Νέο Silent Hill (PT)

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.853
Αντιδράσεις
3.778
Με δυνατα ονοματα παντου




Classic horror game series Silent Hill is back, with Metal Gear Solid creator Hideo Kojima and famed horror movie director Guillermo del Toro involved. Walking Dead TV show actor Norman Reedus is the star. It was revealed in the form of an interactive teaser on the PlayStation Store.
Silent Hill reveal

 
Αμάν αμάν και τι ήταν αυτό που πάθαμε οι απανταχού φανς χτες το βράδυ του Silent Hill...

Η ιστορία έχει ως εξής. Εκεί που έδειχναν τα διάφορα παιχνίδια στην συνέντευξη τύπου της SONY ανάμεσα στα άλλα και αμέσως

μετά την μικρή παρουσίαση του Metal Gear Solid, έκανε την εμφάνισή του ένας νέος τίτλος με ονομασία P.T.

Αμέσως μετά το μικρό βίντεό του, ανακοίνωσαν πως είναι ήδη διαθέσιμο για download αυτό το interactive teaser όπως το είπαν.

Το κατεβάζω και ξεκινάω να το παίζω. Δε νομίζω πως έχω παίξει κάτι πιο τρομαχτικό και ατμοσφαιρικό στη ζωή μου.

Πραγματικά πιέστηκα σε κάποιες φάσεις ιδιαίτερα πολύ αλλά δε μπορούσα να το αφήσω από το χέρι μου.

Μετά από καμιά ώρα παιχνιδιού το σταμάτησα μιας και δε κατάφερα να καταλάβω τι ακριβώς έπρεπε να κάνω (όποιος το παίξει θα καταλάβει τι εννοώ)

και ένιωθα πως έπρεπε να μιλήσω με κάποιον για το παιχνίδι αυτό, να βγω έξω να πάρω λίγο αέρα κλπ.

Καμιά ώρα αργότερα ψάχνοντας στο δίκτυο αποκαλύφτηκε από μια κοπέλα που κατάφερε να το τελειώσει πως στο τέλος του demo

πέφτουν τίτλοι και να τι αποκάλυψαν....

whatugbz2.jpg

wkIc1oO.jpg

q1PxpUt.jpg

ΜΠΑΜ !Έχει γίνει ήδη χαμός στο web από το ότι είναι το νέο Silent Hill που επιτέλους θα ξαναβρεί

το παλιό καλό του δρόμο, το ότι από πίσω υπάρχει Kojima και Del Toro και βέβαια ο τρόπος

που επέλεξαν να το δείξουν στον κόσμο αφού για άλλη μια φορά ο Kojima παίζει μαζί μας και όπως και με το Phantom Pain

έτσι και δω βαφτίζει ένα παιχνίδι με ψεύτικο όνομα, "δημιουργεί" μια ομάδα παραγωγής ανύπαρκτη

σου δίνει να παίξεις το παιχνίδι και εκτός από την εκπληκτική ποιότητα που έχει για το είδος

του στο τέλος σου αποκαλύπτει και τι πραγματικά είναι και μένεις... παγωτό.

το trailer που έδειξαν πριν πουν στον κόσμο πως είναι έτοιμο για κατέβασμα...

 
Ειναι τοσο καλο??Υπαρχει το demo στο store?Λογικα δε χρειαζεται να εχεις plus?Αν ναι να παω να το βαλω να κατεβαινει γιατι ειδα το πρωι το video και μου αρεσε πολυ.
 
Πω πω τι μου λέτε τώρα!!! Είναι το αγαπημένο μου παιχνίδι , έχω παίξει ΟΛΑ τα προηγούμενα ως τώρα και τώρα βλέπω καινούργιο και μάλιστα στο μοτίβο των παλιών!!! Έχω πάθει πλάκα και χάρηκα πάρα πολύ! Βλέπω τέλεια γραφικά και ακούω την ίδια ανατριχιαστική μουσική!!... Ε ρε λιώσιμο που θα πέσει πάλι... :eek:
 
Hideo Kojima?

Guillermo del Toro?

Norman Reedus?

Reaction βίντεάκια που θυμίζουν κάτι σε paranormal activity, από αυτά που εντυπωσιάζουν μόνο κάτι 16χρονα κοριτσάκια?

...οκ, δεν θα κράξω πριν δω περισσότερα, ελπίζω να είναι καλό και να καταπιώ την γλώσσα μου.
 
Ωχ ωχ ωχ ωχ......

Τι βλέπουν τα ματάκια μου;;;

Kojima (εγγύηση για μένα) και Daryl(TWD), ένας από τους πιο badass χαρακτήρες (OK, και η Michon επίσης)!!!

Demons are gonna get their asses kicked!!!! :headbangdude:
 
Imgema είπε:
Hideo Kojima?
Guillermo del Toro?

Norman Reedus?

Reaction βίντεάκια που θυμίζουν κάτι σε paranormal activity, από αυτά που εντυπωσιάζουν μόνο κάτι 16χρονα κοριτσάκια?

...οκ, δεν θα κράξω πριν δω περισσότερα, ελπίζω να είναι καλό και να καταπιώ την γλώσσα μου.
Ημαρτον...Ξεκινα να τρως απο τωρα γιατι ειναι πολυ καλο.Λοιπον το κατεβασα και ειναι παρα πολυ καλο.Οσο μπορεσα και επαιξα ειναι παρα πολυ τρομακτικο και δεν ειμαι 16χρονο κοριτσακι...Δεν σου δινει καμια βοηθεια και εχεις μια αισθηση συνεχωςτου οτι κατι κακο προκειται να γινει.Οσο μπορεσα και το προχωρησα εχει δυοστιγμες παρα πολυ δυνατες.Οσοι μπορειτε κατεβαστε το!!
 
Πρέπει να είναι καλό!!Ας περιμένουμε βεβαία να το δούμε αλλά πιστεύω πώς θα σκίσει
 
Θα βγει και σε PC; :dribble:Τρελαίνομαι για FPS με τρομακτική ατμόσφαιρα, το Doom 3 ήταν από τα all time favourite μου! Το έχω τερματίσει αμέτρητες φορές, χωρίς cheats βεβαίως-βεβαίως.
 
Λοιπόν... ξεκίνησα να παίζω P.T. στις 11:30 και σταμάτησα μόλις τώρα... (03:00) Δυστυχώς δεν κατάφερα να το ολοκληρώσω αλλά δεν αντέχω να παίξω άλλο αυτό το παιχνίδι... Είναι τρομερό .....


Κατάφερα να φτιάξω σχεδόν ολόκληρη τη φωτογραφία που είναι δίπλα στο ηλεκτρονικό ρολόι... (για όσους έχουν παίξει) το ρολόι πήγε
12:00 και είδα πολλά και διαφορετικά πράγματα σε σχέση με τη πρώτη φορά που το είχα παίξει.


Ειδικά συνέβη κάτι που άλλαξε πολύ το πως είναι το παιχνίδι και όταν κατάφερα να βρω τον τρόπο για να βγω από τη κατάσταση που είχα εγκλωβιστεί η ικανοποίηση ήταν τρομερά...!



Σκύλιασα αλλά δε μου βγήκε
... Έχει δώσει ακόμη περισσότερο από τη πρώτη φορά και σύντομα αλλά όχι πολύ άμεσα πάει για τρίτο playthrough. Είναι ένα τεράστιος γρίφος...


Δε περίμενα πως θα έλεγα κάτι τέτοιο αλλά μετά από αυτό το demo θέλω πραγματικά το νέο SH να είναι πρώτου προσώπου...


Και δυο βίντεο από τη Gamescom σε συνέντευξη του Kojima σχετικά με το P.T.

[video=youtube;yFWhZZi-_oo]

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αμα γινει κανα θαυμα και βγει συμβατο με κανα Morpheus ,εχουν να λερωθουν παντελονια...
 
Aardvark είπε:
Αμα γινει κανα θαυμα και βγει συμβατο με κανα Morpheus ,εχουν να λερωθουν παντελονια...
Ναι αν στο μπουτάρισμα του παιχνιδιού σου βγάζει agreement πως συμφωνείς ότι σε περίπτωση καρδιακών και λοιπών επεισοδίων δεν φέρουν καμία ευθύνη μπορεί και να το κάνουν...

Πιστεύω πως δε θα παλεύετε πάντως στο morpheus... θα είναι πολύ "βαριά"σαν εμπειρία :)

Δυο γρήγορες απόψεις πάνω στο παιχνίδι από Kojima...

http://whatifgaming.com/silent-hills-developer-deciding-between-first-person-and-third-person-point-of-view
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
To επαιξα, οσα γραφονται για το συγκεκριμενο επαληθευονται στο επακρο.

 




 
Το παιχνιδι αναβληθηκε,τελευταια μερα σημερα για οποιον θελει να εχει στο αρχειο του το Demo του παιχνιδιου μιας και θα κατεβει για παντα.
 
To παιχνίδι ακυρώθηκε, δεν αναβλήθηκε απλά ! Το demo θα είναι η πικρή ανάμνηση
 
Aκυρωθηκε και εψαχνα την καταλληλη λεξη.
 
Το παιχνίδι το έφαγε το μαύρο σκότος,από εκεί πάνω θα κάνει παρέα στο The Last Guardian :p που ακόμη είναι στο δρόμο κι έρχεται...

Δεν πειράζει θα παρηγορηθούμε με το Until Dawn.
 
Παιζει κααααααποτε στο μελλον να το ξαναπιασει καααααποια αλλη εταιρια ή ξερω γω τι?

Ισως εε??
 
Πίσω
Μπλουζα