Ξεσηκωτικά/επικά instrumentals

Αυτο παντα μου φτιαχνει τη διαθεση

Mike Oldfield - In dulci Jubilo


Rygar, βλεποντας οτι ακομα και εσυ πλεον παραθετεις τα links απο youtube χυμα, να υποθεσω οτι ο κανονας του quote για τα links καταργειται πανηγυρικα?
 

Καλώς σας βρήκα.

Ελπίζω να μην καταχράστηκα το χώρο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Giorgio Moroder Chase


Το τελευταίο πάντα με κάνει να ανατριχιάζω.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Commando soundtrack main theme

 
Ειπώθηκε αλλά εδώ ο σύνδεσμος λειτουργεί (και είναι από τα πιο αγαπημένα μου)...

[video=youtube;7hKP4tH-7Io]

Piano Fantasia - Song For Denise
 
James Horner - Prologue And Main Title (Star Trek III)

(...από το 2:39 και μετά είναι απίστευτο....)

 
Eνα πολυ πορωτικό beat με ηλεκτρική κιθάρα απο τη κλασσική ταινια πολεμικών τεχνών του 1980 "The young master" και ακούγεται σε μια σκηνή οπου μια συμμορία ελευθερώνει απο τη φυλακή τον αρχηγό της κι εκεινος με τη σειρά του πλακώνει στο ξύλο - με απαράμμιλη μαεστρία στις πολεμικές τέχνες - ολους τους δεσμοφύλακες του!

https://www.youtube.com/watch?v=Bdj8ntg8OVE
 
chariots of fire/Δρομοι της φωτιας-Βαγγελης Παπαθανασιου

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Από το 1995 (νομίζω μέσα στο χρονικά όρια που δέχεται το φόρουμ). Πιο σύγχρονος, ηλεκτρονικός ήχος, track που ακούγεται ακόμα.

Liquid - Liquid Is Liquid (1995)
 
Μου ανεβάζει την διάθεση όταν το ακούω.

M.F.S.B. - K-Jee (1975)
 
Επικοξεσηκωτική μουσική για μένα σημαίνει Μίκης Θεοδωράκης. Και από τα ορχηστρικά κομμάτια του λίγα είναι πιο ξεσηκωτικά από τη μουσική που έγραψε για την ταινία του Κώστα Γαβρά "Κατάσταση πολιορκίας". Ήταν που ήταν η μουσική του έτσι, ήρθε και η απόδοσή της από τους Los Calchakis με μπόλικα κρουστά και την απόκανε. Πολλά από τα μοτίβα χρησιμοποιήθηκαν και στα τραγούδια του Canto General. Το soundtrack υπάρχει ολόκληρο στο YT, αλλά εδώ θα βάλω ένα απόσπασμα μόνο που είναι ξεσηκωτικό από την αρχή.

 
Δεν ξέρω αν το έχουμε ήδη αναφέρει αλλά η επιλογή του elephada με παρέπεμψε σχεδόν αυτόματα σε αυτό. Αυτό κι αν είναι ρετρό!

El toro de tu sueno-Pasodoble clasico taurino


 
Κωνσταντίνου και Ελένης :)
 
Πίσω
Μπλουζα