Μια φορά και έναν καιρό ήταν ο άνθρωπος

GreekRetroMan

Retro Member
Joined
13 Αύγ 2007
Μηνύματα
115
Αντιδράσεις
13
Πέρα από την σειρά, είχε βγει και σε κόμιξ, είχα όλα τα τεύχη αλλά τα έφαγε και αυτά η μαρμάγκα.

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
εχω μόνο ένα τευχος αυτης της σειράς. :) Υπάρχει καποιος που τα εχει σκαναρει και να μπορεί να μου τα δώσει?
 
Εγω τα εχω ΟΛΑ στο εξοχικο αλλα δεν εχω σκεφτει να σκαναρω.
 
Kai εγω τα εχω ολα, απλα πρεπει καποια στιγμη να βρω που ειναι μεσα στην αποθηκη, εαν τα βρω ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι θα τα σκαναρω και θα τα ανεβασω, τετοιες σειρες δεν πρεπει να ξεχνιουνται!!!!
 
Όλα επίσης. Μόνο ένα όμως δεν έχει εξώφυλο.
 
Και μια και μιλάμε γι'αυτό από το 2007 και ένα εξώφυλλο δεν είδαμε, ορίστε:

fetch


fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγω ειχα ενα τευχος απο ενα περιοδικο που εδεινε δωρο και μια κασσετα απο αυτο. Αλλα ητανε για το τι συμβενει μεσα στον ανθρωπο, οχι οπως σε αυτην την φοτο...
 
Δεν αναφέρεσαι προφανώς στην ίδια σειρά...Υπήρχαν και άλλες 2 που αναφέρονταν στο διάστημα και στον ανθρώπινο οργανισμό.

Νομίζω ότι εκείνη που αναφέρεσαι αποδόθηκε στα ελληνικά ως εξής: Μια φορά και ένα καιρό ήταν η...ζωή
 
πολύ ωραία σειρά,έμαθα πολλά πράγματα μικρότερος από αυτή.Προσωπικά όμως προτιμούσα τη σειρά για το σώμα.
 
Χαχα και οτι διάβαζα σήμερα κάποια τεύχη... Τα έχω κι εγώ όλα, αξέχαστη σειρά!
 
Το περιοδικάκι αυτό κόστιζε ένα πενηντάρικο την εποχή που το Μίκυ Μάους έκανε 12 δρχ...ο δε Τιραμόλα μόλις 7 δρχ. Θυμάμαι να μειώνω τα "χάσμαλα" στο σχολείο για να μου περισσέψει χαρτζιλίκι και να το αγοράζω. Είχα όλη τη σειρά και τα'χα λιώσει από τη..μελέτη!

Επειδή το'βαλα μεγάλο μαράζι που μου τα πέταξαν σε κάποια μετακόμιση, πριν 2 χρόνια, που επανακυκλοφόρησαν σε έκδοση της Agostini (βιβλίο και DVD), ξανάφτιαξα τη συλλογή μου και είναι υπέροχη.
 
Εγώ ειχα ολη τη σειρά σε 6 βιβλία και τα χαρισα πριν από 3 χρόνια στα ξαδελφάκια μου να μορφωθούν και αυτά. Δεν ενθουσιάστηκαν αλλά δεν τα πηγαν και στην αποθηκη, τα εχουν στην βιβλιοθηκη διπλα στον Χαρυ Πότερ. Τα πρωτοτυπα ηταν γαλλικά.
 
Θυμομενος το πρωτο τευχος της σειρας, ειχα μια μικρη διενεξη με μια γιαγιά-θεία μου που μου ελεγε για τον Αδαμ και την Ευα :/ /emoticons/unsure@2x.png 2x" width="20" height="20" />
 
@sparklingeagle




Αναφέρεσαι στη σειρά κινουμένων σχεδίων "Μια φορά κι έναν καιρό ήταν ο άνθρωπος", που υπάρχει εδώ, ενώ αυτό το θρεντ αναφέρεται μόνο στο περιοδικό. :)

(Παρακαλείται ένας mod να κάνει τη μεταφορά, για να συνεχιστεί η κάθε συζήτηση στο αντίστοιχο θρεντ...)

είπε ο μπαμπούλας... :p
 
[edit]

Εγώ παιδιά μέσα από τη σειρά αλλά και το κόμικ, έμαθα πάρα πολλά πράγματα για τον "άνθρωπο του Νεαντερταλ" αλλά και του "κρο μανιον" όπως και πολλά άλλα!

Όπως είχα μάθει πολλά για τους δεινόσαυρους, από το άλμπουμ της Panini "Prehistoric Animals"...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παρακαλείται ο mod που έκανε την προηγούμενη μεταφορά να σβήσει και τα μηνύματά μου για αισθητικούς λόγους... :D
 
μια φορα κι ενα καιρο ηταν ο ανθρωπος

καλησπερα σε ολους, ψαχνω την εν λογω σειρα ολοκληρωμενη, δεν με νοιαζει αν ειναι η εγκυκλοπαιδεια η τα περιοδικα που κυκλοφορησαν κι ουτε χρονολογια αρκει να ειναι ολοκληρωμενη, οποιος γνωριζει σχετικα ας βοηθησει, ευχαριστω εκ των προτερων
 
saboter είπε:
πριν 2 χρόνια, που επανακυκλοφόρησαν σε έκδοση της Agostini (βιβλίο και DVD), ξανάφτιαξα τη συλλογή μου και είναι υπέροχη.
Στην επανακυκλοφορία της σειράς από τη DeAgostini, τα τεύχη ήταν όπως τα παλιά, αλλά με άλλο εξώφυλλο ή με νέα δομή; Επίσης, τα dvd είχαν νέα μεταγλώττιση;
 
Απ' ότι γνωρίζω δεν είναι η ίδια σειρά, δεν είναι καν κόμικς!
 
Πίσω
Μπλουζα