Μπουκάλα !

Gyubrush

RetroMaNiaC
Joined
24 Ιαν 2007
Μηνύματα
579
Αντιδράσεις
18
Και ποιος δεν ειχε παιξει αυτο το αυτοσχεδιο και "τολμηρο" για την ηλικια μας και την εποχη μας παιχνιδι?

Θυμαμαι ακομα πως χτυπαγε η καρδια μου οταν ετυχε να με φιλησει η κοπελα που ειχα ερωτευθει στο δημοτικο ακομα....

(αν εχει δημοσιευθει ξανα το θεμα αυτο ας κλειδωθει το παρον)
 
ναι αλλά αν σου τυχαινε η άσχημη την είχες πατήσει...
 
Δεν υπάρχουν άσχημες γυναίκες! :D

( Μην αρχίσετε να ποστάρετε τώρα όλο το Internet, ε;;; )
 
Μια φορα στη ζωη μου το εχω παιξει :)
 
Εμείς το λέγαμε "Πυθία". :smiliez.de_2080:
 
Μπουκαλα, Πυθια, Θαρρος ή αληθεια...ολα ειχαν την ιδια κεντρικη ιδεα..."to know us better".

Περναμε τα ρισκα μας. Αν σου καθοταν και καμια ασχημουλα τι να κανουμε (?) να το προσβαλουμε το κοριτσι...Θαρσειν Χρη
 
Η Πυθια ειναι αλλο παιχνιδι εντελως (αλλα με ιδιο κονσεπτ)
 
-Πυθία! Πυθία! Τι θα κάνει ο Κύριος στην Κυρία?

Βασικά εμείς τα κορίτσια σ'αυτό το παιχνίδι κλέβαμε και είχαμε κανονίσει με την Πυθία , ποια σειρά , ποια ζευγάρια θα πούμε...

Και ήξερε τι να πεί για το αντίστοιχο ζευγάρι...

Τα αγόρια στον κόσμο τους...!!! Δεν παίρνανε χαμπάρι...
 
MamaMyrto είπε:
-Πυθία! Πυθία! Τι θα κάνει ο Κύριος στην Κυρία?Βασικά εμείς τα κορίτσια σ'αυτό το παιχνίδι κλέβαμε και είχαμε κανονίσει με την Πυθία , ποια σειρά , ποια ζευγάρια θα πούμε...

Και ήξερε τι να πεί για το αντίστοιχο ζευγάρι...

Τα αγόρια στον κόσμο τους...!!! Δεν παίρνανε χαμπάρι...
χαχα.. :biglaugh: για πολύ αθώους μας έχετε.. υπάρχουν αγόρια που ξέρουν πολύ καλά το παιχνίδι σας, φίλη μου.. κι όσον αφορά την Πυθία, αυτή που έκλεινε τα μάτια της Πυθίας (τουλάχιστον έτσι το θυμάμαι το παιχνίδι) μεταξύ άλλων πίεζε συνθηματικά τα μάτια.. :cool:
 
DINO είπε:
Δεν υπάρχουν άσχημες γυναίκες! [/size]

Μόνο άντρες που δεν πίνουν πολύ!!

Νομίζω έτσι πάει η συνέχεια!!

Απίστευτα παιχνίδια όλα όσα αναφέρατε.

Στη "μπουκάλα" κάποιοι κοκκίνιζαν πριν καν την στρίψουν... :biglaugh:

Κατακαλόκαιρο και να σε λούζει κρύος ιδρώτας από την αγωνία...

και την προσμονή... :nervous:
 
Το σπαστικό ήταν όταν γυρίζαμε τη μπουκάλα και είτε έδειχνε άτομο του ίδιου φύλου είτε έδειχνε ανάμεσα σε δύο. Φιλί δίναμε στο μάγουλο ... μόνο. Παίζαμε στα πάρτι προς το τέλος του Δημοτικού με τη διακριτική εποπτεία των γονέων του παιδιού΄που έκανε το πάρτι. Στο Γυμνάσιο παίζαμε θάρρος ή αλήθεια (άλλη κουβέντα αυτή).

Αναρωτιέμαι όσοι δεν έχουν πιάσει ακόμα τα πρώτα -άντα, ασχολήθηκαν με τη μπουκάλα;
 
caprice είπε:
Το σπαστικό ήταν όταν γυρίζαμε τη μπουκάλα και είτε έδειχνε άτομο του ίδιου φύλου είτε έδειχνε ανάμεσα σε δύο. Φιλί δίναμε στο μάγουλο ... μόνο. Παίζαμε στα πάρτι προς το τέλος του Δημοτικού με τη διακριτική εποπτεία των γονέων του παιδιού΄που έκανε το πάρτι. Στο Γυμνάσιο παίζαμε θάρρος ή αλήθεια (άλλη κουβέντα αυτή).
Αναρωτιέμαι όσοι δεν έχουν πιάσει ακόμα τα πρώτα -άντα, ασχολήθηκαν με τη μπουκάλα;

903839.gif


Κυρία, κυρία , τα τριάντα (30) εννοείτε;;;;;; (
96430.gif
)

Ναι εμείς που δεν τα έχουμε πιάσει, την προλάβαμε την μπουκάλα! Μέχρι και πριν καμιά εφταριά χρόνια, είχα πετύχει σε κάποια υποτυπώδη πάρτυ αυτό το παιχνίδι! Και στο δημοτικό υπήρχε.

Μην κοιτάτε που οι ντροπαλοί το απέφευγαν τις περισσότερες φορές...
233633.gif
 
Μπουκάλα παίζαμε στο δημοτικό αλλά δεν μου άρεσε καθόλου σαν παιχνίδι...το έβρισκα σαχλό...και το φιλί στο μάγουλο σταυρωτά...!!!
 
Ελάχιστες ήταν οι φορές που έπαιξα και δεν θυμάμαι τίποτα μάλλον γιατί δεν έτυχε τίποτα καλό για να θυμάμαι :) .
 
Εχω παιξει απειρες φορες ειδικα τα καλοκαιρια στην παραλια με φωτια αναμενη και πολλες φορες με εξαιρετικη καταληξη ;)
 
BETTY BOOP είπε:
Μπουκάλα παίζαμε στο δημοτικό αλλά δεν μου άρεσε καθόλου σαν παιχνίδι...το έβρισκα σαχλό...και το φιλί στο μάγουλο σταυρωτά...!!!
έτσι δεν συμμετείχα και έβλεπα απλά τα παιδιά που έπαιζαν ''μπουκάλα''...
 
εχω παιξει και εχω παιξει την αμερικανικη παραλλαγη που σε κλεινουν με την κοπελα μεσα στην ντουλαπα για 3 λεπτα νομιζω και μετα βγαινεις εξω και αρχιζει η καζουρα
 
θανος είπε:
εχω παιξει και εχω παιξει την αμερικανικη παραλλαγη που σε κλεινουν με την κοπελα μεσα στην ντουλαπα για 3 λεπτα νομιζω και μετα βγαινεις εξω και αρχιζει η καζουρα
Χμμ...Από μικροί στα κόλπα οι Αμερικάνοι, η παιδική εκδοχή του dark room...
 
johnny19818 είπε:
Ελάχιστες ήταν οι φορές που έπαιξα και δεν θυμάμαι τίποτα μάλλον γιατί δεν έτυχε τίποτα καλό για να θυμάμαι :) .
Δεν είναι η πρώτη φορά που μια απάντηση του Johhny, με καλύπτει απόλυτα.... :D
 
Πίσω
Μπλουζα