ΟΛΥΜΠΟΣ TV

sakis.kom

RetroWannaBe
Joined
22 Μάρ 2011
Μηνύματα
57
Αντιδράσεις
66
ΟΛΥΜΠΟΣ TV. Θυμάμαι το όνομα και ανατριχιάζω.

Όχι γιατί φοβάμαι κάτι... χε χε χε... απλά είναι από τα πρώτα κανάλια που είδα το 1989-1990.

Συχνότητα εκπομπής ήταν κάπου μετά από το 60 UHF.

Μου φαίνεται πως έβαζε κάρτα με το βουνό του Ολύμπου και έγραφε ΟΛΥΜΠΟΣ TV.

Όποιος θυμάται κάτι παραπάνω... please!

Μπρρρρ... ανατρίχιασα πάλι!
 
Σωστά θυμάσαι. Σημειωτέον ότι ο "Τηλεθεατής", κάπου στο 1990, σε αφιέρωμα για τα πρώτα ιδιωτικά κανάλια της Αττικής, μαζί με New Channel, TeleCity κλπ, είχε και αυτό! Δεν έχω κρατήσει το αφιέρωμα, έχω όμως το λογότυπο του καναλιού! Λίγη υπομονή να το ψάξω...
 
attachment.php
 
απο τι μαθαμε τελικα στην συνεντευξη του παλυλου πισσανου στο rertomaniax το ολυμπος tv ηταν δικο του καναλι το οποιο και του εκλεισαν
 
Και δυστυχώς δεν βρήκα καθόλου υλικό στο αρχείο του, μιας που δεν κράτησε κάτι.
 
Ρεπορτάζ από τον "Ελεύθερο Τύπο" της Δευτέρας 29 Οκτωβρίου 1990.
olympostv (2).png

Αναρωτιέμαι, το σήριαλ "Υπόκοσμος" με την Ελένη Φιλίνη και τον Γιώργο Τζώρτζη τι να είναι; Φαντάζομαι κάποια βιντεοταινία σπασμένη σε 8 κομμάτια, γιατί για παραγωγή του καναλιού δεν νομίζω...
 
Το σηριαλ Υποκοσμος βεβαια ηταν ελληνικη βιντεοταινια, Κατα τα πρωτα χρονια τους οι ιδιωτικοι σταθμοι προβαλλανε βιντεοταινιες του 80 οι οποιες ηταν σπασμενες σε κομματια κ ειχαν την μορφη μινι ελληνικης σειρας
 
Το σηριαλ Υποκοσμος βεβαια ηταν ελληνικη βιντεοταινια, Κατα τα πρωτα χρονια τους οι ιδιωτικοι σταθμοι προβαλλανε βιντεοταινιες του 80 οι οποιες ηταν σπασμενες σε κομματια κ ειχαν την μορφη μινι ελληνικης σειρας
Ξέρεις μήπως, Θεοφανία, πώς λέγεται η βιντεοταινία αυτή; Όσο και να την έψαξα, δεν μπόρεσα να τη βρω...
 
Ξέρεις μήπως, Θεοφανία, πώς λέγεται η βιντεοταινία αυτή; Όσο και να την έψαξα, δεν μπόρεσα να τη βρω...
η ταινια λεγοταν η μπλοφα κ ηταν παραγωγη του 1987, το 1991 ειχε παικτει κ στην ετ2
 
Πίσω
Μπλουζα