Νέος εδώ!

Ducatista

RetroNoob
Joined
21 Αύγ 2018
Μηνύματα
12
Αντιδράσεις
6
Καλημέρα παιδιά! Νέος εδώ όχι σε ηλικία (αφού είμαι 35) καιρο ψαχνω τώρα άτομα που να ασχολούνται με τις παλιές πρώτες αγάπες τα videogames έχω μια μικρή συλλογή και ελπίζω με την πάροδο του χρόνου να μεγαλώσει αρκετά... Τον τελευταίο καιρό βέβαια ψάχνω να κάνω μια καμπίνα arcade Αλλά μέσα στην σεζόν μόνο στην θεωρία είμαι ακόμη... με λένε Παράσχο και είμαι από Ρόδο... Καλώς σας βρήκα λοιπόν...!
 
Kαλως ηρθες φιλε.Εδω μεσα θα βρεις και θα διαβασεις για οτι γουσταρεις και τραβαει η ορεξη σου και φυσικα και για τα αγαπημενα σε ολους μας videogames οπως και για οποιαδηποτε βοηθεια μπορει να θες για την καμπινα σου υπαρχουν ατομα να σε κατατοπισουν.
 
Καλως μας ηρθες!!!!

Καλη περιηγηση στο φορουμ!
 
Χαίρομαι παιδιά.. Μήπως καταλάθος κανένας από ροδο;
 
καλώς ήρθες κι από μένα δεν είμαι από Ρόδο από Κρήτη αλλά υπηρέτησα στην Ρόδο στο πανέμορφο και ...παραποτάμιο Τσαΐρι και ξέρω αρκετά την Ρόδο. Φαληράκι, πόλη Ρόδου κλπ.
 
καλώς ήρθες κι από μένα δεν είμαι από Ρόδο από Κρήτη αλλά υπηρέτησα στην Ρόδο στο πανέμορφο και ...παραποτάμιο Τσαΐρι και ξέρω αρκετά την Ρόδο. Φαληράκι, πόλη Ρόδου κλπ.
Καλώς σας βρήκα λοιπόν... και εσύ είσαι από πανέμορφο νησί!
 
Χαίρομαι παιδιά.. Μήπως καταλάθος κανένας από ροδο;
Καλωσήρθες. Γιατί παρακαλώ "καταλάθος"; Μια χαρά νησάκι είναι η Ρόδος για να γεννηθεί κανείς! :) Το 1996 ήμουν εκεί φαντάρος για 9 μήνες , σε μια μονάδα 1χλμ πριν φτάσεις  στην Παστίδα. Στην Παστίδα είχε γυράδικο μία τύπισα που τη λέγανε Χήρα (δεν ξέρω αν ηταν αυτό το επώνυμό της ή το παρατσούκλι της επειδή είχε χηρέψει), συχνά πυκνά παίρναμε πιτόγυρα απ'αυτήν.  Ωραία πράματα. Θα ηθελα πολύ να ξαναπάω, από τότε έχω να πατήσω. Θέλω να κάνω μπανάκι στο Φαληράκι χωρίς να κοιτάζω ρολόι για το πότε πρέπει να επιστρέψω στη μονάδα. Οπως είπαν και τα αλλα παιδγιά, εδώ θα βρεις πολύ πράμα. Αν δε βαριέσαι, τράβα καμια φωτό απ'αυτά που διαθέτεις για να γουστάρουμε.

υγ. BMW οδηγάς ε;  :fafoutis:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλωσήρθες. Γιατί παρακαλώ "καταλάθος"; Μια χαρά νησάκι είναι η Ρόδος για να γεννηθεί κανείς! :) Το 1996 ήμουν εκεί φαντάρος για 9 μήνες , σε μια μονάδα 1χλμ πριν φτάσεις  στην Παστίδα. Στην Παστίδα είχε γυράδικο μία τύπισα που τη λέγανε Χήρα (δεν ξέρω αν ηταν αυτό το επώνυμό της ή το παρατσούκλι της επειδή είχε χηρέψει), συχνά πυκνά παίρναμε πιτόγυρα απ'αυτήν.  Ωραία πράματα. Θα ηθελα πολύ να ξαναπάω, από τότε έχω να πατήσω. Θέλω να κάνω μπανάκι στο Φαληράκι χωρίς να κοιτάζω ρολόι για το πότε πρέπει να επιστρέψω στη μονάδα. Οπως είπαν και τα αλλα παιδγιά, εδώ θα βρεις πολύ πράμα. Αν δε βαριέσαι, τράβα καμια φωτό απ'αυτά που διαθέτεις για να γουστάρουμε.

υγ. BMW οδηγάς ε;  :fafoutis:
Χαχαχα αλλάζω συχνά φίλε μου τώρα ξέμεινα με ένα cayenne και ένα 307cc μέχρι πριν λίγο καιρό όντως είχα και ένα z όπως είπες!  Λες να τραβήξω μερικές από τις κονσόλες;; 

Υ.γ από ps2 και πίσω είναι ρετρό η μπα;;;
 
Επειδή το nick σου είναι Ducatista, εγώ εννοούσα ότι οδηγάς BMW μοτοσυκλέτα ? .

υγ. Η θεματολογία αφορά σε οτιδήποτε μέχρι 1994-95, άρα από  PS1 και πίσω.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Επειδή το nick σου είναι Ducatista, εγώ εννοούσα ότι οδηγάς BMW μοτοσυκλέτα ? .

υγ. Η θεματολογία αφορά σε οτιδήποτε μέχρι 1994-95, άρα από  PS1 και πίσω.
Αα νόμιζα ότι κάπου με είχες πετύχει σε άλλο φόρουμ;) ps1 το ps1 είναι οριακά Αφού βγήκε 2000 ετσι; κάπου έχω μερικά αρχαία μηχανήματα!! Αν και γενικά ψιλοψαχνω...!
 
To ps1 βγήκε το 1994 ?
 
Επειδή το nick σου είναι Ducatista, εγώ εννοούσα ότι οδηγάς BMW μοτοσυκλέτα ? .

υγ. Η θεματολογία αφορά σε οτιδήποτε μέχρι 1994-95, άρα από  PS1 και πίσω.
Βρε παλαβέ, ξεμωράθηκες τελείως;   :fafoutis:

Αφού το ρετρό όριο, δεν ισχύει για τους υπολογιστές και τις κονσόλες... 

Μέχρι και FutureManiax, έχουμε... :p   :p   :p  

https://www.retromaniax.gr/vb/index.php?/forum/7-futuremaniax/

BTW, καλώς ήρθες φίλε Ducatista!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Βρε παλαβέ, ξεμωράθηκες τελείως;   :fafoutis:

Αφού το ρετρό όριο, δεν ισχύει για τους υπολογιστές και τις κονσόλες... 

Μέχρι και FutureManiax, έχουμε... :p   :p   :p  

https://www.retromaniax.gr/vb/index.php?/forum/7-futuremaniax/

BTW, καλώς ήρθες φίλε Ducatista!
Χαχαχα γεια σου φιλαράκο! Όσο για το καινούριο-παλιο παίρνω ένα pandora 5s box Να το λιώσω αύριο και θα πάρω μια μέρα άδεια από το μαγαζί χαχαχ
 
Πίσω
Μπλουζα