Νυχάκι στο δάχτυλο !

Υπαρχει και μια εκδοχη η οποια λεει οτι το μακρυ νυχι ηταν ενας τροπος για να ικανοποιουνται καλυτερα οι γυναικες. Το ξερω οτι ειναι λιγο....αποκρουστικη εκδοχη την οποια φυσικα δε συμμεριζομαι αλλα ετυχε να την ακουσω. Και ναι δεν εχω μακρυ νυχι οποτε να λειπουν τα σχολια :D :D
 
portarinos78 είπε:
Υπαρχει και μια εκδοχη η οποια λεει οτι το μακρυ νυχι ηταν ενας τροπος για να ικανοποιουνται καλυτερα οι γυναικες.
Αν σας ζητήσει κάποτε μια γυναίκα να αφήσετε μακρύ το νύχι σας, μην προσβληθεί ο ανδρισμός σας. Μπορεί να το απαιτεί για λόγους αισθητικής :D
 
portarinos78 είπε:
Υπαρχει και μια εκδοχη η οποια λεει οτι το μακρυ νυχι ηταν ενας τροπος για να ικανοποιουνται καλυτερα οι γυναικες.


Μόνες τους φαντάζομαι : :gdance:
Θα έβλεπαν ποιός το είχε και θα την έκαναν με ελαφρά... :D

(στις μέρες μας... γιατί... εκείνα τα χρόνια ποιός ξέρει :precry: ... )
 
ΓΙΑ ΠΟΙΑ ΡΕΤΡΟ ΣΥΝΗΘΕΙΑ ΜΙΛΑΜΕ;;;;;

Σήμερα το πρωί αναγκάστηκα να πάρω ταξί για τη δουλειά και ο οδηγός ΤΙΜΟΥΣΕ ΕΙΣ ΤΕΤΡΑΠΛΟΥΝ (!!!!) ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΥΝΗΘΕΙΑ!!!

Έχουμε και λέμε:

Νυχάκι όχι μόνο στο ένα, αλλά ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΟ μικρά δάχτυλα...

ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΜΟΝΟ! ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΥΟ ΑΝΤΙΧΕΙΡΕΣ!!!

Και όλα αυτά συνοδευόμενα με μιά μουστάκα από το ένα μάγουλο στο άλλο (μου θύμισε κάτι από '70s και '80s) και "εξαιρετικά γυμνασμένους" μπυροκοιλιακούς...

Με τη μία σκέφτηκα "δεν υπάρχει περίπτωση να μην το γράψω στο φόρουμ"!!!
 
phil_vr είπε:
To νυχι στο μικρο δακτυλο ειχε και αλλη πιο βασιμη "μη-νομιμη" προελευση. Κοινως χρησιμοποιουνταν ως το μεσον για να δρομολογηθει πασης ειδους "παρανομη" σκονη στην ρινικη οδο.

επίσης, αντικαθιστούσε την μπατονέτα... πρέπει να ήταν απολαυστικότατο το ξύσιμο (και καθάρισμα) έτσι

ρεεε τί λέμεεεε....
 
malvina είπε:
επίσης, αντικαθιστούσε την μπατονέτα... πρέπει να ήταν απολαυστικότατο το ξύσιμο (και καθάρισμα) έτσι
Αν κρίνω απ'το νύχι συναδέλφου στη δουλειά, ο οποιός (κατά περίεργο τρόπο, το διατηρεί σε φόρμα...), απορώ πως μπαίνει στο ένα αυτί και δεν βγαίνει απ'το άλλο.

Ήταν, όντως, παράξενο το γεγονός του ότι, αρκετοί (εκτός από λόγους αισθητικής (!), το είχαν και σαν γούρι...

Πρέπει να ήταν η εποχή των μεγάλων (και ευφάνταστων) προκαταλήψεων...

How knows!

:D
 
Ναι, υπήρχε όντως η συνήθεια στα έιτις και στα νάιτις, για "μαγκιά". Όπως κάποτε ήταν και το μαλλί χαίτη στους άντρες. Μόδες όμως ήταν και πάνε ή / και θα ξαναρθούν.
 
πρέπει να αντισταθω σε αυτό το νήμα..δεν πρέπει να ρεζιλέψω το εξ αγχιστείας σόϊ..όχι όχι όχι!

ο πεθερός, πολιτικός μηχανικός, έχει στο δεξί χέρι και αρνείται να το κόψει όσο κι αν παρακαλάμε!


8)8)8)8)
 
παιδια το νυχακι στο μικρο δαχτυλο μ το ειχε ε3ηγησει μια κα8ηγητρια.. ηταν λεει συμβολο οτι καποιος ηταν αριστοκρατης. ειχε μεινει απο παλια.. που ασχολουταν με εργασιες γεωργικες.. αν καποιος ειχε μακρυ νυχι στο μικρο δαχτυλο σημαινε οτι δΝ ασχολουταν με χειρονακτικες εργασιες κ ηταν αριστοκρατης!
 
O παππούς μου πάντως το χρησιμοποιούσε για κατσαβίδι. Μιλάμε ήταν πολύ σκληρό, δεν έσπαγε με τίποτα! :eek:

Ευτυχώς κάποια στιγμή το έκοψε με έναν θηριώδη νυχοκόπτη γιατί με τον μικρό δεν κοβόταν με τίποτα.
 
reous είπε:
παιδια το νυχακι στο μικρο δαχτυλο μ το ειχε ε3ηγησει μια κα8ηγητρια.. ηταν λεει συμβολο οτι καποιος ηταν αριστοκρατης. ειχε μεινει απο παλια.. που ασχολουταν με εργασιες γεωργικες.. αν καποιος ειχε μακρυ νυχι στο μικρο δαχτυλο σημαινε οτι δΝ ασχολουταν με χειρονακτικες εργασιες κ ηταν αριστοκρατης!
Βρέ νεκροσκαφτη (κατα το νεκροθάφτης) το έχει πει ο Pooky 2 σελίδες και 2 χρόνια πίσω...
 
stam1370 είπε:
ΓΙΑ ΠΟΙΑ ΡΕΤΡΟ ΣΥΝΗΘΕΙΑ ΜΙΛΑΜΕ;;;;;
Σήμερα το πρωί αναγκάστηκα να πάρω ταξί για τη δουλειά και ο οδηγός ΤΙΜΟΥΣΕ ΕΙΣ ΤΕΤΡΑΠΛΟΥΝ (!!!!) ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΥΝΗΘΕΙΑ!!!

Έχουμε και λέμε:

Νυχάκι όχι μόνο στο ένα, αλλά ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΟ μικρά δάχτυλα...

ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΜΟΝΟ! ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΥΟ ΑΝΤΙΧΕΙΡΕΣ!!!
Σε τι ταξιτζή μπήκες ρε φίλε, στο ΝΟΣΦΕΡΑΤΟΥ ;;; :D
 
Πάντως αυτό το νυχάκι καλά κρατεί ακόμη και σήμερα, ουκ ολίγοι το έχουν....Κι εξακολουθεί να με αηδιάζει!! :zip:
 
Το ομολογώ, είχα αφήσει κι εγώ!
 
Γεια χαρα και απο μενα..

Αφου εκανα μια καλη γυρα στο φορουμ και διαβασα πολλα και ωραια ετυχε να ειναι αυτο το πρωτο μου post... εδω!

Οντως, υποδηλωνει ευπορο τροπο ζωης και ειχα ακουσει απο ναυτικο πως ειχε ερθει απο την καστα του στην Ελλαδα.

Η πλακα ειναι πως σαν πολυμηχανη φαρα ανακαλυψαμε πολλες χρησεις... Ειδικα οι ηλεκτρονικοι και αυτοι που κανουν

ψιλοδουλειες... Μεχρι και σε αναλογια 1:1 με το κανονικο νυχι το εχω δει...
 
Κι εγώ άφηνα νυχάκι στο ένα δάχτυλο, αλλά επειδή βαριόμουν να τα κόψω και στα άλλα δάχτυλα δεν φαινόταν :p

Σοβαρά τώρα, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να κάνει κάποιος επίδειξη σήμερα το ότι έχει πολλά λεφτά χωρίς να ιδρώνει ή και να δουλεύει ακόμα. Εγώ θα το έκρυβα. Ένας αριστοκράτης που πάσχισε να φτιάξει την περιουσία του δεν είναι πιο σεβαστός από έναν που τα βρήκε έτοιμα? Η μήπως απλά κάνει επίδειξη ότι έβγαλε λεφτά χρησιμοποιώντας μόνο το μυαλό του?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το νυχάκι στο δάχτυλο πήγαινε ασορτί πολλές φόρες με ανοιχτό πουκάσιμο για να φαίνεται ο δασύτριχος στέρνος και την ανάλογη χρυσή αλυσίδα λαιμού να κρέμεται.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η μοναδική χρησιμότητα του που μπορώ να φανταστώ στις μέρες μας είναι για να....(παρακαλώ να διαβαστεί από ηλικίες άνω των 15)

παραμερίζεις το string-άκι στις γυναίκες
 
Πίσω
Μπλουζα