Νεο Handheld απο την Panasonic [Jungle]

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.877
Αντιδράσεις
3.844
2η προσπαθεια μετα το 3DΟ και μονο για online Gaming και MMORPGs.

Αν ξαναβγαλε και η Panasonic γιατι οχι και η Sega.
jungle.jpg


http://www.youtube.com/watch?v=jtsq99DPSoQ
 
Τίποτα χαρακτηριστικά η λειτουργικό ξέρουμε τίποτα?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εαν σκεφτει η Sega να κυκλοφορησει το Phantasy Star Online 2 και στο Jungle ειμαι μεσα!!! :D
 
Μπορει καποιος να φανταστει τι σκεφτοταν η Panasonic βγαζοντας MMORG-handheld??
 
και λέω εγώ τώρα,που δεν ξέρω πολλά πράγματα από λειτουργικά,αφού θα τρέχει linux,πως θα εξασφαλίσουν ότι θα τρέχει μόνο mmorpgs' ;
 
Το Battlestar Galactica παντως θα είναι browser based αρα και Os indipendant μαλλον.
 
Δεν ξέρω τι να βγάλω απο αυτή την ανακοίνωση. MMO σε portable πρώτη φορά ακούω. Καλή επιτυχία στη νέα κονσόλα αλλα δεν ξέρω εάν υπάρχει χώρος και για 3η φορητή κονσόλα!!
 
Ποιά είναι η 2η? το Tetris?
 
Αν το περιορίσεις αποκλειστικά σε MMO, ναι είναι μοναδική. Αλλα δεν νομίζω πολλοί να ασχοληθούν με MMO σε φορητή κονσόλα.
 
epic fail για την αγορά και ποθητό από συλλέκτες σε 30 χρόνια :p
 
Γι'αυτό θα το αγοράσουμε και θα το αφήσουμε σφραγισμένο. :p
 
εξαρτάται και απο την τιμή του
 
Ουδεμία ελπίς υπάρχει.

Όμως είναι ντόρος και δωρεάν διαφήμιση για κάποιους.

Machines doomed from PR crap.................
 
Φοβερο timing η Panasonic..Aνακοινώνει αυτό το μηχάνημα λίγο πριν η Nintendo κυκλοφορίσει το 3DS....
 
Δέν είναι τοσο παράξενο οσο φαίνεται, η Panasonic εχει παράδοση στο mobile gaming με αποκλειστικά παιχνίδια στα κινητά της, πχ καποια FF spinoffs της Square-Enix.

Βέβαια όλα αυτα japan only και συνήθως μεσω της DoCoMo.
 
http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=179517&cid=36

Tη νέα της φορητή παιχνιδομηχανή, μετά από 17 ολόκληρα χρόνια, ετοιμάζει η εταιρεία Panasonic.

Η νέα κονσόλα Panasonic Jungle διαθέτει για το χειρισμό, πληκτρολόγιο τύπου QWERTY, D-pad και Touchpad.

Παράλληλα δεν θα απουσιάζουν τα HDMI, θύρα micro, οθόνη αφής, ενώ για λειτουργικό σύστημα θα χρησιμοποιεί μία έκδοση των Linux.

Πάντως η Panasonic ανέφερε πως τα παιχνίδια του Jungle θα είναι κυρίως online multiplayer, ενώ ο πρώτος τίτλος θα είναι το MMO Battlestar Galactica.

Ακόμα δεν έχει γίνει γνωστή η ημερομηνία διάθεσης ή η τιμή του Panasonic Jungle.
 
hehe. Όχι ότι δεν ήταν αναμενόμενο.
 
Πίσω
Μπλουζα