Ξένες επιτυχίες που ακούγαμε στα πάρτυ. Θυμάστε;

Πρέπει να ήταν 1979 ή 1980 όταν είχα ακούσει το εξής τραγουδάκι στο πάρτυ ενός φίλου μου από μια κασσέτα που είχε αγοράσει ειδικά για το πάρτυ των γενεθλίων του.

Ε ρε εποχές!!!!!

[edit] Αυτό το βίντεο δεν είναι διαθέσιμο [edit]

Πάντα όταν το ακούω θυμάμε εκείνο το πάρτυ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

Πώς το ξέχασα αυτό;;;;

Bruce Springsteen - Dancing In the Dark

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Βαράτε αλύπητα, πω πω κομματάρες, η μία πίσω απο την άλλη, ποιες να πρωτοθυμηθώ απο αυτές που βάλατε! :cool:

:sweat:argy δεν ξέρω, εμένα μου θύμιζε πάντα...ποντικούλα στην φωνή! :biglaugh: Αλλά ναι, για την εποχή της ήταν άπιαστη, απλά τα δικά μου τα γούστα είναι λίγο πιο...Deppie! :bow:

Όταν κάνουμε το 80's πάρτυ (γιατί θα το κάνουμε, που θα πάει) θα έχουμε μια playlist απο δω μέχρι το φεγγάρι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Shakti είπε:
argy δεν ξέρω, εμένα μου θύμιζε πάντα...ποντικούλα στην φωνή! Αλλά ναι, για την εποχή της ήταν άπιαστη, απλά τα δικά μου τα γούστα είναι λίγο πιο...Deppie!
Και εγω οταν την ακουσα πρωτη φορα μου φανηκε καπως αλλα μολις την ακουσα στο I'm gonna be strong (τη version του 80) καταλαβα τι εστι cyndi...!!!!! Της εχω κανει και thread!!!! :D

http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?t=15544
 
Κεκτημένη ταχύτητα, έγραψα Deppie αντί για Debbie.
2070.gif


Έχεις δίκιο πάω πάσο. Είδα το θέμα και θυμήθηκα τα τραγούδια, ειδικά αυτή την κομματάρα που επίσης χτυπούσαμε αλύπητα στα πάρτυ, όπως και του Orbison την ερμηνεία:

[edit] Αυτό το βίντεο διαθέτει περιεχόμενο από το χρήστη SME, ο οποίος το έχει αποκλείσει για λόγους πνευματικών δικαιωμάτων [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Άμα "παίζανε" τα παρακάτω, δεν καθόμουν στην καρέκλα με τίποτα...

Rod Stewart-Baby Jane

[video=youtube;EWYz-CYv2Zg]

[edit] Αυτό το βίντεο δεν είναι διαθέσιμο [edit]

[edit] Αυτό το βίντεο δεν είναι διαθέσιμο [edit]

 


[edit] O λογαριασμός YouTube με τον οποίον σχετίζεται έχει τερματιστεί εξαιτίας πολλαπλών ειδοποιήσεων από τρίτους για παραβιάσεις πνευματικών δικαιωμάτων [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θα κανετε 80's party χωρις τον Βασιλακη?... :p

Billy Idol - Flesh For Fantasy

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και να συμπληρώσω στην πανδαισία αστέρων: :cool:

U2 - With Or Without You


Έρχονται και άλλα....
grinning-smiley-001.gif
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ΑΑΑ εγώ χόρτασα, βάλε στα κουνέλια φαγητό"!!!!!!!

[edit] Aυτό το βίντεο δεν είναι πλέον διαθέσιμο λόγω υποβολής αξίωσης πνευματικών δικαιωμάτων από το χρήστη MRC under Exclusive Licence from Adageo BV. [edit]

τέλειο το θεματάκι σου!!!! Μου έρχεται να κλάψω απ'τη χαρά μου!!! Εμείς πάντως ακόμα μ'αυτά χορεύουμε στα πάρτυ μας !!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και για να παω πισω απο τα εφηβικα στα παιδικα παρτυ, ας βαλω λιγη Donna...

Bad girl, αλλα πιο hot δε γινεται!

[video=youtube;27-TM3q5-Cc]

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Butterfly είπε:
ΑΑΑ εγώ χόρτασα, βάλε στα κουνέλια φαγητό"!!!!!!!
[edit] Το βίντεο αυτό δεν είναι πλέον διαθέσιμο λόγω υποβολής αξίωσης πνευματικών δικαιωμάτων από το χρήστη MRC under Exclusive Licence from Adageo BV. [edit]

τέλειο το θεματάκι σου!!!! Μου έρχεται να κλάψω απ'τη χαρά μου!!! Εμείς πάντως ακόμα μ'αυτά χορεύουμε στα πάρτυ μας !!!!!
Ααααααχαχαχαχαχα, όταν το έβαλα στα spoiler θυμήθηκα τα κουνέλια και ήθελα να το γράψω, αλλά είπα μπααα, μόνο εμείς το λέγαμε. :bow:

Εμείς είχαμε παραλλαγή: "Ααααααα δε χόρτασαν,βαλε στα κουνέλια παγωτόοοοοοο!" :rofl: :rofl: :rofl:

Bambinella, ο μπαμπάς διαθέτει και ρετρό εποχής απο Donna Summer. Μου το θυμήσατε, πάω να τον ρωτήσω που τους έχει να τους ξεθάψω.

Επίσης: Που πάμε παιδιά χωρίς Depeche Mode και Pet Shop Boys μέσα στις τόσες κομματάρες που βάζαμε στα πάρτυ;

[edit] dead picture [edit]

[edit] Αυτό το βίντεο δεν είναι πλέον διαθέσιμο επειδή ο λογαριασμός YouTube με τον οποίον σχετίζεται έχει τερματιστεί [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
όλοι κάτι με κουνέλια λέγαμε! αφού έτσι ακούγεται!!! :p

δες εδώ:

[edit] Αυτό το βίντεο διαθέτει περιεχόμενο από το χρήστη SME, ο οποίος το έχει αποκλείσει για λόγους πνευματικών δικαιωμάτων [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Butterfly είπε:
όλοι κάτι με κουνέλια λέγαμε! αφού έτσι ακούγεται!!! :p δες εδώ:

Μα μου κάνει εξαιρετική εντύπωση το πόσο γρήγορα διαδίδονταν αυτά παρά το γεγονός πως τότε δεν είχαμε την δυνατότητα να αλληλεπιδράσουμε μεταξύ μας όπως σήμερα σε θέματα πληροφορίας. Και όμως υπήρχαν κάποια στάνταρ πράγματα που όλοι κάναμε, αγαπούσαμε, λέγαμε. #)

Πω πωωωω, το step by step! Ανμπιλίβαμπολ!
bearhug.gif
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
[edit] Aυτό το βίντεο δεν είναι πλέον διαθέσιμο λόγω υποβολής αξίωσης πνευματικών δικαιωμάτων από το χρήστη UMG [edit]

[edit] Αυτό το βίντεο διαθέτει περιεχόμενο από το χρήστη SME, ο οποίος το έχει αποκλείσει για λόγους πνευματικών δικαιωμάτων [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλα, υπαρχει τοσο υλικο που θα μπορουσε να αναφερθει εδω που θα συμπληρωνουμε για μηνες.

Παντως must σε 80s party ειναι σιγουρα scorpions

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πω πω, η μία τραγουδάρα πίσω απο την άλλη, κοπανιόμασταν τότε με αυτά όταν ένας έκανε την αρχή και σηκωνόταν απο καρέκλες, ντιβάνια, καναπέδες, ανάκλιντρα. Κάθομαι και ακούω ένα ένα τα κομμάτια που έχετε βάλει!

Έτσι, να έχουμε και την playlist διαθέσιμη όταν έρθει η ώρα.

rockonbaby.gif


Δεν πιστεύω να ξεχάσαμε; Δεν πρέπει να τα είδα πριν πουθενά, είναι και τόσα πολλά και καλά πλέον, ακούω ακόμα απο την 2η σελίδα!
1245.gif


Marianne Faithfull - So sad


Συνεχίζεται... :cool:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
"ska ska ska sou sou" θυμάστε που χορευάμε? Ήταν στον ίδιο δίσκο με τα παπάκια ε??


κ μετά "da da da" εε??

[edit] Αυτό το βίντεο διαθέτει περιεχόμενο από το χρήστη UMG, ο οποίος το έχει αποκλείσει για λόγους πνευματικών δικαιωμάτων [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ναι αυτό πήγαινε σετ με τα Παπάκια, τα έχω βάλει στην αρχή. Ήταν τα πρώτα που θυμήθηκα γιατί τα χορεύαμε φανατικά και στην σειρά. Πρώτα το ένα, πρώτα το άλλο. :tongue:

Το βράδυ θα παραθέσω αστικούς μύθους και ιστορίες για αγρίους που μας έλεγαν οι μάνες μας για να προσέχουμε στα πάρτυ τα αγοράκια και μη μας ρίξουν κάτι στην πορτοκαλάδα.

1992 αλλά οκ, πιάνεται και είναι πολύ ιστορικό κομμάτι. Αν έχουμε τον Θεό μας, κοιτάτε τι βρήκα! :animeek:


Ekstasy Ekstano ή X-tasy X-tano ή Ecstasy Ecstano ή Έκσταση Έκστανο και λοιπά και λοιπά.

Σκοτωμός γινόταν! :headbang:

ΧΟΥΑ, ΧΟΥ-ΧΑ! :headbang:

"tsiki tam tsikititamtamtam ketoubabam ketoumpa keteketeketam mpam mpam kai toumpa kai tem"
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Shakti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Εννοείται ρε το extasy extano είναι από τα πρώτα που είχα ψάξει στο youtube!!!!!!!!!!!!!!!!!! Είναι ΤΕΛΕΙΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Αν πιάσουμε απο 90's:

[edit] Aυτό το βίντεο δεν είναι πλέον διαθέσιμο λόγω υποβολής αξίωσης πνευματικών δικαιωμάτων από το χρήστη Deco bvba [edit]

Culture Beat: Mr. Vain

http://www.youtube.com/watch?v=cvgUdrzGNys
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πω πωωωω, άλλες κομματάρες απο κει! :cheers:
 
Πίσω
Μπλουζα