Νέο παιχνίδι ΒATTLE OF LENINGRAD text adventure

skylas

Retro Member
Joined
20 Mαϊ 2020
Μηνύματα
117
Αντιδράσεις
338
Καλησπέρα!

Σύντομα κοντά σας το νέο παιχνίδι text adventure <Battle of Leningrad!>.
Θα είναι διαθέσιμο ελπίζουμε σε Ελληνικά, Αγγλικά, Ισπανικά, και Γαλλικά!
Εδώ το ελληνικό trailer:
Ως προγραμματισμός είναι παρόμοιο με το προηγούμενο παιχνίδι μου <Art war>, έχει όμως πιστεύω καλύτερες ψηφιοποιημένες εικόνες, καθώς βοήθησε ο Brundij, νέα μουσική από τον Manossg, ενώ υπάρχουν εκτός από τις εικόνες σε BASIC και 2 μικρά animations.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ωραία δουλειά Σάκη. Αναμένω να το κατεβάσω.
 
Το παιχνιδάκι είναι έτοιμο! Δείτε full walkthrough εδώ:

Κατεβάζετε από εδώ:

Καλή διασκέδαση!
 
Πάρα πολύ καλό skylas. Κομματάκι δύσκολο αλλά κατάφερα να φτάσω στο checkpoint (χωρίς walkthrough).

1650407286266.png
 
Ευχαριστούμε! Είπαμε να το δυσκολέψουμε λιγάκι, μια χαρα το πας! :-D
 
Με πήρε η ώρα εχθές και το άφησα αφού όμως έφτασα στο τσεκπόιντ. Αλλά θα το συνεχίσω γιατί μου άρεσε. Συγχαρητήρια και πάλι σε όλη την ομάδα.
 
Με πήρε η ώρα εχθές και το άφησα αφού όμως έφτασα στο τσεκπόιντ. Αλλά θα το συνεχίσω γιατί μου άρεσε. Συγχαρητήρια και πάλι σε όλη την ομάδα.
Ευχαριστούμε! Δεν έχει πολύ ακόμα, αλλά το check point το έβαλα γιατί κουράζει να κάνεις συνέχεια το ίδιο από ένα σημείο και μετά :)
 
Σε αυτόν τον link (δημιουργημένο από τον εκδότη), μπορείτε να βρείτε δωρεάν το ρετρό περιοδικό AMTIXCPC Τεύχος 7,
όπου μπορείτε να διαβάσετε τη συνέντευξη του AmstradSakis! (σελίδες 34-37), και άλλα χρήσιμα πράγματα για το Amstrad! (είναι στα αγγλικά).
Ευχαριστώ!
 
Πολύ ωραίο mag, και ενδιαφέρον συνέντευξη !
 
Πίσω
Μπλουζα