Μυστικοί Επτά [Enid Blyton]

Παντα με μπερδευε το "Τα Πέντε Λαγωνικά (και ο σκύλος)" τελικά είναι το Five Find-Outers and Dog .

Η Blyton Προτιμούσε να ονομάζει τισ ομάδες της με μια φραση απο 2 λέξεις που αρχίζουν απο το ίδιο γράμμα (Secret Seven, Famous Five και τέλος το Five Find-Outers and Dog).

Γενικα μου αρέσει σαν συγγραφέας με τους Famous Five και τους Secret Seven αγαπημένους
 
Ααχχ τι μου θυμισατε με τους μυστικους 7 και τον Σκαμπερ....απο αυτα τα βιβλια ΛΑΤΡΕΨΑ τα Κοκερ Σπανιελ!!!!! (χρειαστηκε βεβαια μια 20ετια και το να μεινω μονη μου για να αποκτησω ενα δικο μου)...

Σας ευχαριστω ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙς ΥΠΕΡΟΧΕς ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ!!!!
 
Aardvark, πολύ σ' ευχαριστώ για τα παλιά εξώφυλλα. Ήμουν έτοιμη να ποστάρω το δικό μου από τις Νυχτερινές περιπέτειες μια και είναι το μόνο που μου βρίσκεται εύκαιρο αυτή τη στιγμή αλλά ευτυχώς με πρόλαβες γιατί θα μου έπαιρνε μέρες. Πολύ καλή δουλειά, μπράβο! :thumbup:
 
καλησπέρα παιδιά είμαι και γω λάτρης της σειράς ΜΥΣΤΙΚΟΙ 7 και 5 ΛΑΓΩΝΙΚΑ.Τα 5 λαγωνικα τα εχω σε βιβλια αλλα οχι σε τοσο καλη κατασταση δυστυχως αλλα τους μυστικους 7 τους εχω χαμενους δεν ξερω τι απογινανε απο τοτε που ημουν παιδι.

είμαι απο θεσσαλονικη μήπως ξέρετε που μπορω να βρω όλη την σειρά των Μυστικών 7 ξανα?

κατι διαβασα για ενα βιβλιοπωλειο sister στο φορουμ εδω. που βρισκεται αυτο?
 

1@Bandito[/USER]

Bandito είπε:
είμαι απο θεσσαλονικη μήπως ξέρετε που μπορω να βρω όλη την σειρά των Μυστικών 7 ξανα?
Αφου εισαι απο Σαλονικα, ξεκινας να ψαχνεις στο Μπιτ-Μπαζαρ και στα γυρω παλαιοβιβλιοπωλεια. :)

Bandito είπε:
κατι διαβασα για ενα βιβλιοπωλειο sister στο φορουμ εδω. που βρισκεται αυτο?
Μαλλον δεν διαβασες σωστα αυτο που ειπε ο manos.... :)

manos426f είπε:
Χθες που πήγα στη sister επιβεβαίωσα αυτό που ήξερα:Υπάρχουν στη βιβλιοθήκη της ...
Sister = Αδερφη

Στη βιβλιοθηκη που υπαρχει στο σπιτι της αδερφης του, ειδε τα βιβλια!!! ;)

 
ειχα τα βιβλια ''Οι Μυστικοι Εφτα στην περιπετεια του Κερυ Μπλου'' και ''Αλλη μια περιπετεια για τους Μυστικούς Εφτα''

δεν μου αρεσε το μαυρο εξωφυλλο των βιβλιων της σειρας (βλ. post 1)

ωραια βιβλια, με πολλή δραση!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
χαχα καταλαβα λαθος για το sister..ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις μου φαινεται εχω δουλιτσα να κανω στα παλαια βιβλιοπωλεια!

ξερει κανεις συγκεκριμενα διευθυνσεις η θα ματωσουν τα ποδια?
 
Και εγώ αντίστοιχα τα ψάχνω σε βιβλιοπωλεία ή βιβλιοθήκες αλλά Αθήνα. Καμιά βοήθεια;
 
Πίσω
Μπλουζα