Νέος ιδιοκτήτης ZX48

rigardie

RetroAdept
Joined
2 Ιουν 2006
Μηνύματα
898
Αντιδράσεις
19
Επιτέλους έχω και εγώ τον δικό μου 48αρι όμορφο κοτσονάτο και έτοιμο για χρήση, θα ήθελα να ρωτήσω που μπορώ να βρω ένα interface για να βάλω κανένα joystick αλλά και πως μπορώ να χρησιμοποιήσω κάποιο IPOD(η κάτι παρόμοιο) με τον μικρό κατάμαυρο φιλαράκο μου

Ευχαριστώ

Θα ανεβάσω φωτογραφία όταν θα πάρω μια ψηφιακή της προκοπής!
 
Ριξε ματια πρωτα εδω και μετα εδω

Αν κολλησεις πουθενα,ριξε ποστ :D
 
Καλορίζικο βρε να τον χαρείς...
 
Καλορίζικος. Για δες κι εδώ. Είναι βέβαια αρκετά εως πολύ hardcore περίπτωση, σε σχεση με το MP3.

Joystick Interface στο ΕΒΑΥ. Βρήκα εγώ με τη βοήθεια ενός φίλου ενα Kempston σε άριστη κατάσταση με 16€ με τα μεταφορικά.
 
thanks αν και μαλλον θα παρω και εναν +2 σε λιγο καιρο

(πρεπει να τελειωσω και την συλογη ΖΧ)

προς το παρον θελω ενα καλο καλωδιο για την TV

αυτό κάνει;
 
Δεν φαινονται και οι δυο ακρες..Εσυ θελεις απο τη μερια του specy να ειναι σαν RCA και απο την πλευρα της TV το κλασικο ομοαξονικο.

Ειναι γελοια ευκολη η κατασκευη
 
δηλαδή το βρίσκω σε οποιοδηποτε μαγαζι με ηλεκτρονικα οπως και το καλωδιο που συνδεει την καρτα ηχου του Pc με τον ΖΧ;
 
Φυσικα...ειναι το ιδιο με το καλωδιο των περισοτερων κονσολων (Atari2600,MasterSystem κτλ)
 
τελικά βρήκα 2 καλώδια τώρα ψάχνω για καλώδιο για να συνδέω το pc με τον μικρό
 
pc150026hl9.jpg
 
ΕLX...λειτουργει??
 
Rigardιe με συγχωρείς........αυτός είναι ο όμορφος κοτσονάτος 48 έτοιμος για....χρήση; :nervous: :nervous: :nervous:
 
Εδώ που τα λέμε.... Είναι καραρετρό με τα τρελοκολλητήρια πάνω του..... :D :D:tounge:
 
Το καημένο... τι του έχουν κάνει οι βάρβαροι....
 
Αν βρείς καινούργιο metal plate φτιάχνεται... αλλά που θα βρείς?
 
Βρε πως ειναι ετσι;

Σαν να καθισε 6128 πανω του. :rofl:
 
Καρα-ρετρό πράγμα! Ακόμα και τα καλκίτος πάνω του...

BTW, ο ιδιοκτήτης του θα καεί στη κόλαση αφού φέρθηκε τόσο βάναυσα στο μικρό και αθώο σπεκρτουμάκι!
 
Πίσω
Μπλουζα