Να 'μαι και γω!!!

playmofan

Retro Member
Joined
24 Απρ 2012
Μηνύματα
147
Αντιδράσεις
2
Γειά σας λοιπόν και από εδώ. Είμαι 37, είχα απίστευτη λόξα με τα playmobil (αυτά τα απίθανα παιχνίδια που ξεκίνησαν δειλά-δειλά το 1974) και επειδή νομίζω πως την έχω ακόμα ήρθα και γω εδώ...... Εύχομαι το site να γίνει το εργαλείο που θα μας θυμίσει τα ωραιότερα προφανώς χρόνια της ζωής μας (στους μεγαλύτερους) , αλλά και να γίνει η πύλη που θα εισάγει τους νεότερους σε άλλες εποχές, ίσως πιο απλές και αγνές και τελικά γι'αυτό και πιο όμορφες και γνήσιες σε σχέση με την σημερινή ψηφιακή και πολλές φορές μη ρεαλιστική εποχή... Καλή διαμονή λοιπόν και θα προσπαθήσω να βάλω και το δικό μου λιθαράκι στην επιτυχία του site. ;) !
 
Καλως τον και επισημα!!!! :D

Εδω θα βρεις την υγεια σου η' τον μπελα σου

αφου εισαι Playmobilακιας και ομοιοπαθεις! :D

Καλως ορισες και καλα ποσταρισματα! :thumbup:

Κambiaaaaaa....τουρτα του παιδιου

να το τραταρουμε!!!! :D
 
Καλώς όρισες κι επίσημα! :)

Καλώς ήρθες στη μεγάλη ρετροπαρέα μας! Όπως θα δεις, εδώ είμαστε όλοι παιδιά, οπότε θα νιώσεις σα στο σπίτι σου!

Κάνε μια βόλτα και θα δεις ότι κρατάμε ζωντανές τις αναμνήσεις μας - σε όλους τους τομείς!

Τα υπόλοιπα... θα τα λέμε "μέσα"! ;)

P.S. Kambia, δεν τη γλυτώνεις τώρα - το παιδί έκανε θρεντ! ΤΟΥΡ-ΤΑ, ΤΟΥΡ-ΤΑ, ΤΟΥΡ-ΤΑ! :D

[edit] Για να καταλάβεις τι υπογλυκαιμία πέφτει στο φόρουμ! :D

P.S. Σταυρί, τα ίδια γράφουμε ή με φαίνεται?! Lol!
 
Καλωσορισες αλανι :D
 
Σας ευχαριστώ όλους #) .....
 
D@redevil είπε:
P.S. Σταυρί, τα ίδια γράφουμε ή με φαίνεται?! Lol!
Με αντιγραφεις...Διαμαρτυρομαι εντονως!!!! :p :D

Ακομα αυτη η...ΤΟΥΡΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ??????!!!!!! :D
 
Πολύ αργεί η τούρτα...μου φαίνεται θα κάνω μια βόλτα μέχρι το κοντινότερο ζαχαροπλαστείο :)

Άντε και επειδή μάλλον είστε καλά παιδάκια πάρτε άλλη μία φωτό...Προβολή συνημμένου 50831

000_0008.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
...και πολύ σύντομα θα ανεβάσω φωτό με την συλλογή που διαθέτω από καράβια Playmobil, Μίκυ Μάους περιοδικά -άσχετο έτσι :D ? αλλά και με τα ολοκαίνουργια στο κουτί τους παλαιά κομμάτια (80's) playmobil...θα τα λέμε από εδώ....
 
καλως ήρθες... και όπως θα γυρνας από το ζαχαροπλαστείο κρατα μου ενα πακετο δρακουλίνια απο το περίπτερο :)
 
Εντυπωσιακή είσοδος!

Καλοσώρισες...
 
αντε μεχρι να επιληφθει η Kambia βολευτειτε με αυτην ....

pirate.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
playmofan είπε:
Πολύ αργεί η τούρτα...μου φαίνεται θα κάνω μια βόλτα μέχρι το κοντινότερο ζαχαροπλαστείο :)
Πηγαινε παιδι μου μεχρι το ζαχαροπλαστειο να παρεις μια

και οπως θα ερχεσαι φερε και Φοφικο... :D :D:D
 
Πιάστε κουτάλια (που σας έφαγε η υπογλυκαιμία :p )

playmobil.jpg


Ορμάτε

600-100_0745.jpg


600-100_0745.jpg

playmofan καλώς όρισες στην παρέα μας
 
Δεν υπαρχουν οι τουρτες....:dribble::dribble::dribble::animeek::animeek::animeek:
 
Χα! :D

Σας πρόλαβα - τρώω πρώτη! :biglaugh:

(το playmobil τρώγεται?! :sealed: )

[edit] Φτου! Καλά ρε Σταύρο, κι εδώ με τσάκωσες?! Ένα μικρό κομματάκι θα πάρω μόνο! #)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλημέρα παιδιά. Ευχαριστώ για την υποδοχή!!! Είμαι στην δουλειά αλλά έκλεψα 2 λεπτάκια να μπω και να τσεκάρω..... Καλημερούδιες.... Εκτός από Φοφίκο και Δρακουλίνια πήρα και εκείνες τις τσίχλες πουράκια....για να το παίξω μεγάλος :p . Αααααα! και Μίκυ Μάους για μένα, Μανίνα για την αδελφή μου και Ρομάντζο για την μαμά :D ! Και τα ρέστα παγωτά !!! Τόγκο μπανάνα και Lucky cup!!! Καλημέρα και τα λέμε το απόγευμα από το σπίτι...
 
επιτέλους έβαλα σειρά στο forum!!!!νέους!θα πίξ στραβάδ(στα playmobil φυσικά)καλώς όρισες φίλτατε playmofan.ελάτε να σας τρατάρω τι και τι,και μελένια!!!(αγοράκια με γενια τρώνε μελένια κ δεν έχουνε χτένιαααα.)χαχαχ τι θυμήθηκα...αντε σιδεροκέφαλος.έχουμε πολλα να πουμε.
 
giannislarisa είπε:
επιτέλους έβαλα σειρά στο forum!!!!νέους!θα πίξ στραβάδ(στα playmobil φυσικά)καλώς όρισες φίλτατε playmofan.ελάτε να σας τρατάρω τι και τι,και μελένια!!!(αγοράκια με γενια τρώνε μελένια κ δεν έχουνε χτένιαααα.)χαχαχ τι θυμήθηκα...αντε σιδεροκέφαλος.έχουμε πολλα να πουμε.
καλώς σε βρήκα... Έχουμε πολλά να πούμε εμείς οι δύο...Χα χα χα χα (σατανικό γέλιο!!)...
 
Καλώς όρισες και από εμένα!

Μήπως έμεινε κανένα κομμάτι;;; Αλλιώς παίρνω τα playmobil μην αγχώνεστε :D
 
Πίσω
Μπλουζα