Μπράβο - Ρούλα Κορομηλά - (1994 MEGA)

Rakeesh είπε:
αυτο το Σαββατο το Μπραβο (και η Ρουλα) επιστρεφουν στις τηλεορασεις μας.
Κάνε την πάπια και θα ξαναφύγουν :p

Χωρίς πλάκα, δεν το είδα και δε νοιώθω να μου λείπει και κάτι, ίσως κάποιο άλλο επεισόδιο να κάτσω να το δω, περισσότερο για το νοσταλγικό της υπόθεσης και όχι τόσο για την αναβίωση των ενδόξων 90ς. Θεωρώ ότι τέτοιου τύπου εκπομπές (με λάμψη αλουμινόχαρτου) ήταν ξεπερασμένες ήδη από τα μέσα της δεκαετίας του 90
 
Επέστρεψε το Μπράβο, επιστρέφει ο Ακάλυπτος (Και οι παντρεμένοι έχουν ψυχή) αν και με άλλο όνομα. Δεν τραβάνε τα καινούρια και το γυρίσαν στα παλιά; Βέβαια με αμφίβολα αποτελέσματα όπως και το Μπράβο που διαβάζω εδώ.
 
Δεν ξέρω ποιο θα είναι το αποτέλεσμα του Και οι παντρεμένοι έχουν ψυχή Νο2 πάντως νομίζω ότι και στο εξωτερικό προσπάθειες αναβίωσης κλασικών σίριαλ χρόνια μετά με το αρχικό καστ (ή τμήμα του) δεν είχαν θετική ανταπόκριση από το κοινό (πχ τα Χτυποκάρδια του Μπέβερλι Χιλς).
 
Ήμουν στην πρεμιέρα εκεί , η πρεμιέρα πραγματικά εντυπωσιακή αλλά πράγματι πολλές ώρες και πολύ κουραστικό , ακόμα πιο πολύ να είσαι εκεί. Τώρα , για το σώου τι να πω , αλλιώς βγαίνει στις οθόνες , αλλιώς το βλέπεις εκεί αλλά είναι πραγματικά πολύ πλούσιο. Για τη Ρούλα τι να πω... Απορώ πως άντεξε..."Πεθάναμε" εμείς που καθόμασταν κιόλας , πως εκείνη άντεξε τόσες ώρες όρθια πάνω στα τακούνια δε ξέρω...
 
Thor είπε:
Δεν ξέρω ποιο θα είναι το αποτέλεσμα του Και οι παντρεμένοι έχουν ψυχή Νο2 πάντως νομίζω ότι και στο εξωτερικό προσπάθειες αναβίωσης κλασικών σίριαλ χρόνια μετά με το αρχικό καστ (ή τμήμα του) δεν είχαν θετική ανταπόκριση από το κοινό (πχ τα Χτυποκάρδια του Μπέβερλι Χιλς).
Όπως άλλωστε και ο καινούριος Ιππότης της Ασφάλτου. Κάποια πράγματα τα γνωρίσαμε/ζήσαμε μια εποχή και έχουμε ωραίες αναμνήσεις από τότε. Τώρα δεν θα είναι το ίδιο.
 
tonytony είπε:
Ήμουν στην πρεμιέρα εκεί , η πρεμιέρα πραγματικά εντυπωσιακή αλλά πράγματι πολλές ώρες και πολύ κουραστικό , ακόμα πιο πολύ να είσαι εκεί. Τώρα , για το σώου τι να πω , αλλιώς βγαίνει στις οθόνες , αλλιώς το βλέπεις εκεί αλλά είναι πραγματικά πολύ πλούσιο. Για τη Ρούλα τι να πω... Απορώ πως άντεξε..."Πεθάναμε" εμείς που καθόμασταν κιόλας , πως εκείνη άντεξε τόσες ώρες όρθια πάνω στα τακούνια δε ξέρω...
Πήγες στην πρεμιέρα; Αξία ανεκτίμητη!

Ενα κοριτσάκι που ειχε σε κάποια φαση η Ρουλα καλεσμένο τι ήταν;
 
johnny19818 είπε:
Όπως άλλωστε και ο καινούριος Ιππότης της Ασφάλτου. Κάποια πράγματα τα γνωρίσαμε/ζήσαμε μια εποχή και έχουμε ωραίες αναμνήσεις από τότε. Τώρα δεν θα είναι το ίδιο.

Συμφωνώ. Άλλωστε αφού πάνε να ξαναχτυπήσουν την αγορά που είχαν τότε, οι συγκρίσεις θα είναι αναπόφευκτες και σχεδόν ποτέ υπέρ τους. Δεν ήξερα ότι είχε βγει σίκουελ του Ιππότη της ασφάλτου. Νομίζω ότι είχαν πάει να κάνουν ριμέικ στο Πεντάμορφη και το τέρας (αυτό με την Λίντα Χάμιλτον και τον Ρον Πέρλμαν) αλλά κι αυτό πήγε απαρατήρητο.
 
"Μπραβο Ρουλα" αλα κριση 2016:

"Γυριζουμε 5-6 επεισοδια και τα παιζουμε επαναληψη καθε σαβατοκυριακο"
 
Thor είπε:
Συμφωνώ. Άλλωστε αφού πάνε να ξαναχτυπήσουν την αγορά που είχαν τότε, οι συγκρίσεις θα είναι αναπόφευκτες και σχεδόν ποτέ υπέρ τους. Δεν ήξερα ότι είχε βγει σίκουελ του Ιππότη της ασφάλτου. Νομίζω ότι είχαν πάει να κάνουν ριμέικ στο Πεντάμορφη και το τέρας (αυτό με την Λίντα Χάμιλτον και τον Ρον Πέρλμαν) αλλά κι αυτό πήγε απαρατήρητο.
Για τον ΙτΑ εχει βγει σειρα και κρατησε 1μιση σεζον. Και για το ΠκΤ εχει βγει σειρα και τα παει μια χαρα (δεν τη βλεπω)

Η Ρουλα ποτε δεν μου αρεσε..
 
Δεν έχω συγκεκριμένο πρόβλημα με την Κορομηλά, αλλά με το είδος που υπηρετούσε. Τα σώου είναι κάτι που δε με τράβηξαν ποτέ. Βαριόμουν αφάνταστα να κάθομαι τρεις ώρες να βλέπω συνεντεύξεις από ηθοποιούς και τραγουδιστές που δε με ενδιέφεραν (γιατί δε μπορεί ένα σώου να έχει κάθε φορά άτομα που να σου αρέσουν), τραγούδια που δεν μου άρεσαν πάντα και χορευτικά (αυτά κι αν βαριόμουν). Μετά από δύο προσπάθειες να δω ένα τέτοιο σώου ολόκληρο, δεν ξαναπροσπάθησα τρίτη.
 
Τρέιλερ για το εορταστικό πρόγραμμα του MEGA ((ΜΠΡΑΒΟ)) με την Ρούλα Κορομηλά με καλεσμένους τους : Ελίνα Κωνσταντοπούλου Μαρί Κωνσταντάτου Θανάση Ευθυμιάδη Ίνα Λαζοπούλου Σάκη Ρουβά Νίκο Καρβέλας Άννα Παναγιωτοπούλου RobertPalmer Βάνα Μπάρμπα και Σταμάτη Φασουλή. Μεταδόθηκε Σαββάτο 30 Δεκεμβρίου 1995.
 
Καλησπέρα!
Μήπως υπάρχει βίντεο από την εμφάνιση του Λεβέντη στο Μπράβο από τις 06/04/1996;
 
Η λαμπερή ιδιωτική τηλεόραση στα ''καλύτερα'' της. Όταν ψυχαγωγούσε το φιλοθεάμον κοινό με ιλουστρασιόν ''υπερπαραγωγές'' που έδεναν περίτεχνα με την ευημερούσα (εδώ γελάμε) Ελλάδα που φαινόταν πανέτοιμη σε λίγα χρόνια να διαβεί το κατώφλι της Ευρωζώνης σαν ισότιμη (εδώ ξεκαρδιζόμαστε) με τις ανεπτυγμένες χώρες της Δυτικής Ευρώπης. Το φαντασμαγορικό (με δανεικά βεβαιως βεβαίως) σώου από το πρώτο έως το τελευταίο επεισόδιο απεικονίζει παραστατικά την Ελλάδα της δεκαετίας του ''90. Η γενιά του ΚΛΙΚ του ΝΙΤΡΟ και του Χρηματιστηρίου δεν μπορούσε να συμβιβαστεί με οτιδήποτε λιγότερο από την υψηλού lifestyle μεγάλη ζωή της παραλιακής, του Κολωνακίου και της Μυκόνου με την ευγενική χορηγία των τραπεζών (πάρε δάνεια κόσμε) με αποτέλεσμα να τον αλυσοδέσουν αιωνίως και να τον γεμίσουν με συντριπτικά ψυχολογικά προβλήματα. Αξίζουν την λύπηση μας? Ασφαλώς όχι. Καλώς ήλθατε καημένοι νεοέλληνες (όχι όλοι φυσικά) στο κλαμπ όχι της λαμπερής παραλιακής αλλά των νεόπτωχων. Όταν το κοντέρ στις Βρυξέλλες έγραφε εσύ άνοιγες την δέκατη σαμπάνια εις υγείαν της ματαιοδοξίας σου. Δυστυχώς όμως το πάρτυ τελείωσε. GAME OVER για τους-τις νεόπλουτους-ες του κώλου με τα σινιέ κοστουμάκια και τα φανταιζί ταγεράκια που τα αγόρασαν με διακοποδάνεια, τους γραφικούς χλιδομπατίρηδες των ''90 και εν συνεχεία των ''00 που με ξένα κόλυβα και δανεικά, νόμιζαν οι καημένοι ότι έζησαν την μεγάλη ζωή.
 
Πίσω
Μπλουζα