κομμάτι της ταινίας.
Μου έκαναν εντύπωση τα ρούχα της Κ.Αναλυτή. Προφανώς ήταν δικά της γιατί τότε οι ηθοποιοί φορούσαν τα ρούχα τους.
Ρετρο 60s όσο δεν πάει!
Φαρδιά φορέματα, φουρό. Μου εκαναν εντυπωση οι μεγάλοι γιακάδες. Τεράστιοι! Για να πω την αλήθεια, δεν μου άρεσαν, δεν την κολάκευαν. Μικροσκοπική η Αναλυτή φαινόταν σαν να "χανόταν" μέσα σε αυτά, σαν να την "έπνιγαν". Τι μόδα κι αυτή τότε!

2.jpg

4.jpg

1.jpg

3.jpg
 
Ναι, δεν της πήγαινε καθόλου. Το κάθε στυλ δε πάει σε όλες τις γυναίκες. Ας πούμε, η Καρέζη στο "Ραντεβού στην Κέρκυρα" είναι υπέροχη με τα φουρώ. Εδώ στις φωτό φαίνεται σαν τα ρούχα να είναι ξένα πάνω στην φιγούρα της Αναλυτή.
 
Κι στην Αναλυτή πήγαιναν τα φουρό πχ αυτό στην τελευταία φωτο, της πάει τρομερά. Τα δυο πρώτα με τους τεράστιους γιακάδες είναι ξένα πάνω της, την "χαλάει" ο γιακάς. Ειδικά το πρώτο, το ταγέρ, φαινεται σαν να ειναι 1-2 νούμερα μεγαλύτερο της...
 
Βρίσκεις? Εμένα δε μου αρέσει ούτε με το ριγέ φουρώ. Σαν φουσκωμένο μπαλονάκι τη δείχνει και ένα κεφαλάκι τόσο δα μικροκαμωμένο.
 
Πίσω
Μπλουζα