Ξένοι ηθοποιοί σε ελληνικές ταινίες

Η Βαντίζα Γκουίντα (λολ) στο ΜΙΑ ΙΤΑΛΙΔΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ

Η Χάνα Σιγκούλα στο BLACK OUT του Μενέλαου Καραμαγγιώλη

Η Μαρίνα Βλαντί στο ΜΠΟΡΝΤΕΛΟ του Νίκου Κούνδουρου

Ο Τόνυ Πινέλι στην ΜΟΝΤΕΡΝΑ ΣΤΑΧΤΟΠΟΥΤΑ
 
exetlaios είπε:
Ajita Wilson. Γύρισε διάφορες αισθησιακές ταινίες στη δεκαετία του 80' κυρίως, με κάμποσους Έλληνες σκηνοθέτες.
΄Η Ajita Wilson ήταν μια νόστιμη μαυρούλα που έλεγαν πως είναι τρανσέξουαλ? Εάν είναι αυτή που έχω στο νου μου, μου θύμισες φίλε μου ωραίες cult στιγμές!
 
johnalepou είπε:
Ο Τόνυ Πινέλι στην ΜΟΝΤΕΡΝΑ ΣΤΑΧΤΟΠΟΥΤΑ
Τραγουδούσε και τίτλους αρχής στη ταινία Υιέ μου υιέ μου 1964 ( όποιος δεν τη θυμάται ας μην ανησυχει, η νετ να ειναι καλά που μας τη προβάλει συχνα :) )
 
Ο Herbie Hoffer στα 80's. "Λαλακης ο Εισαγομενος", "Αγριες πλακες στα Θρανια" και πολλες αλλες...
 
να συμπληρωσω οτι η Anne Lonnberg εκτος απο την ταινια κοριτσια στον ηλιο επαιξε επισης στις ταινιες : συνωμοσια στη Μεσογειο λεγεται αλλιως και Ομφαλος

και στην ταινια ραντεβου με μια αγνωστη http://www.youtube.com/watch?v=kZX3Ayxiun4 απ το 20 λεπτο και μετα.Στην ταινια αυτη μαλιστα

πρωταγωνιστουν (εκτος απο την Ελενα Ναθαναηλ και τον Δημητρη Μυρατ) και ο Γιαννης Βογλης
 
αυτο το θηριο ο ουντο κιερ παιζει ακομη,με μεγαλα και γνωστα ονοματα.ισως ο κορυφαιος που εχει περασει.40 χρονια επικαιρος.
 
Επίσης ο ηθοποιός Φερνάντο Σάντσο που έπαιζε σε ταινίες του Τζαίημς Πάρις. Μήπως ξέρει κανείς ποιός έκανε το ντουμπλάζ;
 
Πίσω
Μπλουζα