Μπορούμε να εγκαταστήσουμε ελληνικό ορθογραφικό έλεγχο σε αγγλικό Office

Rakeesh

RetroDB Feeder
Joined
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
4.578
Αντιδράσεις
1.703
Ηρθε η ωρα λοιπον να κανω μια ερωτηση τεχνολογικης φυσεως. Αυτη η ερωτηση αφορα μια ξαδελφη μου που με ρωτησε. Εγω δυστυχως τα τελευταια χρονια χρησιμοποιω Libre και δεν εχω προσβαση σε MS Office οποτε δεν μπορω να δοκιμασω πραγματα που μου πειτε.

Εχει λοιπον αγγλικο Office που δεν εχει ορθογραφικο ελεγχο στα ελληνικα. Με ρωταει εμενα "που ασχολουμαι" πως γινεται να το εγκαταστησει ή να της κατεβασω καποιο ελληνικο Office (αλλα αυτο ειναι μεγαλυτερος μπελας :D) της ειπα να δοκιμασει Libre αλλα λεει το δοκιμασε, αλλα το αρχειο οπου εργαζεται ειναι ασυμβατο και της αλλαζει τη μορφοποιηση.

Μπορει λοιπον να εγκαταστησει καπως ορθογραφικο ελεγχο?

Μπορει να ειναι κατι απλουστατο αλλα οπως ειπα δεν εχω ιδεα απο MS Office και δενμπορω να κοιταξω
 
Να, αυτα δεν μπορω :D
(την ειχα ρωτησει οταν μιλουσαμε, αλλα δεν ηξερε)

Υπαρχει καποια γενικη οδηγια να της πω οταν ξαναεπικοινωνησουμε; Η υπαρχουν μεγαλες διαφορες μεταξυ των προσφατων εκδοσεων;
 
Δες εδω.

Αλλα πραγματα θελει η καθε εκδοση, οποτε πρεπει να ξερουμε ακριβως τι εχει.
 
Ειχε πει οτι θα κοιτουσε και θα επικοινωνησει μαζι μου, αλλα προς το παρον μαλλον δεν μπορεσε, ως τοτε ειπα να ρωτησω μηπως και δεν εχει σημασια η εκδοση (αλλα δυστυχως εχει). Προς το παρον χαιρομαι που φαινεται οτι καποιος εχει τη σχετικη εμπειρια ;)
 
40 χρονια φουρναρης, εχω ψησει... :fafoutis:
 
(Μετα απο 1 βδομαδα)

Λοιπον εχει το MSO professional plus 2016
 
Πρωτα θα διαπιστωσεις αν εχει την 32bit ή 64bit εκδοση. Οδηγιες εδω.

Μετα θα δοκιμασεις αυτο.

Αν αυτο δεν δουλεψει, θα δοκιμασεις αυτο που θα σου στειλω με PM.
 
Πίσω
Μπλουζα