Νεα συμβατη MegaDrive κονσολα [Reactor]

Eκτος απο το να καιει ρευμα ασκοπα? :)
 
Παιδιά είναι Official!!!

Τι πράγμα θα μου πείτε τώρα; Απλά: Μαζί με κάθε κονσόλα θα υπάρχει και κουπόνι όπου και θα πηγαίνεις στο μανάβη της γειτονιάς σου και θα παίρνεις 2 κιλά μπανάνες. Από τις καλές όμως.

Απαραίτητη προϋπόθεση η ανάβαση σε πλησιέστερο φοίνικα και η δημόσια μαϊμουδοκραυγή που θα ακολουθείται από δημόσια κατανάλωση μπανανών και υπογραφή σε φόρμα για τη κατάργηση της χαλάουας......

Επίσης μέσα στο κουτί θα περιέχει official T-shirt με λογότυπο "I Love Tsita".........
 
Εν τω μεταξύ τα παιχνίδια που περιέχονται είναι ακριβώς ίδια σε ΟΛΟΥΣ τους μοντέρνους μαιμουδο-SEGA MEGADRIVE κλώνους, φορητούς και μη.

Οι Κινέζοι από τη στιγμή που φτιάξανε το chip κοίταξαν να το ενσωματώσουν σε κάθε είδους απίθανη κατασκευή, που τους έρχεται στο τσερβέλο...ακόμα και σε κουζίνες και θερμοσίφωνες !!!
 
Κινέζοι = μαιμουδιές. Αμφιβάλλω οτί είναι "licenced by SEGA".
 
Ειναι official!!!!Μην το ξαχνεται αλλο... απο την στιγμη που γραφει πανω στο κουτι της το λογοτυπο SEGA trademark ειναι official.Yπαρχουν πολλες τετοιες περιπτωσεις.Πχ πολλα απο τα megadrive και master system κλονους δεν αναφεραν πουθενα Sega ουτε πανω στο κουτι τους διοτι για να το βαλει καποιος πρεπει να αγορασει πανακριβα δικαιωματα απο την ιδια.Οπως εγινε και με το treamcast αλλωστε.Πουθενα δεν γραφει SEGA...

Aλλωστε ολλο το interent γραφει οτι ειναι Official.....

Προσωπικα μου αρεσει!!!!!!!Μηπως η Sega θελει να τεσταρει τα νερα για κατι μεγαλυτερο ποιο μετα?
 
το μόνο που θα τεστάρει είναι τα νεύρα μας!

αν έχει οικονομικά προβλήματα το μόνο που θα καταφέρει με τέτοιες συμφωνίες είναι να καταστρέψει (ακόμη περισσότερο) το όνομά της! έλεος! στο τέλος θα βγει και

pop station licensed by sega!
 
Who cares official or not.

Πρόκειται για πανάσχημο κατασκεύασμα. Αν η SEGA περιμένει με αυτό το πράμα να τεστάρει τάσεις της αγοράς, megaeleos........
 
Κλασσικη κονσολα all-in-one chip. Εχει αδεια απο την sega για την κινεζικη αγορα οντως. Υποθετω ειναι μια ενδιαφερουσα προσθηκη για ενα συλλεκτη, απο την στιγμη ωστοσο που καποιος μπορει να παρει mega drive για 10? απο το ebay, δεν ειμαι κατα ποσο σιγουρος θα αξιζε το παραπανω ως αγορα για να παιζει κανονικα mega drive παιχνιδια.

Ο σχεδιασμος ειναι απαραδεκτος παντως..
 
Ετσι οπως εχει καταντησει η Sega εδω και χρονια δεν μου φαινεται καθολου παραξενο, αντε να βγαλουν και Sega κινητο,Sega ρολοι. :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
vagosgta3 είπε:
Ετσι οπως εχει καταντησει η Sega εδω και χρονια δεν μου φαινεται καθολου παραξενο, αντε να βγαλουν και Sega κινητο,Sega ρολοι. :D
Vago! Δες εδω! ^^

http://gizmodo.com/149358/sega-to-make-phones-why-not

http://www.wristdreams.com/archives/2006/08/sega_dreamcast.html

(Ειναι του Dreamcast αλλα παλι ειναι Sega ).^^
 
Περιμένεις link τώρα, δηλαδή;
 
Είχα μια ελπίδα...

Οτι θα το δεί ο Sonic βασικά.

Αν και με αυτες τις φωτογραφίες με τους πολύποδες με ράμφη να φοράνε μπικίνι και χάνεις τη γάτα σου στο χάσμα που δημιουργείται απο τίς καμπύλες, ο εγκέφαλος μου πάει να τα πιεί...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
DarkSynbios είπε:
:D :D:D Καλο!!

Παντος πιστευω πιο ευκολα θα βγαλει αυτοκινητα η Sega παρα νεα κονσολα, το αποφευγει σαν το διαολο, εμεις μπορει να βλεπουμε το Saturn και το Dreamcast σαν δυο υπεροχες κονσολες που λατρεψαμε, αλλα η Sega επειδη ειναι εταιρια και κοιταει πως να βγαλει λεφτα το βλεπει σαν χασιμο χρονου και πολλων χρηματων επειδη δεν ειχε τα κερδη που ηθελε.
 
Γενικά στη SEGA το "χάσιμο" πάει σύννεφο!!!!
 
Θα προτιμουσα να εβγαζε καθε εξαμηνο ενα παιχνιδι για το Dreamcast παρα να βγαζει τετοιους ειδους κονσολες.Αυτα που βγαζει για το Wii εστω να τα εκανε port στο Dreamcast με συμβιβασμους(Που πιστευω δεν θελει και πολυ! :p ).Ετσι θα εβγαζε πιο πολλα λεφτα!
 
Ενα ρημαδι 2D Sonic (που ουσιαστικα δεν θα χρειαζοταν ενα σκασμο λεφτα για αναπτυξη) να εβγαζε τωρα για το DC, θα πουλαγε για πλακα μισο εκατομυριο κομματια.

Αλλα μιλαμε για κανονικη commercial κυκλοφορια, οχι να στελνεις λεφτα σε Κινες και Ταιβαν και να περιμενεις τον ταχυδρομο...
 
Aναρωτιεμαι ποσα balls μπορει να χρειαζεται μια εταιρεια για να πλασαρει στην αγορα κατι που κυκλοφορουσε πριν 1.5 δεκαετια και να πει οτι "Μαγκες, χαρισμα σας το μοντερνο gaming και τα μονοπωλια που φτιαχνετε.. ξαναφτιαχνω το Dreamcast οπως ηταν απαραλακτο, κυκλοφορω και μια 15αρια δικους μου τιτλους και αν αποτυχω, ας αποτυχω ενδοξα."

Κατι τετοιο θα απαιτουσε φυσικα μια αλλη προοπτικη απο τους SEGAκρατορες, που αντι για πινακες με οικονομικα μεγεθη και σεναρια, να επιναν απλα μια φραπα (καλα.. εστω γλυκι βραστο!!) και να συζητουσαν με θερμη για το ενδοξο παρελθον.

Το πιο τρελο σεναριο? Να κυκλοφορησει το Dreamcast παλι χωρις πολλα πολλα περα απο υποστηριξη DVD, και ενα πακετο 10-15 τιτλων της SEGA, με μια απλη καμπανια με το λογοτυπο της SEGA και τις λεξεις "We are back..". Kαι να δινεται το DC και τα παιχνιδια ειτε μεμονομενα, ειτε σαν πακετο που να κοστιζει καμια 200αρια $. Ποιος δεν θα το αγοραζε?

Tην παγκοσμια διαφημιση θα την αναλαμβαναν τα φορουμ και απο στομα σε στομα, μιας και δεν υπαρχει φορουμ που να εχω δει που να μην ζηταει την επανακυκλοφορια του DC σαν επισημο comeback της SEGA. Τι καλο θα εβγαινε απο αυτο? Ισως οχι πολλα περα απο την επανενταξη της SEGA στην εκτιμηση που της ειχαμε, και οχι στον ξεπεσμο μοιραζοντας license σε ευτελη προιοντα. Ποσο μυαλο θελει για να πει κανεις οτι "Ρε σεις, οκ τα δινουμε τα license.. αυτοι θα τα χρησιμοποιησουν και θα κονομησουν και απο πανω. Γιατι οχι εμεις που ειμαστε η SEGA στο κατω κατω?". Απο την αλλη, αν επιανε κατι τετοιο και εβγαζε τρελες πωλησεις στους πινακες τους.. δεν θα ηθελε IQ πανω απο 10 για να δουν τι πρεπει να κανουν για να συνεχισουν να βγαζουν τρελο χρημα.

Η Αtari κοιμοταν τον υπνο του δικαιου οταν πηγαν τα μαστορια της legacy και ειπαν "Μπορουμε να φτιαξουμε αυτο (το Flashback 1). Γουσταρετε?". Kαι απεδειχθει οτι οχι μονο γουσταραν, αλλα το επανακυκλοφορησαν σε ακομα καλυτερο και πιο κοντα στο παρελθον συστημα (Flashback 2) και μετα απο σχεδον 6 χρονια ακομα κυκλοφορουν και νεα εκδοση (το Flashback2+). Σχεδον 6 χρονια μετα το concept του πρωτου Flashback και κρατανε το fanbase που κανει κυριολεκτικα τεμεναδες με την κινηση αυτη. Και φυσικα το χρημα ρεει αφθονο εστω και αν δεν ασχοληθηκε κανενας στο R&D της Atari, ενω τα Flashback project συνεχιζονται ακαθεκτα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγω θα θελα να δω Sega και atari να ενωνονται και να φτιαξουν κονσολα + με τα κλασικα παιχνιδια τους με αναβαθμισμενα γραφικα.Αλλα δεν θα γινει ποτε :(
 
Πίσω
Μπλουζα