Νέο τεύχος Micromad

billy

Retromaniax Co-Founder
Joined
8 Ιαν 2006
Μηνύματα
4.232
Αντιδράσεις
245
...το τεύχος 12 είναι έτοιμο, και είναι ειδικά αφιερωμένο στον Aeon, αλλά και σε όλους τους Elitόβιους... :D

Συγνώμη για το ένθετο, αλλά ακόμα αγνοείται η τύχη του (ελπίζω να μην το είχα "δανείσει" πουθενά, διότι μετά απο τόσα χρόνια, αυτό ισοδυναμεί με απώλεια !! :D )

Oι σελίδες είναι σκαναρισμένες κατά τα νέα πρότυπα του ambu (μεγαλύτερη ανάλυση στις σελίδες με τα listings). :)

Οποιος θέλει και μία μεγαλύτερη έκδοση του εξώφυλλου, μπορεί να το κατεβάσει ξεχωριστά απο εδώ (αν και κατά την γνώμη μου, το συγκεκριμένο εξώφυλλο δεν αποτελεί κάτι το ιδιαίτερο).
 
Ευχαριστώ πολύ billy για την αφιέρωση! Θα το ανεβάσω το συντομότερο δυνατό!
 
Aeon, θέλω να ξέρεις πως αν κάποια στιγμή δείς ότι αντιμετωπίζεις πρόβλημα με την χωρητικότητα κλπ, μην διστάσεις να κάνεις προσωρινά unavailable όποιο απο τα τεύχη μου θέλεις (αφού κρατήσεις το ανάλογο αντίγραφο στο σκληρό σου).

Αυτό το λέω, επειδή ετοιμάζω και το 13... :D
 
...πανέτοιμο να "ροκανίσει" λίγο ακόμα απο τον πολύτιμο χώρο του server, είναι και το τεύχος 13 !! :D

To "king-size" εξώφυλλο βρίσκεται εδώ.

...επόμενη αποστολή: παρατεταμένες "αρχαιολογικές ανασκαφές" για την ανεύρεση του "τεύχους-Robocop" - τύφλα να'χει ο Indiana Jones δηλαδή... (καλομελέτα κι έρχεται, Shadowdancer :D ).
 
Έτοιμος! ;)
 
Ορίστε και το τεύχος 27, εξαιρετικά αφιερωμένο στον Shadowdancer !! :) (ήταν το τελευταίο τεύχος που είχα αγοράσει, και έχω την εντύπωση μετά απο αυτό, το Micromad σταμάτησε να κυκλοφορεί - αλλά μπορεί να κάνω και λάθος).

To "jumbo" εξώφυλλο μπορείτε να το βρείτε εδώ.
 
Billy σε ευχαριστω παρα πολυ!!!Ειλικρινα μου προκαλει συγκινηση το τευχος αυτο.Ηταν το πρωτο που αγορασα και ειχε να κανει με το χωρο.Σε ευχαριστω πολυ Billy
 
Λοιπόν αυτό το τεύχος το είχα κι'εγώ. Το θυμήθηκα από το εξώφυλλο και από την τράπουλα που πρέπει να την έχω ακόμα. :)
 
Shadowdancer2501 είπε:
Billy σε ευχαριστω παρα πολυ!!!Ειλικρινα μου προκαλει συγκινηση το τευχος αυτο.Ηταν το πρωτο που αγορασα και ειχε να κανει με το χωρο.Σε ευχαριστω πολυ Billy
Παρακαλώ φίλε μου, να'σαι καλά.

AA+ είπε:
Λοιπόν αυτό το τεύχος το είχα κι'εγώ. Το θυμήθηκα από το εξώφυλλο και από την τράπουλα που πρέπει να την έχω ακόμα.
Αν την σκανάρεις για να είμαστε πιό πλήρεις, θα ήταν πολύ ωραία (είχε εκδηλώσει ενδιαφέρον ο Ambu).

Επίσης, αν θέλεις, μπορείς να σκανάρεις και τα ένθετα "Μόνο για Amstrad", που εγώ δεν θυμάμαι που τα έχω βάλει...
 
Άνοιξα το σεντούκι με τον θυσαυρό αλλά δυστυχώς η τράπουλα δεν βρέθηκε.. Σκάναρα όμως μέρος από την τράπουλα StarWars ! Αυτή βρέθηκε, όπως και πάρα πολλά άλλα αντικείμενα που έχουμε αναφέρει σε άλλα threads. Θα δείτε συντόμος την retro συλλογή μου. :D
 
Περιμένουμε εν αγωνίως!
 
Πάντως εγώ σήμερα πήγα στο μαγαζί με τα μεταχειρισμενα και είχε μονο μερικά μίζερα RAM.Πάντως απο rerto stuff εκεί μέσα γινεται χαμοσ.Θα πάω ξανά να κάτσω κανένα δίωρο....Οι Θεσσαλονίκεις ας το επισκεφτούν.Είναι πάνω στην Ναυαρίνου στο ύψος της Τσιμισκη...
 
Θα πάω αύριο να κοιτάξω...Έχω περιέργεια να δω τις τιμές!
 
...έτοιμο και το 3ο τεύχος, εξαιρετικά αφιερωμένο στον (επίσης εξαιρετικό) Wally. :D

Σπεύσατε !!

p.s.

Tον πίνακα με τις αντιστοιχίες των εντολών της basic δεν μπορώ να βρω που τον έχω φυλάξει (παίζει και να είναι εκτός Αθηνών μαζί με άλλο retro-υλικό, οπότε τσάμπα ψάχνω).

Αν μου τον δώσετε, μπορώ να προσπαθήσω να τον σκανάρω, αλλά δεν εγγυώμαι για το αν θα είναι "καλαίσθητο" το αποτέλεσμα !! (δείτε την αφίσα που σκάναρα στο τεύχος 37 του Pixel, και θα καταλάβετε).
 
Φιλε Billy εχω τον πινακα σε μετρια κατασταση,ειναι σεντονι ολοκληρο

Θα κανω μια προσπαθεια με φωτογραφικη μηχανη και retouch αλλα φοβαμαι οτι θα σε χωσω να το scanαρεις αν τα αποτελεσματα δεν ειναι καλα!
 
...ok Wally, κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη !! (βάλε τα δυνατά σου !! :D ).
 
Πίσω
Μπλουζα