Μπόμπυ και Λου

jval

RetroN00b
Joined
2 Απρ 2008
Μηνύματα
14
Αντιδράσεις
1
Είχε πέσει σε κανένα από εσάς κάποιο τεύχος του Μπόμπυ και Λου? Από τα πιο αστεία και διασκεδαστικά κόμιξ που είχα διαβάσει, κυκλοφόρησαν στην Ελλάδα γύρω στο 1985.

01.gif


02.gif


03.gif


Ξέθαψα πρόσφατα απ'την αποθήκη τα 3 παραπάνω τεύχη, αλλά δεν ξέρω αν κυκλοφόρησαν άλλα στην Ελλάδα.
 
Ναι βεβαια!! Ειχα φαει κολλημα κατα καποιο τροπο μαζι τους... δυστυχως ειχαν κυκλοφορησει απο 'μικρες' εκδοσεις και δεν διαδωθηκαν πολυ
 
Βρήκα στο internet τα άλμουμ που έχουν κυκλοφορήσει: [edit] dead link [/edit]

Είναι πάρα πολλά!

Κρίμα που δεν τα έχουμε στα Ελληνικά.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Είχα αγοράσει κι εγώ πολλά τεύχη, αλλά δυστυχώς, δεν τα κράτησα. Βέβαια, κι αυτά ακολούθησαν την πορεία των περισσοτέρων ευρωπαϊκών: στην λήθη!
 
Τρομερή ανάμνηση αυτό το περιοδικό. Θυμάμαι χαρακτηριστικά και τα 3 εξώφυλλα που κυκλοφόρησαν.

Σήμερα απόκτησα το πρώτο τεύχος και είμαι πολύ χαρούμενος που σιγά-σιγά μαζεύω τίτλους τους οποίους είχα ξεχάσει όλα αυτά τα χρόνια...

Αν δει κάποιος το οπισθόφυλλο, θα διαπιστώσει τη φιλοδοξία του οργανισμού να κυκλοφορήσει 140 τεύχη.

Δυστυχώς, μείναμε στα τρία.
 
Σήμερα έπεσε στα χέρια μου (ακούς Aardy?), το δεύτερο τεύχος "Ζερομπας ο Ελληνας"...

Η συλλογή όλο και μεγαλώνει, το δωμάτιο όλο και μικραίνει...
 
Μπόμπυ και Λου να παιρνεις οσα θες και βρισκεις,τα υπολοιπα να τα αφηνεις να τα παιρνω εγω. :supergrin:
 
Πίσω
Μπλουζα