Μιχάλης Ρακιντζής [συνέντευξη 1996]

stakovios

Human RetroDatabase
Joined
21 Αύγ 2009
Μηνύματα
3.242
Αντιδράσεις
922
Ο Μιχάλης Ρακιντζής δεν θέλει ιδιαίτερες συστάσεις. Μία συνέντευξή του από το 1996, στο περιοδικό "ΠΟΠ ΚΟΡΝ". Την παραθέτω σε 5 κομμάτια:

Προβολή συνημμένου 30673Προβολή συνημμένου 30674Προβολή συνημμένου 30675Προβολή συνημμένου 30676Προβολή συνημμένου 30677
pencil.png
 
Ο αγαπημενος της γυναικας μου οταν ηταν μικρη!! :D

Τρελαθηκε απο την χαρα της μολις ειδε την συνεντευξη :D

Thanks Stakovios!!!
 
Official remix του Δεν Παμε Καλα


Πολυ μπροστα ο Μιχαλης
 
Τρελά αγαπημένο το κομμάτι που πήγε στη Eurovision. Φυσικά πολύ μπροστά από την εποχή του τότε. Και φυσικά καμία σχέση με τις αηδίες που πάνε υποψήφιες σήμερα.

Βέβαια ο Ρακιτζής δεν είναι τύπου "φωτομοντέλο" σε απανωτή κρίση νευρικής ανορεξίας για να "αρέσει" στους εγκεφαλικά (ξε)πλυμμένους. Αν και εδώ πάλι μπροστά είναι. Πρώτος τραγούδησε τη "σκελετούλα" !
 
Θεωρω το S.A.G.A.P.O ως το καλυτερο κομματι που εχει στειλει η Ελλαδα στο πανηγυρι της Eurovision
 
pooky(1) είπε:
Τρελά αγαπημένο το κομμάτι που πήγε στη Eurovision. Φυσικά πολύ μπροστά από την εποχή του τότε. Και φυσικά καμία σχέση με τις αηδίες που πάνε υποψήφιες σήμερα.
Βέβαια ο Ρακιτζής δεν είναι τύπου "φωτομοντέλο" σε απανωτή κρίση νευρικής ανορεξίας για να "αρέσει" στους εγκεφαλικά (ξε)πλυμμένους. Αν και εδώ πάλι μπροστά είναι. Πρώτος τραγούδησε τη "σκελετούλα" !
Ρε συ Pooky, η "σκελετούλα" δεν είναι του Δάντη; Την είχε στον πρώτο του δίσκο... το θυμάμαι καθαρά.

Ο Ρακιτζής είχε πεί το άλλο θεικό... το "Είσαι σαν κουνέλι"!!!

Τον Ρακιτζή, τον είχα γνωρίσει στο σπίτι ενός άλλου φίλου από τα παλιά. Του Μιχάλη του Νταμουλάκη. Ναι , αυτού που έγραφε τη στήλη για τα Adventures στο User.

Το S.A.G.A.P.O. το είχα πάρει original!!! Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί το έθαψαν... Και εμένα μου άρεσε πολύ!
 
Δεν ήταν κακό το κομμάτι, αλλά η σκηνική παρουσία, ο ήχος και τα φάλτσα που έβγαιναν...
 
stakovios είπε:
Πρέπει να είναι από κάποιο τηλεπαιχνίδι.
σιγουρα ειναι απο τηλεπαιχνιδι στην ΕΤ2,σαν να εχω ξαναπετυχει (σε βιντεο) το σκηνικο του τηλεπαιχνιδιου(χωρις το Ρακιντζη)..πού ομως;;

1.JPG
 
Ο Μιχάλης τότε πάντα μπροστά από την εποχή του!!!!Ενώ σήμερα ζούμε στην εποχή της μιζέριας με άθλια τυποποιημένα τραγούδια,100 χρόνια πίσω!!!
 
$_57.jpg

Κασέτα "Η Πρώτη Απειλή"

photos από το ebay

$_57 (1).jpg
 
Πίσω
Μπλουζα