Ξεχασμενα σε παλιό μαγαζί

kostasio

RetroN00b
Joined
17 Ιαν 2015
Μηνύματα
17
Αντιδράσεις
9
καλησπερα σε ολους παιδια και καλως σας βρηκα, η συζυγος δουλευε απο το 1989 σε ενα παιχνιδαδικο στην Αθηνα, μετα απο πολλα χρονια λειτουργειας [ 1968 ] λογω κρισης και πολυεθνικων και μετα απο συνεχες περικοπες στους υπαλληλους τελικα δεν μπορεσε να κρατηθει στην αγορα και αποφασισε να βαλει λουκετο, ο εργοδοτης που παραλληλα ειναι και κουμπαρος μου καλεσε γνωστους και φιλους να παρουν οτι τους αρεσει απο το καταστημα σε συμβολικη τιμη πριν τα βγαλει στο σφυρι, ανεβαινω λοιπον μια Κυριακη πριν περιπου ενα μηνα και πηρα οτι μ ενδιεφεραι κυριως σε επιτραπεζια και σ ενα ραφι μεσα σε μια κουτα ανακαλυπτω θησαυρο, αυτο το λεω γιατι η τιμη που τα πηρα ηταν η αναλογια τιμης σε ευρω σε σχεση με τις τιμες που ειχαν πανω στα κουτια σε δραχμες, δεν θα πω ποσο τσ πηρα γιατι θα φαω πολυ κραξιμο, ιδου λοιπον τα εξης παιχνιδακια, να ειστε ολοι καλα

Προβολή συνημμένου 145583Προβολή συνημμένου 145584Προβολή συνημμένου 145585Προβολή συνημμένου 145586
 
ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ???
 
Ωχ ωχ parachute boxed, θα έχουμε κλάμματα σε λίγο. Τότε τα παιχνιδια έκαναν κανένα πεντοχίλιαρο οπότε αν το πήρες καμία 15 ευρώ, το έκλεψες. Εσύ να' σαι καλά,και καλώς ήρθες! Μήπως το μαγαζί είναι στη Λαμπρινή;

Edit: με πρόλαβες Wally.
 
το μαγαζι ηταν κεντρο αθηνα, συγκεκριμενα στην Ευριπιδου, θα σου τιμες αν και θα ακουσω ποικιλα σχολια του τυπου Ω ΡΕ Φ@@@@Σ, αλλα δεν πειραζει αρκει να ειναι καλοπροαιρετα, black jack 6800 δρχ, ολα τα υπολοιπα 3900 δρχ εκαστο, βγαλτε την αναλογια και πειτε μου αν οντως βρηκα θησαυρο
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καποιος να κανει την ''μεταφραση'' σε δραχμες ρε παιδια, βαριεμαι.......

Μας βαζει QUIZ o φιλος,χαχα!!

Καλοριζικα και παντα τετοια!!
 
Αυτά είναι! Καμία άλλη γνωστή κονσόλα Sega, Nintendo είχε το μαγαζί; Καλορίζικα και καλόπαικτα.
 
Aπλα απιστευτο οτι αλλο και να πω ειναι λιγο.Μακαρι να εισαι και λατρης των Game & Watch και να τα παιζεις κιολας φιλε και να μην τα εχεις μονο για συλογη.
 
το συγκεκριμενο μαγαζι ειδικευοταν πιο πολυ σε playmobil, lego, σε ηλεκτρονικα μονο handhelds nintendo, casio, βασικα δεν μου επιτρεπει η εργασια μου να ειμαι gamer, οποτε θα μπουν στην βιτρινα προικα για τον γιο μου οπως και οι αλλες κονσολες μου
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ ??? :D

Σοβαρά τώρα με γεια και καλορίζικα ! Να φροντίσεις ώστε και ο υιός σου να τα χαρεί και να τα εκτιμήσει, όπως ακριβώς και ο πατέρας του :D

Να είσαι επίσης προετοιμασμένος για extremely heavy spam σε pm από φίλους και φίλες, που θα σου ζητάν να τους τα πουλήσεις / δώσεις πληροφορίες / αν έχεις κι άλλα κλπ κλπ κλπ... :D :D:D...και πάλι καλόπαιχτα ;)
 
Τα υπογλώσσια.... τώρα... :beerz:

Καλόπαικτα να ναι και έκανες την καλύτερη αγορά ever :thumbup:
 
Καλοριζικα και καλοπαιχτα!!! :thumbup:

Μηπως να γινοταν ενα resize στις φωτο για περισσοτερο eye candy? :)
 
Ένα γιατρό ρε παιδιά! Δεν αισθάνομαι καλά...

Το Parachute στη ζελατίνα του, με κουτί και προσπέκτους??????? Όπως τότε?????? :cry:

Θα καταρρεύσω...

Υ.Γ. Retromaniax και ξερό ψωμί παιδιά...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κανείς δε λεει ποσο τα πηρε τελικα ε?

Ουτε κι οταν ηταν η εποχη τους και ειχα μερικα και επαιζα δεν μου αρεσαν (μαλλον εβλεπα το μελλον), βασικα τα σιχαινομουν.. γιατι ηταν ολα τραγικα σαν παιχνιδια...
 
Off topic mode on

kostasio είπε:
...αυτο το λεω γιατι η τιμη που τα πηρα ηταν η αναλογια τιμης
σε ευρω σε σχεση με τις τιμες που ειχαν πανω στα κουτια σε δραχμες
....

kostasio είπε:
black jack 6800 δρχ, ολα τα υπολοιπα 3900 δρχ εκαστο...

viking4a είπε:
Κανείς δε λεει ποσο τα πηρε τελικα ε?
Α ρε Μπιλαρα, δεν προσεχεις....εχει δωθει ηδη η απαντηση! :p

Ειτε 7 & 4 ευρω αντιστοιχα (αν το παμε συμφωνα με την αναγραφομενη τιμη π.χ. 1.000 δρχ = 1 ευρω),

ειτε 20 & 12 ευρω αντιστοιχα (αν το παμε συμφωνα με την μετατροπη δρχ. σε ευρω). ;)

Οπως και να εχει,πετυχε πολυ καλα κομματια και μπραβο του!!! :)

Μονο μια χαρη,μην το αναλυσουμε αλλο! :)

Off topic mode off

viking4a είπε:
Ουτε κι οταν ηταν η εποχη τους και ειχα μερικα και επαιζα δεν μου αρεσαν (μαλλον εβλεπα το μελλον),βασικα τα σιχαινομουν.. γιατι ηταν ολα τραγικα σαν παιχνιδια...
Ωχ,ωχ,ωχ....δε σε βλεπω καλα με αυτη την δηλωση Μπιλαρα.... :takethat: :bash: :frypan: :ban:
 
viking4a είπε:
Κανείς δε λεει ποσο τα πηρε τελικα ε?
Θες να πέσουμε όλοι ανάσκελα μετά? Άσε που δεν έχει και σημασία νομίζω. Αυτό που μετράει είναι πως πήγαν σε χέρια retromaniaκου :D

viking4a είπε:
Ουτε κι οταν ηταν η εποχη τους και ειχα μερικα και επαιζα δεν μου αρεσαν (μαλλον εβλεπα το μελλον), βασικα τα σιχαινομουν.. γιατι ηταν ολα τραγικα σαν παιχνιδια...
Απόψεις σεβαστές μεν αλλά :ban: :ban: :ban: :ban: :biglaugh:
 
Ζηλεύω ασύστολα! Τέτοια θρεντς είναι από τα καλύτερα! :thumbup:
 
Μια ερωτηση: ποσο κανει περιπου ενα τετοιο αν βρεις τωρα?

(για να καταλαβω)..
 
Kostasio θα μπορουσες να κανεις ενα απο τα πιο τρελα unboxing videos (αν δεν τα ειχες ηδη ανοιξει χαχαχαχα)
 
viking4a είπε:
Μια ερωτηση: ποσο κανει περιπου ενα τετοιο αν βρεις τωρα?(για να καταλαβω)..
Βασιλη,σου εχω απαντησει με pm για να μην "ξεφευγουμε" αλλο απο το θεμα. ;)

Οτι απορια με τιμες και λοιπα pm me. ;)
 
φιλε WALLY δεν το σκεφτηκα καθολου για το εν λογω βιντεο, μεσα στην τρελλη χαρα μου και αγωνια να δω αν λειτουργουν τα ξεσφραγισα ολα και τα δοκιμασα, φυσικα ολες οι μπαταριες ηταν off, αλλα ηταν η μερα μου και εκεινη την Κυριακη τα καταστηματα ηταν ανοικτα και στα 200 μετρα υπηρχε Γερμανος [ πως δεν το σκεφτηκα να παρω και λαχειο, θα κερδιζα σιγουρα ] και κατι που δεν ανεφερα, προφανως απο εργοστασιακο λαθος το octopus εχει μεσα το μανουαλ του climber, οποιος εχει το εν λογω παιχνιδι και το θελει στειλτε πμ να του δωσω
 
Πίσω
Μπλουζα