Μόδα Fido Dido

Φίντο Ντίντο μας τον έμαθε ο Μικρούτικος....
 
Eυτυχως εχω σωσει μια φωτογραφια μου απο το δημοτικο που φοραω μπλουζακι Fido Dido σε μια εκδρομη στο βουνο! Ωραια χρονια τοτε! "Ηθικά"! ;)
 
Μέχρι και πριν 5 χρόνια που τελείωσα τις σπουδές μου είχα ακόμη τη μαυρη κασετίνα Fido Dido του Δημοτικού. Είχα και μπλούζες και στυλό αλλά ώς είθισται δεν άντεξαν από τις κακουχίες μου. :D
 
χαμος γινοτανε με τον fido dido

ακομα και σχολικες τσαντες βγαζανε
 
Στο μεγάλο παζάρι τότε όποιος έχανε δηλαδή σε όποιον τύχαινε ο Mr. ZONK για να μην φύγει με άδεια χέρια του έδιναν ένα σετάκι με άρωμα του FIDO DIDO και κάτι άλλο μαζί δεν θυμάμαι. Μετά τους δίνανε βιντεοκασέτες RAKS.

Φίλε και μεις τον Μαραντόνα μια ζωή έτσι τον ξέραμε όσπου τελικά στα 25 μας μάθαμε ότι τον λένε ΜΑΡΑΔΟΝΑ(!) Ακους εκεί εκείνο το ΝΤ το έλεγες και το απολάβανες ενώ με το Δ σαν να αναφέρες σε τραγουδίστρια της όπερας ακούγεται.
 
Η Sandra Cretu με μπλούζα Fido Dido το 1988, όταν και πρωτοεμφανίστηκε η συγκεκριμένη μόδα

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αν θυμάμαι καλά, πρέπει να είχαν κυκλοφορήσει και σχολικά είδη με το Fido Dido.
 
Θυμάμαι όλα τα παραπάνω που αναφέρατε εκτός από αυτό με το Μεγάλο Παζάρι. Και συμφωνώ με το Θάνο. Η Ice ήταν πολύ ωραίο αναψυκτικό. Ποιος ξέρει βέβαια τι χημικό της είχαν βάλει μέσα και είχε τόσο ωραία γεύση.
 
johnny19818 είπε:
Θυμάμαι όλα τα παραπάνω που αναφέρατε εκτός από αυτό με το Μεγάλο Παζάρι. Και συμφωνώ με το Θάνο. Η Ice ήταν πολύ ωραίο αναψυκτικό. Ποιος ξέρει βέβαια τι χημικό της είχαν βάλει μέσα και είχε τόσο ωραία γεύση.
H 7UP ICE κυκλοφόρησε στην ελληνική αγορά; Δεν θυμάμαι καθόλου το αναψυκτικό αυτό...ήταν...πιο...δρoσερό από τα άλλα αναψυκτικά; (εξ' ου και το ice)...
 
Το θυμάμαι όλο αυτό με το Μεγάλο Παζάρι που αναφέρθηκε, και ζήλευα όταν οι παίκτες έπαιρναν το σετ Fido Dido. Δεν έτυχε ποτέ να πάρω κάτι με Fido Dido η ίδια, αλλά μου άρεσε πολύ τότε και θυμάμαι να θέλω τη 7up μόνο επειδή είχε την χαρακτηριστική εικόνα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το άρωμα πάντως, απαράδεκτο...
 
Τα είπατε όλα οι προηγούμενοι... :)
 
20210111_005133.jpg

Τον ειχαμε αναφέρει κι στα "Ρετρο σχολικά είδη" στο 403 και στο 405
 
Πίσω
Μπλουζα