Νέα ανακάλυψη σε αποθήκη (user,gamer,computer software,ram,win κ.α.)

krem13

RetroNuts!
Joined
11 Οκτ 2008
Μηνύματα
1.520
Αντιδράσεις
58
σε μια νέα ανασκαφή σε διπλανό αλλά ανεξάρτητο χώρο της αποθήκης που παλιότερα είχα βρει ένα zx spectrum+ βρέθηκα μπροστά σε 2 ευχάριστες εκπλήξεις :) , η μια θα παρουσιαστεί όταν ανασυρθεί* ,η άλλη ήταν τα παρακάτω περιοδικά από τα early/mid 90s

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


έχει να πέσει μελέτη :D

*ένας ibm pc συμβατός με 8088 ή 286 + οθόνη cga + πληκτρολόγιο άγνωστης όμως λειτουργικότητας όντας στην αποθήκη τα τελευταία 20 χρόνια
 
Tρελλή φάση !!

Εύχομαι καλή ανάγνωση, και φυσικά να χαίρεσαι το "νέο" (ή μήπως να πω καλύτερα... "παλιό"; ) σου pc. :thumbup:
 
ευχαριστώ :) ! τον υπολογιστή όμως μάλλον δεν θα τον χαρώ,όχι χωρίς να δώσω χρήματα για ανταλλακτικά τουλάχιστον :( (γιατί η παραμονή για τόσα χρόνια σε αποθήκη κάτω από ένα παχύ στρώμα σκόνης μάλλον δεν θα του έχει κάνει καλο...)

είδα ότι το USER n39 δεν το έχετε στο αρχείο των τευχών,να το δανείσω αν είναι σε κανέναν να το σκανάρει ή μπορεί να βρεθεί από άλλες πηγές ;
 
Πολύ μου αρέσουν κάτι τέτοιες ανακαλύψεις. Μπράβο Krem13

krem13 είπε:
ευχαριστώ :) ! τον υπολογιστή όμως μάλλον δεν θα τον χαρώ,όχι χωρίς να δώσω χρήματα για ανταλλακτικά τουλάχιστον :( (γιατί η παραμονή για τόσα χρόνια σε αποθήκη κάτω από ένα παχύ στρώμα σκόνης μάλλον δεν θα του έχει κάνει καλο...)
Κρίμα :( Αλλά αν το κόστος δεν είναι μεγάλο ίσως να άξιζε μια προσπάθεια.

krem13 είπε:
είδα ότι το USER n39 δεν το έχετε στο αρχείο των τευχών,να το δανείσω αν είναι σε κανέναν να το σκανάρει ή μπορεί να βρεθεί από άλλες πηγές ;
Ούτε στα επόμενα που θα ανεβάσω. Οπότε αν κάποιος προσφέρεται για το σκανάρισμα είναι ευπρόσδεκτο :D
 
οπότε αν μπορεί κάποιος και έχει χρόνο για το σκανάρισμα ας μου στείλει ένα pm να το κανονίσουμε ;)
 
Κρεμ σπουδαίοι οι θησαυροί σου. Μπορείς σε παρακαλώ να βάλεις φώτος, αποκλειστικά και μόνο, τα εξώφυλλα των περιοδικών win? Θα σου ήμουν ευγνώμων.
 
foutix είπε:
Κρεμ σπουδαίοι οι θησαυροί σου. Μπορείς σε παρακαλώ να βάλεις φώτος, αποκλειστικά και μόνο, τα εξώφυλλα των περιοδικών win? Θα σου ήμουν ευγνώμων.
οκ ;) , αργότερα θα τα ανεβάσω ξεχωριστά
 
Ωραίος Krem13! :)

Πολύ ωραίες αυτού του είδους οι εκπλήξεις!

Μακάρι μία φορά στο τόσο να βρίσκαμε κάτι ανάλογο ξεχασμένο κάπου σε κάποια γωνιά :)

Καλή μελέτη!
 
Ωραίες ανακαλύψεις!!! :thumbup:

Fotis_kfor είπε:
Μακάρι μία φορά στο τόσο να βρίσκαμε κάτι ανάλογο ξεχασμένο κάπου σε κάποια γωνιά :)
Αυτό ξαναπες το!!! Είναι η χαρά του συλλέκτη!!! :happyjump:
 
Πίσω
Μπλουζα