Νέο φοβερό demάκι

Optimus

RetroActive
Joined
9 Δεκ 2006
Μηνύματα
481
Αντιδράσεις
181
Επιτέλους ένα αρκετά καλό demo στον amstrad!

Φοβερός όγκος διαστημικών γραφικών (σπάνια βλέπω τόσες fullscreen images σε amstrad demos και μάλιστα σε συνδιασμό με τα εφφέ), πολύ ωραία μουσική και μερικά καλά ή καλούτσικα εφφέ (ωραίες smooth vector balls, καλούτσικο wireframe, ένας χοντροκομμένος αργός rotating scroller, ένα άλλο chunky πράγμα που δεν ξέρω τι είναι, κάτι λιγοστά 3d star dots που δεν φαίνονται, ένας writer, κάτι σαν spaceship animation).

http://www.pouet.net/prod.php?which=53498
 
καλοφτιαγμένο demo από τον NoRecess (νομίζω comeback μετά από πολλά χρόνια και παλιός contact του Catloc)

όμως ΜΙΚΡΟ σε διάρκεια :eek:
 
Μικρό, όντως αλλα θαυματουργό :D Η μουσική πάντως είναι φοβερη! Optimus, θα δούμε κανένα another step beyond ή θα σε λιντσάρουν όσοι έχουν cpc στον πλανήτη;! :p :p :p
 
Ναι όντως φαίνεται μικρό όταν φτάνεις στο τέλος. Αν και ίσως δεν είναι. Έχει ήδη 5-6 parts με διαφορετικά εφφέ, απλώς τελειώνουν γρήγορα αλλά συνήθως δεν βλέπεις τόσα διαφορετικά εφφέ στον Amstrad σε ένα τέτοιου στυλ demo (με εξαίρεση το ecole buissoniere που και αυτό διαρκούσε πολύ όμως). Ίσως έχουμε συνηθήσει στα scroller που διαβάζεις για δέκα λεπτά και αυτό φάνηκε να τελειώνει γρήγορα. Το μέγεθος φαίνεται μικρό και είναι ok (just right ή σχεδόν) θα έλεγα.

Τώρα για νέο demo κάτι είχαμε ξεκινήσει το προηγούμενο φθινόπωρο και έμεινε εκεί. Όσο το βλέπω (γιατί ότι έχει βγει είναι αρκετά προσεγμένο από άποψη παρουσίασης σε σχέση με τα προηγούμενα μου) λέω είναι κρίμα να μην το τελειώσω. Αλλά δεν θα βιαστώ. Τώρα εγώ θα απαντούσα "when it's done" αλλά αυτή η έκφραση μου θύμησε και την πλάκα που συζητούσαμε να βγάλουμε παρωδία teaser για το άλλο ξεχασμένο project που θα το πούμε Ovation Forever :p
 
Πίσω
Μπλουζα