Μπύρες-ετικέτες-ποτηρια/προσωπική συλλογή

leykh είπε:
:beer:
αυτά είναι τα ρετρό μου(τα ελληνικά) έχω περίπου 600 σύνολο :D θα σας κάνω και ποστ με τα ξένα γιατι σας έβαλα 2 μόνο :cool:
Περιμένουμε εναγωνίως.

Πολύ ωραία συλλογή και από τις πιο ενδιαφέρουσες που έχω δει. Να υποθέσω ότι συνεχίζεις να την εμπλουτίζεις; 'Εχεις βάλει κάποια χρονιά ως όριο;

Υ.Γ.

Θα σε ενδιέφερε ένα ποτήρι μέσα σε μεταλλική θήκη από τη Heineken Experience στο Amsterdam; Ευχαρίστως να στο χαρίσω ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ευχαριστώ πάρα πολύ!

Η συλλογή συνεχίζει ακάθεκτη να εμπλουτίζεται, όριο δεν μπορεί να μπει σε αυτά τα πράγματα...και αυτό είναι το δύσκολο λόγω έλειψης χώρου.Αλλά πάντα βρίσκεται λύση!
 
leykh είπε:
Καλημέρα.Αν έχεις Καρφουρ κοντά σου ή βρεθείς πότέ, πήγαινε στο ράφι με τις μπύρες, έχουν συσκευασίες που δίνουν δώρο το ποτήρι. Δεν ξέρω αν την συγκεκριμένη περίοδο έχει της Γκίνες, αλλά ρίξε μια ματιά. Ειδικά σε περιόδους εορτών πολλές εταιρίες στις συσκευασίες βάζουν ποτήρια.
Σ ευχαριστω πολυ leykh! Θα το κοιταξω..Δεν ειμαι και τρελος fan της μπυρας...Απλα ειμαι τρελος με την Guinness! :beer:
 
Αν δεν βρεις θα σου στείλω εγώ ένα!
 
Αληθεια??? Ωραια! Απλα φοβαμαι οτι απο Θεσσαλονικη μεχρι εδω...Δεν θα φτασει ολοκληρο...χαχαχαχα! Θα τσεκαρω carrefour και αν δεν βρω θα σου πω.
 
Πηγα carrefour αλλα δυστηχως δεν βρηκα ποτηρι....Βρηκα ομως ομως Guinness extra stout και Guinness special export! ΟΛΕ!
 
leykh είπε:
το συγκεκριμένο είναι κληρονομιά από παλιό καφενείο.Είναι σπάνιο.Και φυσικά συλλεκτικό!Δεν υπάρχουν πια αυτα. :D Θα σας ποστάρω κι άλλα αλλά θέλω χρόνο να χωρίσω τα retro από τα υπόλοιπα και να τα φωτογραφίσω!είναι και 600 ποτήρια τα άτιμα!

Ξέχασα να σας πω πως οι ετικέτες είναι ΟΛΕΣ Fix.Το εργοστάσειο πια έκλεισε όπως ξέρετε το 1985.Οι ετικέτες είναι αχρησιμοποίητες(δεν έχουν κολληθεί σε μπουκάλι) και είναι ανεκτίμητης αξίας.Είναι δεκαετίας 70 & 80.

Υπεροχη συλλογή !!!! μαζευω και εγω ετικετες μπυρας FIX.... στις κορνίζες δεν ειναι όλες Fix απο οτι βλέπω ή μηπως εννοιεις κατι αλλο? [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Γεια σας καλώς σας βρήκα έχω και εγώ μια μικρή συλλογή από ποτήρια σας ανεβάζω για αρχή μια φωτογραφία με FIX

beer.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ευχαριστώ πολύ και άλλη μια Φώτο ακόμη για να έχουμε να λέμε

100_4978.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα και σας ανεβάζω και μια ακόμη Φώτο με ποτήρια ΑΛΦΑ100_2884.JPG

Ποτήρια αναμνήσεων τα θυμάστε αυτά??????????????????100_3425.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ποτήρια της πάλε ποτέ ελληνικής μπύρας corona 100_5464.jpg

Ποτήρια Henninger ελληνικά το μεσαίο είναι ξένο σπάνια100_52800.jpg

100_5465.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
[edit] Υπάρχει το ανάλογο υποφορουμ για τέτοιες συναλλαγές [edit] 100_25900.jpg

100_2574.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και άλλη μια τετράδα για τους για τους φίλους συλλέκτες και μη ,αυτά τα ποτήρια τα έχω βρει μετά κόπων και βασάνων

100_5470.jpg

100_5469..jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σας ανεβάζω και τρία ποτήρια από ολυμπιάδα Αθήνα 2004100_5204.JPG
 
Πίσω
Μπλουζα