Οι Φρουροί της Αχαΐας (1981 ΕΡΤ)

Ευγε Ευγε Ευγε
 
Πολύ ωραίες οι φωτογραφίες. Είναι απο περιοδικό;
 
'Οχι είναι από από μια σκηνή (μιας δεξίωσης) που έχει γυριστεί σε φίλμ 16 χιλιοστών.
 
Να κάνω μια χαζή ερώτηση? Το φιλμ είναι σκαναρισμένο? (έτσι με φαίνεται!)
 
Kατά την προβολή του φίλμ έχουν ληφθεί 4-5 ακίνητες εικόνες.

Και για να προλάβω επόμενη ερώτηση όχι μόνο δική σου το φίλμ δεν βρίσκεται στην κατοχή μου.

τουλάχιστον όχι ακόμα!
 
tsalk είπε:
Και για να προλάβω επόμενη ερώτηση όχι μόνο δική σου το φίλμ δεν βρίσκεται στην κατοχή μου.

τουλάχιστον όχι ακόμα!
Πού το ήξερες?! :D

Εκπληκτικές φωτός πάντως. Ρώτησα γιατί μου έκανε εντύπωση το είδος του φιλμ και είχα την απορία πώς σκαναρίστηκε!

(έχω σκανάρει φιλμ φωτογραφιών κατά καιρούς για image restoration & δεν έχω πετύχει κάτι αντίστοιχο)
 
Ντομινό 5/8/1981.

1981 08-05 t1225p03 φρουροι αχαιας πολιτου γαλανος ντομινο.jpg

Ντομινό 19/8/1981.

1981 08-19 t1226p031 βανα στεργιου χρυσικακος φρουροι αχαιας γαλανος καραντη ολ πολιτου θαν μυλω.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
mhmerotategiatipino είπε:
Ντομινό 5/8/1981.
Ντομινό 19/8/1981.
Τέλεια!! Σε ευχαριστούμε πολύ! :)

ΥΓ Προς mods / admins - Παρακαλώ, αλλάξτε τον τίτλο του thread που είναι παραπλανητικός!! Υπάρχει ξεχωριστό thread για την σειρά του MEGA, αυτό το thread είναι για την σειρά της ΕΡΤ που δεν προβλήθηκε!! Ας μην μπερδέψουμε τις δύο συζητήσεις μεταξύ τους... Ευχαριστώ! :)
 
bernard.c είπε:
[...] ΥΓ Προς mods / admins - Παρακαλώ, αλλάξτε τον τίτλο του thread που είναι παραπλανητικός!! Υπάρχει ξεχωριστό thread για την σειρά του MEGA, αυτό το thread είναι για την σειρά της ΕΡΤ που δεν προβλήθηκε!! Ας μην μπερδέψουμε τις δύο συζητήσεις μεταξύ τους... Ευχαριστώ! :)
Fixed!.... :)
 
Η Όλγα Πολίτου και η Θάλεια Καλλιγά (στο ρόλο της Ναταλίας Βίλλη):

IMG_20141231_0001.jpg
 
Κι άλλο, κι άλλο, κι άλλο...........

Ευχαριστούμε Νίκο για την ωραία φωτογραφία.
 
Η Θάλεια Καλλιγά (Ναταλία Βίλλη) και ο Γιάννης Κανδήλας στην σειρά:

IMG_20150204_0001.jpg
 
Άψογος. Ελπίζω και εύχομαι να υπάρχει συνέχεια.....
 
Η Νίκη Τριανταφυλλίδη (Μελιώ Βίλλη) με την Λουίζα Ποδηματά στην σειρά:

IMG_20150224_0001.jpg
 
Συνεχίζεις ακάθεκτος βλέπω...........

Ευχαριστούμε πολύ!
 
Αφιέρωμα της στήλης στις πέντε σειρές που δεν προβλήθηκαν ποτέ το 1981...http://www.musiccorner.gr/aspromavra-ki-egchroma-ta-kommena-sirial-tis-allagis-131025/
 
Πίσω
Μπλουζα