Μπομπονέλα

leykh

RetroActive
Joined
7 Ιαν 2010
Μηνύματα
323
Αντιδράσεις
32
Την θυμάστε?Είχε και γευσεις.Κόκα κόλα, φράουλα και λεμόνι!Για αυτούς που δεν την πρόλαβαν ήταν ένα είδος γρανίτας σε ναυλον διάφανη σωληνοειδή συσκευασία που άνοιγες απο πάνω και έσπρωχνες και έτρωγες την δροσιστική γρανίτα.Στην εποχή μου είχε 10 δραχμές!
 
Κάνε μία βόλτα από Βασιλόπουλο... :)
 
Gryzor είπε:
Κάνε μία βόλτα από Βασιλόπουλο... :)
Υπάρχει ακόμα;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Ναι, σωστά Ηρακλή γύρω στο τάληρο θυμάμαι την πετύχαινα κι εγώ!

Best seller στο "Μάρκετ Ελλάς" τότε!
 
Η Μπομπονελα!!!! Πωπω....μαζευα διφραγκο το διφραγκο να φτασω το σεβαστο αυτο ποσό να την αγορασω, στα κρυφα, γιατι οι γονεις μου με πριζανε οτι ολα αυτα ειναι σκουπιδια για τα μικρα παιδακια!!!! Τρελλαινομουνα για την κοκα κολα!!!

Υ.Γ. Εχεις τελειο αβαταρ leykh!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πο ποοοοοοοοοοο Αναστασία ναιιι κοκα κόλα..!!!! Τι μου θύμησες..!!! Στα διαλλείματα μαζευόμασταν στα κάγκελα του σχολείου, πάντα μήνα Μάιο και Ιούνιο,και φωνάζαμε στον ψιλικατζή "Μπομπονέλα Μπομπονέλα", και ερχόταν με το κιβώτιο και είχε δύο γεύσεις κοκακόλα και φράουλα..!!!!! Ήμουν φαν της πρώτης..! :)

Είχε αν δεν με απατάει η μνήμη μου 20 δρχ..!!

Πο ποοο την λιγουρευτηκα τώρα..!!!! Λες αν αρχίζω να φωνάζω μπομπονέλα μπομπονέλα , να με ακούσει κανείς και να μου φέρει?

(πιθανότατα κάτι καλοι κύριοι με μια άσπρη φορεσιά και δεμένα μανίκια....αχχαχαχα)
 
Αναστασια είπε:
Η Μπομπονελα!!!! Πωπω....μαζευα διφραγκο το διφραγκο να φτασω το σεβαστο αυτο ποσό να την αγορασω, στα κρυφα, γιατι οι γονεις μου με πριζανε οτι ολα αυτα ειναι σκουπιδια για τα μικρα παιδακια!!!! Τρελλαινομουνα για την κοκα κολα!!!
Υ.Γ. Εχεις τελειο αβαταρ leykh!!!
Αναστασία μου ευχαριστώ!Δέχθηκα σθεναρές πιέσεις για το παλιό μου και το άλλαξα χαχχαχαχχαχχαχχαχα!(πλάκα κάνω) :D
 
μπομπονελαααααααα

καλα μιλαμε στο σχολειο ηταν must τις ειχαμε κανει αναρπαστες χαχαχαχα.

λετε να υπαρχει ακομα και σημερα?

#)
 
αυτα που κυκλοφορουν σημερα ειναι μια οχι και τοσο καλη αντιγραφη της παλιας καλης μπομπονελας.Ειναι μια φιρμα που διαφημιζεται απο κατι πιγκουινακια και πωλειται σε συσκευασιες πολλαπλων γευσεων κερασι φραουλα κοκα κολα λεμονι και πορτοκαλι απο 2 τεμ στην γευση εχει η πολυσυσκευασια αλλα κανενα δεν εχει την γευση της παλιας καλης μπομπονελας που παιρναμε στο σχολειο.
 
Εγώ βρήκα μπομπονέλες προς μεγάλη μου έκπληξη πριν 3-4 μήνες σε ένα επαρχιακό σούπερ μάρκετ.

Πολλές γεύσεις!
 
cata είπε:
αυτα που κυκλοφορουν σημερα ειναι μια οχι και τοσο καλη αντιγραφη της παλιας καλης μπομπονελας.Ειναι μια φιρμα που διαφημιζεται απο κατι πιγκουινακια και πωλειται σε συσκευασιες πολλαπλων γευσεων κερασι φραουλα κοκα κολα λεμονι και πορτοκαλι απο 2 τεμ στην γευση εχει η πολυσυσκευασια αλλα κανενα δεν εχει την γευση της παλιας καλης μπομπονελας που παιρναμε στο σχολειο.

Είναι οι γρανίτες POLAREΤTI, τις μπομπονέλες δεν τις θυμάμαι...
 
Πίσω
Μπλουζα