Μικρομεσαίοι και Ρετιρέ (Μέρος Α')

katerinak είπε:
Ο Γιαννης Δαλιανιδης νομιζω οτι εκανε ενα περασμα δευτερολεπτων απ τη σειρα "Οι μικρομεσαιοι" ,ειναι ενας απ τους περιπτεραδες που απευθυνεται η Μαρθα Καραγιαννη προκειμενου να αγορασει εισιτηριο για το τρόλεϊ
attachment.php
αυτος δεν ειναι;
yeap ειναι ο δαλιανιδης χωρις τα χαρακτηριστικα γυαλια του
 
Μου άρεσαν και οι δύο σειρές ''Οι μικρομεσαίοι'' και ''Το ρετιρέ''.

Στους Μικρομεσαίους η Μάρθα εργάζεται σε γραφείο το οποίο στεγάζεται σε κτήριο της οδού Μ.Αντύπα 62-64, όπως φαίνεται σε κάποια πλάνα της σειράς. Πού βρίσκεται;
 
εριξα μια ματια σε ενα επεισοδιο της σειρας "Μικρομεσαιοι" και ειδα ενα λαθος που οσο να 'ναι προκαλει γελιο:

η Μαρθα "λανσαρε" νεα μοδα φορωντας δυο διαφορετικα σκουλαρικια οταν πηγαινει στο ΙΚΑ :rofl: :rofl:

attachment.php
attachment.php
attachment.php


sk00.JPG

sk11.JPG

sk12.JPG
 
Ρε παιδιά. Τώρα δείχνει στους Μικρομεσαίους τον Βαφειάδη (δημοσιογράφο του ΑΝΤ1) ως πλανόδιο με κλεμμένα :p

(γι' άλλη μια φορά στο σενάριο υπάρχει απάτη από πλανόδιο, όπου ο πρωταγωνιστής ανοίγει το προϊόν και βρίσκει τούβλο)
 
Gus είπε:
Ρε παιδιά. Τώρα δείχνει στους Μικρομεσαίους τον Βαφειάδη (δημοσιογράφο του ΑΝΤ1) ως πλανόδιο με κλεμμένα :p
(γι' άλλη μια φορά στο σενάριο υπάρχει απάτη από πλανόδιο, όπου ο πρωταγωνιστής ανοίγει το προϊόν και βρίσκει τούβλο)
Δεν είναι ο Βαφειάδης, είδα κι εγώ τη σκηνή, είναι ο Νίκος Γριζάνης ο πλανόδιος;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τελικα η Μαρθα φορούσε περούκα στην σειρά,σωστά;
 
pauline είπε:
Τελικα η Μαρθα φορούσε περούκα στην σειρά,σωστά;
Ναι σε ένα επεισόδιο που μαλώνει με μια άγνωστη για το ταξί, εκείνη την τραβάει από το κεφάλι της. Δεν φοβόταν να το δείξει και να κάνει πλάκα με αυτό... :D
 
pauline είπε:
Τελικα η Μαρθα φορούσε περούκα στην σειρά,σωστά;

RIO είπε:
Ναι σε ένα επεισόδιο που μαλώνει με μια άγνωστη για το ταξί, εκείνη την τραβάει από το κεφάλι της. Δεν φοβόταν να το δείξει και να κάνει πλάκα με αυτό... :D

pauline είπε:
Τόσο χάλια μαλλί είχε;
ποιο επεισόδιο ήταν; Κάτι μου θυμίζει...το ξεμάλλιασμα της Μάρθας (Μάρθα Καραγιάννη)...
 
Πρέπει να ήταν σε ένα από τα πρώτα επεισόδια της σειράς. Τα κανονικά μαλλιά της , δεν ήταν αραιωμένα ή άσπρα απλά τα είχε πιασμένα σε κοντή κοτσίδα.
 
Απο σημερα και καθε μεσημερι Δευτερα εως Παρασκευη η σειρα Μικρομεσαιοι προβαλλεται στο mega 12.50
 
μουσικη τιτλων της σειρας ''Μικρομεσαιοι''

 
Από αυτή την εβδομάδα (απο αυριο) Δευτέρα εως Παρασκευή στις 3 το μεσημέρι η αγαπημένη σειρά "Οι μικρομεσαίοι" στο Μega.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παιδιά υπήρχε κ σειρά "προαγγελος" των "ρετιρέ" κ "μικρομεσαίοι" ...στην κρατικη:"οδος ανθέων " με Ραντου παιδουλα κ Δανη Κατρανιδη αρχιζευγος...κ φυσικα ολες τις δαλιανιδοκλισεδιες!σε ρολο πεθερας φοβερη η Μάρθα Βούρτση (Αγγέλα)..σειρα 80's με χαρακτηριστική επισης μουσικουλα,μπερδεματα με συμπεθερια κ στο γραφειο κ ολα τα κομφορ!!
 
edit] Copyrights [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Βλέποντας 2-3 επεισόδια των μικρομεσαίων παρατηρεί κανείς ότι μετά από 2-3 χρόνια (1ο επεισόδιο ρετιρέ μέχρι 1ο επεισόδιο μικρομεσαίων) υπάρχει μία τρομερή βελτίωση των σκηνικών. Δείγμα και της δυναμικής της εποχής
 
Έχοντας την δυνατόητα φέτος να δω τους μικρομεσαίους καπάκι μετά το κλασικό ρετιρέ, έχω την εντύπωση οτι αυτό δείχνει να ξεφτίζει καθώς προχωρούν τα επεισόδια. Αντίθετα το ρετιρέ μέχρι και στα τελευταία του επεισόδια είχε το ίδιο ενδιαφέρον (όποιο είναι αυτό) όπως στα πρώτα. Το ζουμί από εμένα είναι ρετιρέ και τα μυαλά στα κάγκελα...
 
Τοτε είχε την τιμητική του το νέφος, ήταν γνωστή άλλωστε η ιδέα της Χαρούλας στο ρετιρέ για το φύσημα από τον Λυκαβηττό Με το σύστημα μόνα ζυγά του αριθμού των δελτίων ταυτότητας των αθηναίων. Παρόλα αυτά με βάση το απόσπασμα δεν το χαν ψάξει πολύ. Είναι οι απλές μάσκες που χρησιμοποιούσαν για τις βαφές οι γνωστές fpp1....

Το κτίριο του ΙΚΑ εντωμεταξύ πρέπει να βρίσκεται στο Γουδί, το οποίο δε λες ότι είναι και στο κέντρο της Αθήνας.
 
Πίσω
Μπλουζα