Μικρές ταχύτητες...

Ace

RetroAdept
Joined
29 Απρ 2007
Μηνύματα
1.377
Αντιδράσεις
930
...όταν ανοίγουν οι σελίδες του Retromaniax, μου θυμίζουν dial-up σύνδεση.

Είναι γνωστό πρόβλημα ή μόνο σε εμένα συμβαίνει;

Όχι τίποτα άλλο, να μπορούμε να κατεβάσουμε και τα νέα Pixel! :cry:
 
Δε βλέπω να υπάρχει κάποιο θέμα, τουλάχιστον από τη δική μου μεριά.
 
Μια χαρά κι από εδώ. Και μαλιστα μεσω 3 proxy σε διαφορετικά γεωγραφικά πλάτη και μήκη.
 
Ο Xeon χασμουριεται, το bandwidth ειναι μια χαρα, απο μνημη εχουμε και για χαρισμα. Ουτε εγω εχω θεμα απο εδω.
 
Χασμουριέται;;;;;;;;;;;;;; Πες του παρει 20 τώρα! Και 5 μέρες φυλακή. Το ποντίκι!!!!
 
μουχαχαχα! Οχι εμένα, κατι άλλους που παίζανε online Στοίχημα και, ως γνωστόν, μαζί με τα ξερά καίγονται και τα χλωρα :(

ΥΓ. Και ΟΧΙ μόνο στοίχημα ;)
 
Πράγματι...

...μόλις το έλεγξα με mobile internet και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

...φταίει η σύνδεσή μου λοιπόν, ON telecoms συγκεκριμένα. Με προβληματίζει όμως το γεγονός ότι το GRM, είναι το μόνο site που σέρνεται με την εν λόγω...
 
Μηπως εχεις προσωρινο θεμα με τους Αμερικανικους servers?
 
ούτε καν στο ελάχιστο δε σέρνομαι και γω...και από 3 διαφορετικούς providers...
 
Έχει σημασία από που "παίρνει" η ON.
 
Μπορεί να...

...είναι λοιπόν προσωρινό; Αλλιώς τι μπορώ να κάνω;
 
Aν ειμασταν πραγματικα Hardcore Retro επρεπε να ειναι "Average load time after 5 runs: 2.12s"

Για λογους νοσταλγιας pstn και μονο.
 
Ace είπε:
...είναι λοιπόν προσωρινό; Αλλιώς τι μπορώ να κάνω;
Αλλαγή provider. Δεν αστειεύομαι.

ΥΓ. Μακριά από Providers-δορυφόρους. Μπορεί να πληρώνετε λιγότερα, αλλά τι να το κάνετε όταν δε μπορείτε να μπείτε στο μισό ιντερνετ;
 
Ace είπε:
...είναι λοιπόν προσωρινό; Αλλιώς τι μπορώ να κάνω;
Τϊποτα δε μπορείς να κάνεις, ίσως κάνα free wifi της γειτονιάς σου :) Δε θα σου έλεγα να αλλάξεις ISP για μας...

Aardvark είπε:
Aν ειμασταν πραγματικα Hardcore Retro επρεπε να ειναι "Average load time after 5 runs: 2.12s"Για λογους νοσταλγιας pstn και μονο.
Με τόσο βαριά που είναι τα σημερινά sites δε νομίζω να ήσουν τόσο γρήγορος. 10secs και βάλε. Βασικά μπορείς να κάνεις τη δοκιμή. Υπάρχει τρόπος να προσωμοιώσεις χαμηλό bandwith.
 
Shock είπε:
Δε θα σου έλεγα να αλλάξεις ISP για μας...
Ας μην αλλάξει, κι ας βαλει και μια Φορθνετ για να μπαίνει εδώ. :D

Λοιπόν, αποφάσισα, αυτό θα κάνει.
 
Λοιπόν, δεύτερος provider...

...δεν χρειάζεται πλέον, καλέ μου Rygar, διότι μόλις διορθώθηκε το θέμα του GRM με την ON, από μόνο του, χωρίς δική μου παρέμβαση...

Άρα τώρα πρέπει να πάρω τηλέφωνο για να ακυρώσω την αίτηση που έκανα με OTEnet. :p
 
Λοιπόν, παιδιά...

...είστε σίγουροι ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα;

Τώρα σέρνεται το WIND mobile ενώ αντίθετα ConnX και ΟΝ δεν έχουν πρόβλημα. Επίσης όλες οι άλλες ιστοσελίδες που χρησιμοποιώ δεν έχουν πρόβλημα.

Καμία ιδέα;
 
Μα το λες μόνος σου ¨αν έστω κι ένας ISP δεν έχει θέμα τότε δε μπορούμε να ευθυνόμαστε εμείς!
 
Πίσω
Μπλουζα