Μemory problem, please help

jaguar-man

RetroActive
Joined
2 Αύγ 2007
Μηνύματα
520
Αντιδράσεις
20
παιδια εχω προβλημα στο saturn δεν μπορω να σωσω τα παιχνιδια μου, μολις το κλεινω σβηνονται ολα απο την εσωτερικη μνημη, please help:help:
 
Εχει τελειωσει η μπαταρια, πισω μερος ,στρογγυλη ιδια με αυτες που μπαινουν στα ρολογια.

Πλακα πλακα τελειωνει και η δικια μου (λαπτοπ 13%) για αυτο στα ειπα στα γρηγορ....
 
α μαλιστα ευχαριστω για την βοηθεια ΑΑRDVARK. επιτελους γιατι θελω να τερματισω το ατιμο το <>
 
Παντως (για οσους εχουν ηδη saves) η μπαταρια θα πρεπει να αντικατασταθει με το Saturn να δουλευει, γιατι αλλιως θα χαθουν τα saves....
 
Κινδυνος θανατος :eek: jaguar αν δεν κανω λαθος εχεις δηλωσει κατοχος ps3 και σε συνδυασμο με την συμβουλη απο πανω ,μαλλον πανε να σε ξεκανουν .

Ηλεκτροπληξια= 1 κατοχος λιγοτερο. :D

Σας εχω πει να τους προσεχετε.:mad:
 
Δεν υφίσταται τέτοιο θέμα, τα βολτάζ σε εκείνη την περιοχή του κυκλώματος είναι πολύ χαμηλά.

Αν και εφόσον Son-άκιας αγγίζει Sega machine τίποτα δεν αποκλείεται! :diablotin:

Σημειώνω επίσης ότι ο τύπος της μπαταρίας είναι CR-2032. Πρόκειται για έναν πολύ κοινό τύπο που μπορεί να βρεθεί πανεύκολα στον Γερμανό της περιοχής σου. Ίδιες μπαίνουν και στις VMU του Dreamcast.
 
εφχαριστω για την βοηθεια παιδια,εαν με χτυπησει ρευμα παιδια και τα τιναξω αφηνω σε σας ολους τα εξης mega drive 18 games,mega -cd 9games, saturn 12 games,dreamcast 15 games, ακομη λεγομαι sonakias? master system 10 games.
 
Δεν είσαι εσύ Son-άκιας, o Aardvark είναι γι'αυτό και δίνει τέτοιες συμβουλές!

Ακόμα και για να αγγίξει το χειριστήριο του Saturn βάζει 3 γειώσεις, φοράει λαστιχένια παπούτσια και κάνει και ασφάλεια ζωής... :D
 
Τουλαχιστον προσπαθησε να μην την αλλαξεις με βρεγμενα χερια. :D
 
ειμαι ο πατερας του jaguar μολις τον χασαμε παιδια, πανω στο saturn ξεψυχησε.............(αυτο θα πει να εισαι segamaniac)
 
Ένας χρήστης PS3 λιγότερος...άντε 5-6 μείνανε ακόμα! :diablotin:
 
Είχα κι εγώ αυτό το πρόβλημα και λύθηκε με την αλλαγή της μπαταρίας. Δυστυχώς όμως όλα τα saves είχαν ήδη χαθεί...

Επίσης χάθηκαν όλα από το εξωτερικό save cartridge που έχω. Να είναι κάτι αντίστοιχο; Προσπάθησα να το ανοίξω αλλά είναι κολλημένο και φοβήθηκα μη το σπάσω.
 
εχω και εγω το ιδιο προβλημα με το save cartridge, οχι μην το ανοιξεις ,η φουρνια save cartridge του 1995 ειχε πολλα προληματα.
 
Δεν είναι της Sega αλλά κάποιο άσπρο, δεν θυμάμαι μάρκα.
 
Πίσω
Μπλουζα