Μπάτμαν 1989 - Το επίσημο κόμικ

filmmusic

RetroMaNiaC
Joined
20 Ιουν 2010
Μηνύματα
628
Αντιδράσεις
123
Το θυμάται κανείς αυτό;

Είχα πάθει πλάκα τότε, ιδίως με το πώς έμοιαζαν οι χαρακτήρες με αυτούς της ταινίας!

Γνωρίζει κανείς αν κυκλοφορεί πουθενά καινούργιο;

BatmanMovie1989ComicAdaptation.jpg
Batman_1989_comic_book_back.jpg


Batman_%281989%29_Comic_art.jpg


Προβολή συνημμένου 95055Προβολή συνημμένου 95056Προβολή συνημμένου 95057
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολύ ωραίο κόμικ. Το είχε ένας μεγαλύτερος μου ξάδελφος και όποτε πηγαίναμε εκεί επίσκεψη, δεν έχανα ευκαιρία να το διαβάζω ξανά και ξανά...
 
νομίζω πάντως δεν είχε καλή βιβλιοθεσία, και μου'χαν κοπεί τα φύλλα..
 
Ειναι το επισημο comic adaptation της ταινιας του 89.Γι αυτο σου φαινονται ιδια τα προσωπα.Ειναι out of print.Eιχε κυκλοφορησει και ενα paperback με τα τεσσερα τευχη απο τις ταινιες των Μπαρτον/Σουμαχερ αλλα ποτε δεν ξερεις αν θα το βγαλει η DC παλι σε τομακι...
 
Το καλύτερο film adaptation που έχει βγάλει ποτέ η DC!! Θύμαμαι ότι το αντίστοιχο για το Βatman Forever ήταν απλά άθλιο... Πάντως, έτσουζε για την εποχή του, 450 δρχ!! Προφανώς θα ήταν πανάκριβο το licensing... Στο εφημεριδοπωλείο το θυμάμαι πλάι πλάι με τον Βatman της Babel (το πρώτο τεύχος με το Dark Knight Returns storyline...).

Xάρη στον υπέροχο Μπάτμαν του Μπάρτον (κι ας λένε οι Νολανικοί...) είχαμε την ευκαιρία να δούμε στην Ελλάδα μερικά πολύ καλά κόμικς του Σκοτεινού Ιππότη :) Αυτή η ταινία έχει μια θέση στην καρδιά μου...
 
Εγώ το έχω ακόμα, όντως δέν είχε καλή βιβλιοδεσία, η κόλα δεν ηταν πολυ ισχυρή, παρολαυτά δε χαθηκε καμια σελίδα...
 
filmmusic είπε:
νομίζω πάντως δεν είχε καλή βιβλιοθεσία, και μου'χαν κοπεί τα φύλλα..
Πράγματι, θυμάμαι μου είχε κυριολεκτικά διαλυθεί αν και πάντα διάβαζα τα περιοδικά μου με πολύ ευλάβια... :cry:
 
Το' χω κι εγώ κάπουστο πατρικό μου! Ελπίζω να είναι εκεί ακόμα, μέσα στο ντουλάπι της παιδικής βιβλιοθήκης μας, όπως το άφησε ο αδερφός μου...
 
Μια ωραια και προπαντος οικονομικη συναλλαγη που ειχα.... :cool:

Λιγο "ταλαιπωρημενο" αλλα δεν με χαλαει καθολου!!! :)

Εξωφυλλο

fetch


Ενδεικτικες φωτο

fetch


fetch


fetch


Οπισθοφυλλο

fetch
 
Πίσω
Μπλουζα