Μουσείο - Ελληνικά γαριδάκια!!!

mitsakos

RetroWannaBe
Joined
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
84
Αντιδράσεις
7
Στην τελευταία μου "ανασκαφή" στο παλιό μου σπίτι ξέθαψα μια συλλογή απο σακούλες γαριδάκια που μάζευα μικρός μαζί με την αδερφή μου, Θυμάμαι πόσο πολύ μας κάναν εντύπωση τα χρώματα τους και που χαιρόμασταν πραγματικά οταν δοκιμάζαμε μια καινούρια γεύση.

Οι ημερομηνίες ανάλωσης κατα προτίμηση ειναι απο το 1985 εως και το 1995.

Προς το παρόν σκάναρα την πρώτη 5ετοία (85-89) και σύντομα θα σκανάρω και την επόμενη, καθώς και όλες τις άλλες σακούλες που γνωρίζω την ύπαρξη τους αλλα δέν βρήκα ακόμη.

Εχουν σκαναριστεί ανα δυό σε διάσταση Α4, οπότε μπορείτε να υπολογίσετε τα μεγέθοι τους.

Απολαύστε!!! :p

2l91v00.jpg


2w2ioue.jpg


t6xvee.jpg


kagrhz.jpg


24lv6f9.jpg


lh18m.jpg


21ooowh.jpg


33mlt1w.jpg


25qvdk4.jpg


ohjnt2.jpg


16hk8br.jpg


axo401.jpg


5u4tv9.jpg


30copya.jpg


apfqmc.jpg


b5fnuh.jpg


68gbxy.jpg


2cz35oi.jpg


6zyhs6.jpg


walrih.jpg


2m4vtdw.jpg


1268vvk.jpg


15yavs.jpg


1zcipg8.jpg


2heli01.jpg


k0gf8h.jpg


ac915y.jpg


Συνέχεια 1
 
Δεν έχω λόγια!!!!!!!!!! Αμα βρεις και τα Φοφίκο είσαι τέλειος
 
Απίστευτο!! Δεν φανταζόμουν ότι θα τα ξαναδώ ποτέ!!!! :thanx2:
 
Τα σχόλια περιττεύουν. Απίστευτο το ότι τα έκανες συλλογή. :bow:
 
ΑΡΧΗΓΟΣ!!!!!!!

Οτι και να πω...

Τα γαριδακια Ευρωμπασκετ 87 που χρησιμοποιοω ως ατακα, τα Video Snack που θυμιζουν την επικη διαφιμιση με Ζουγανελη-Μπουλα, τις φατσουλες απο Tasty, τα Extra 101 τυρογαριδακια της Chipita, Πιτσα Μεξικανα και Πιτσινια κτλ κτλ κτλ

(btw, αν δεν σου ειναι κοπος βαλτα και στο Αλμπουμ που υπαρχει στο Προφιλ σου ωστε να μην χαθουν ;) )
 
εχω φαει εξτρα!!!πωπω μιλαμε με αυτα μεγαλωσα....περιεργη συλλογη χμμμ μπραβο...

αληθεια πουλανε συσκευασιες στο ebay???χαχαχχαχα
 
Δεν πίστευα ποτέ πως θα δω τέτοια συλλογή!!!!



Μπράβο Μητσάκο!!! :clap: :clap: :clap:
 
Όπως κοιτούσα το καθένα θυμόμουν στιγμές 20-25 χρόνια πριν που τα έτρωγα...μπράβο σου για την ανάμνηση!
 
Wally είπε:
(btw, αν δεν σου ειναι κοπος βαλτα και στο Αλμπουμ που υπαρχει στο Προφιλ σου ωστε να μην χαθουν ;) )
Θα τις βάλω σε άλμπουμ οταν τις συγκεντρώσω όλες, λέω να τις σκανάρω και απο την πίσω όψη γιατί μερικές είναι πολύ ωραίες :cool:
 
φοβερή συλλογή! μου κάνει εντύπωση πάντως πως τότε υπήρχαν τόσες πολλές διαφορετικές εταιρίες που έβγαζαν "γαριδάκια" και τώρα έχουν απομείνει 3-4... πως είναι δυνατόν? έγινε κάποιο γαριδο-κραχ και έκλεισαν μαζικά?
 
Φοβερή συλλογή! Μπράβο!

Μακάρι όμως να υπήρχαν και οι πρώτες συσκευασίες από τα δρακουλίνια.... και ιδιαίτερα η πιο σπάνια συσκευασία με το μπλε χρώμα και τη γεύση τυρι!

Όπως και να έχει.... μπράβο και πάλι....
 
bbonik είπε:
Φοβερή συλλογή! Μπράβο!
Μακάρι όμως να υπήρχαν και οι πρώτες συσκευασίες από τα δρακουλίνια.... και ιδιαίτερα η πιο σπάνια συσκευασία με το μπλε χρώμα και τη γεύση τυρι!

Όπως και να έχει.... μπράβο και πάλι....
Υπάρχει!!!, η πρώτη συσκευασία απο τα δρακουλινια μαλιστα :)
 
Σου αξίζει άπειρο respect mitsakos, για την συσκευασία των chips ζαπατα! Ήταν τα αγαπημένα μου κάποτε.

Τι κρίμα που δεν υπάρχουν πια...
 
theoritikos είπε:
Σου αξίζει άπειρο respect mitsakos, για την συσκευασία των chips ζαπατα! Ήταν τα αγαπημένα μου κάποτε.Τι κρίμα που δεν υπάρχουν πια...
Και που να δείς τα γαριδάκια "Ο Επιμένων Ελληνικα" σαν το avatar σου :D
 
Καταπληκτικος.........ειλικρινα και εγω δεν περιμενα τετοια συλογη !!!
 
respect!!!!!! Απιστευτες αναμνησεις μου εφερες...TSIPERS ! με την ατακα

- "Τι ειπες?"

-" TSIPEEEEEEERS!!!!"

φοβερος και παλι...
 
Αφού συνέρθω από το σοκ, θα πω κι εγώ: RESPECT!!!! :worship:

Έχω δει συλλογές και συλλογές... αλλά τέτοιο πράγμα, ποτέ!!!

Σε ευχαριστώ για τις αναμνήσεις αγαπητέ!

Πως είπατε; Γαριδάκια Ατάρι;;; ΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!! Απίστευτο!!!
 
mitsakos απλα ΥΠΕΡΟΧΕΣ!!!! Σε υπερευχαριστουμε για τις αναμνησεις που μας ξυπνησες!!! :D :D
 
Πίσω
Μπλουζα