Μικρός θησαυρός γλίτωσε από ανακύκλωση....

Εγκληματίες . Σκέτο εγκληματίες ...
 
Παιδιά εγώ τα πέταξα... ήταν της στιγμής εντάξει τί να κάνουμε. Τα λάθη είναι ανθρώπινα. Έχεις 5 μέρες να μου τα στείλεις και με courier παρακαλώ αλλιώς θα παρουσιαστείς στα δικαστήρια με τον δικηγόρο σου... Με πιστεύετε... έ ? Ε ? !

Πέρα από την πλάκα: ΑΙΣΧΟΣ ! :p
 
κοιτα να δεις τι γινεται!

εκει που δουλευεις ερχεται ο Αγ.Βασιλης με μια σακουλα με δωρακια

λεω να πιασω δουλεια σε Δημο η σε ανακυκλωση,χαχαχα
 
Μαζί σου... αλλά να πάμε εξοπλισμένοι... και εφόσον δεν είναι προσιτά τα x-ray γυαλιά θα πάμε με virtual boy στα κεφάλια !
 
wat.jpeg
 
Εμ τί... παίζουμε ? Πως θα βλέπουμε τα περιεχόμενα των σακούλων από απόσταση χωρίς τον ανάλογο εξοπλισμό ?
 
Απίστευτο εύρημα! Νομίζω οτι η τύχη δούλεψε για τον φίλο Imgema σήμερα. Ευτυχώς γιατί για μας αυτά τα αντικείμενα είναι θησαυρός ενώ για το άτομο που τα πέταξε ακόμη και να τα πούλαγε τελικά απλά θα του φαίνονταν σαν ένα μάτσο ευρώ και τίποτα άλλο. Παράδειγμα εγώ είχα μαζέψει δίπλα από έναν κάδο στην Αγ. Παρασκευή ένα "φορητό" PC να το πώ, της δεκαετίας του 80, ΙΒΜ μάλιστα με μικροεπεξεργαστή intel 8086 και 1 ΜΒ RAM με δύο floppy drive 720Κ. Ήταν σε πολύ καλή κατάσταση απλά δεν λειτουργεί η ενσωματομένη οθόνη, μια μονόχρωμη πράσινη, απεικονίζει μόνο γραμμές αλλά έχει και κανονική έξοδο VGA στην μητρική... Τι να πείς σκέτη παράνοια.
 
Imgema είπε:
Η ιστορία έχει ως εξής: Ένας φίλος μου δουλεύει στον δήμο στο Παλαιό Φάληρο και η δουλειά του είναι να μαζεύει μπάζα, σκουπίδια κλπ. Είναι το ίδιο παλικάρι που πριν από λίγο καιρό μου χάρισε ένα λειτουργικό Saturn που βρήκε πεταμένο στην ανακύκλωση. Πρόσφατα λοιπόν εκεί που πήγαινε να μαζέψει την ανακύκλωση, ένας τύπος τον φωνάζει για να του δώσει μία μεγάλη σακούλα την οποία δεν ήθελε να την πετάξει στον κάδο γιατί είχε ηλεκτρονικές συσκευές. Ιδού το περιεχόμενο της εν λόγω σακούλας:
attachment.php

Kambia είπε:
To κοιτάζω... το ξανακοιτάζω..... ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ..... Δεν γίνονται αυτά τα πράγματα!!!!!
Μια απο τα ιδια.....εχω μεινει Μ :sealed: :sealed: :sealed: :sealed: :sealed: .....Εχμμμμμ.....Παγωτο........:burn::burn::animeek::animeek::augenrollen::augenrollen:

Τασο....εστω και μπαγιατικα... #) ...καλοπαιχτα φιλε!!!!!! :thumbup:
 
.....πιστεύω ότι μέσα σε αυτά τα 3 χρόνια που άνοιξε το θέμα τα έχεις ξεσκίσει... Δυο δυο οι κονσόλες, ένα καλώδιο σύνδεσης σου λείπει και θα παίζεις τρελά διπλά...
 
johnny19818 είπε:
.....πιστεύω ότι μέσα σε αυτά τα 3 χρόνια που άνοιξε το θέμα τα έχεις ξεσκίσει... Δυο δυο οι κονσόλες, ένα καλώδιο σύνδεσης σου λείπει και θα παίζεις τρελά διπλά...
πλάκα πλάκα κάποτε είχα και ένα τέτοιο καλώδιο σύνδεσης...

stayros είπε:
Μια απο τα ιδια.....εχω μεινει Μ :sealed: :sealed: :sealed: :sealed: :sealed: .....Εχμμμμμ.....Παγωτο........:burn:
Εγώ να δεις τι είχα πάθει που μου τα άπλωσε στο πάτωμα ο φίλος μου και μου λέει και "πάρε ότι θες" :p
 
Imgema είπε:
Εγώ να δεις τι είχα πάθει που μου τα άπλωσε στο πάτωμα ο φίλος μου και μου λέει και "πάρε ότι θες" :p
Καπως ετσι δηλαδη

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Imgema είπε:
Η ιστορία έχει ως εξής: Ένας φίλος μου δουλεύει στον δήμο στο Παλαιό Φάληρο και η δουλειά του είναι να μαζεύει μπάζα, σκουπίδια κλπ. Είναι το ίδιο παλικάρι που πριν από λίγο καιρό μου χάρισε ένα λειτουργικό Saturn που βρήκε πεταμένο στην ανακύκλωση. Πρόσφατα λοιπόν εκεί που πήγαινε να μαζέψει την ανακύκλωση, ένας τύπος τον φωνάζει για να του δώσει μία μεγάλη σακούλα την οποία δεν ήθελε να την πετάξει στον κάδο γιατί είχε ηλεκτρονικές συσκευές. Ιδού το περιεχόμενο της εν λόγω σακούλας:
attachment.php


Στην φωτογραφία διακρίνουμε:

-2 Game Gear, δυστυχώς και τα δύο έχουν πρόβλημα με την οθόνη.

-2 Game Boy και τα δύο είναι λειτουργικά, το ένα έχει τις γνωστές κάθετες γραμμές οι οποίες καλύπτουν αρκετά μεγάλο μέρος της οθόνης αλλά το άλλο είναι σχεδόν άψογο.

-TV Tuner για Game Gear.

-Games για GameBoy:

Best of the Best

Simpsons Escape From Camp Deadly

Kung Fu Master

Home Alone

Home Alone 2

Probotector

Bart VS Jaggernauts

Metroid 2 (oh, yeah!)

5 on 5 Basket

Nintendo World Cup

Super Mario Land

Tetris

-Games για Game Gear:

Ninja Gaiden

Columns (δύο φορές)

Halley Wars

Space Harrier

Taz-mania

Castle of Illusion

Shinobi

Super Monaco GP

Outrun

Chessmaster

Sonic 1

Wonderboy

G-Lock

Olympic Gold

Alien 3

-LCD handhelds (2-3 από αυτά που δοκιμάσαμε δουλεύουν, τα υπόλοιπα θέλουν στρογγυλές μπαταρίες που δεν είχαμε εκείνη την ώρα):

Snoopy Panorama

Western Bar (Casio)

Galactic Security Force

Space Centurion Gundam

Oil Panic (Nintendo)

Mario Bros (Nintendo)

Fire (Nintendo)

Grandstand (Δεν ξέρω αν είναι ο τίτλος ή η εταιρία)

Ενα μικρό soccer game

Υπήρχαν και άλλα πράγματα στην σακούλα τα οποία τα πήρε ο συνάδελφός του, κάτι κομπιουτεράκια, ένα παλιό laptop (δεν ξέρω αν ήταν ρετρο φορητό home) και PC parts. Ευτυχώς, λίγα ακόμα όμορφα πράγματα που γλίτωσαν την καταστροφή...
Ουτε εγω το ειχα δει αυτο το θεμα.

:eek: o_Oo_Oo_Oo_Oo_Oo_Oo_Oo_Oo_O Δεν εχω λογια...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα